16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


KAS

Wólka Kosowska „pod ostrzałem” KAS

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego kontynuują działania prewencyjno-kontrolne na terenie bazarów Wólki Kosowskiej. Wynikiem ich ostatnich działań jest zajęcie towaru niewiadomego pochodzenia o szacunkowej wartości ok. 12 mln zł., wszczęcie 14 spraw karnych oraz zatrzymanie czterech osób (trzech obywateli Pakistanu oraz jednego obywatela Indii) w tym jednej posługującej się sfałszowanym paszportem.

W ostatniej nocnej akcji na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej, funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, zabezpieczyli artykuły z podrobionymi, zastrzeżonymi przez producentów znakami towarowymi. Były one oferowane do sprzedaży na sześćdziesięciu skontrolowanych stoiskach. Kontrola celno-skarbowa objęła także samochody, w których znajdował się towar bez wymaganych  dokumentów potwierdzających legalność jego pochodzenia .

– Działania na terenie krajowych bazarów i targowisk są prowadzone systematycznie i będą kontynuowane, ponieważ istotnie ograniczają bezkarne wprowadzanie nielegalnych, wadliwych, często  szkodliwych dla zdrowia produktów. Jesteśmy przekonani, że tego typu działania są jednym z ważniejszych narzędzi ograniczających szarą strefę, co w efekcie działa na korzyść uczciwych przedsiębiorców – powiedział, Marcin Kopczyk  pełnomocnik szefa Krajowej Administracji Skarbowej ds. zwalczania szarej strefy na krajowych targowiskach i bazarach.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Informacja Prasowa
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Wilku Starszy

Jeśli te towary, którymi handlują nie mają atestów, bądź sprowadzono je nie płacąc ceł albo podatków, to siłą rzeczy są tańsze niż takie same towary sprzedawane przez uczciwych przedsiębiorców ponoszących dodatkowe koszty, by spełnić wszystkie wymogi polskiego prawa. W związku z tym tacy handlarze stanowią nieuczciwą konkurencję, która może sprzedawać taniej i wykończyć innych, dlatego bardzo dobrze, że takie praktyki są zwalczane, wszyscy powinni być traktowani na takich samych zasadach. O ile faktycznie taka jest podstawa tych nalotów i zajęcia towaru.

Gość

Aj, jak się nieudacznicy cieszą. To wredni kapitaliści. jak oni mają czelność się dorabiać. Jaka bieda intelektualna. Nad tymi ubraniami pracowało kilka tysięcy dzieci, które może nie dostaną jutro tej miski ryżu i będą musiały zapracować na nią, w inny sposób.., bo towar został zniszczony. Bo politycy w kieszeniach koncernów przemysłowych siedzą, a ci im mówią co mają robić, by czyścić rynek. To dzięki podróbką, rynek cen jest pod kontrolą. Bez tego rynku adidas kosztowałby dwa razy tyle. Dotyczy to każdej innej marki. Jakościowo wiele tych podróbek niczym się nie różni od tego oryginału. Szyte są w tych samych szwalniach co oryginały, na tych samych maszynach, tylko że na trzeciej zmianie. To, że na Wólce są teraz takie naloty to zapewne, ktoś nie dostaje z góry swojej doli i tyle w temacie.

Wilku Starszy

@Wilku starszy Uprzejmie uprasza się o niepodszywanie się pode mnie pisząc pogardliwe wobec innych komentarze.

m

@Wilku starszy "I co gdzie teraz bidota się będzie ubierać??? Przecież ich nie stać na oryginalne adidasy, nike, c&k, Gucci i hilfigher... A też by chcieli ładne logo na koszulce i butach!" Mirosław rodowity, my wiemy, że to ty.

Gość

Gościu jeśli jesteś biedny to bardzo bym chciał aby twoje dzieci bawiły np zabawkami bez atestu, być może szkodliwymi dla zdrowia....... bo po co to niszczyć. Kolejny Gościu po co płacić policji za łapanie piratów drogowych przecież policja kosztuje.

Pio

Za platformy obywatelskiej służby biały się tam jechać bez antyterorystow. W radiu u Kuby Strzeczkowskiego że zniżka służby celnej to mówiła. Ile osób wyparowalo to tylko ich szef wie. Ten że stadionu 10lecia

Starszy Aspirant

Uspokajam wszystkich, że zarekwirowane towary trafią do najbiedniejszej i najbardziej pokrzywdzonej grupy w tym kraju, czyli do tych panów ze zdjęcia i ich rodzin oraz znajomych. Pracownicy mundurowi lubieją sobie przywłaszczyć takie rzeczy, jak niedawno pracownicy "elitarnego" cbś przywłaszczyli sobie podrabiane perfumy.

Gość

Ale wy głupi jesteście. Kot waszego prezesa ma więcej rozumu. KAS stworzona jest do inwigilacji przedsiębiorców. Na Wólce sobie tylko ćwiczą. Jak im się skończy Wólka, zaczną pewnie inne bazary nękać. Może Marywilską. A jak im się bazary znudzą, wpadną do was pod gówno pretekstem i wyciągną was za giry o 4 nad ranem z wyra. Chociaż ci zasiłkowi nie mają się co obawiać. Bo i tak w życiu nic nie osiągnęli, poza takimi wpisami poniżej. Niedobrze mi się robi, jak myślę o takich pasożytach..

Króluj Nam Chryste

Dzisiaj Chińczycy jutro dowolny nasz przeciwnik który się sprzeciwia naszej woli.

Gość

Haha i gdzie teraz laski będą kupować tani armani

Wilku starszy

I co gdzie teraz bidota się będzie ubierać??? Przecież ich nie stać na oryginalne adidasy, nike, c&k, Gucci i hilfigher... A też by chcieli ładne logo na koszulce i butach!

Gość

Do Wólki Kosowskiej można jechać tylko na pyszną zupę pho. Wszystko inne to badziew.

PiS

Wszyscy Nasi wyznawcy powinni o tym wiedzieć że mamy służby którzy dowolnego obywatela mogą aresztować i dowolnie osądzić za działanie przeciwko Naszemu Naczelnikowi Państwa Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Gość

W koncu sie za to wzieli, bo my Polacy tak sie nigdy nie dorobimy we własnym kraju, co zwykly obcokrajowiec sprzedający nam podrobiony towar.

Shark

Piszcie prawdę. 12 mln zł to jest wartość takiego towaru oryginalnego w cenach detalicznych. To co tam zatrzymano jest dziesięć razy mniej warte. Większym problemem jest sprzedaż towarów, niekoniecznie podróbek bez VAT-u lub z lewymi fakturami, karuzele VAT dalej tam funkcjonują.

Gośćpycio

Bardzo dobrze gnębić oszustów co nie płacą ppdatków żółć

Gościu

Zajęcie mienia o szacunkowej wartości 12 milionów. Ciekawe jak liczone. Po cenach oryginału czy bazarowe ? I co z tego wynika dla polskiego obywatela i podatnika ? Koszt akcji niemały. Chłopaki uzbrojone po zęby - czy jest powód ? czy są tam niebezpieczni ludzie ? Do tego sprzęt który bardziej właściwy jest dla ratowania ofiar wypadków komunikacyjnych. Chłopcy z upodobaniem niszczą samochody aż się niedobrze robi. Czy nie mogliby zatrudnić jednego fachowca który otworzy te samochody nie niszcząc ich ? I co potem z zarekwirowanym towarem ? Trzeba go gdzieś przechowywać a to kosztuje. A potem zniszczyć a to to również kosztuje. No bo ubrać w te ciuchy bezdomnych albo biedaków nie wolno bo to podróbki. Mam w ... dużym poważaniu taką politykę. Jeśli lobby wielkich producentów tak potrafi zadbać o swoje interesy to ja - obywatel żądam aby owi producenci zgodzili się każdorazowo przekazać zarekwirowany towar dla biednych. Inaczej ja się nie zgadzam by w ten sposób marnotrawić moje podatki.

Gość

ale zarekwirowany towar trafi do najbardziej potrzebujących? dzieciakom z domów dziecka przyda się kilka "markowych " ubrań w szafie a i bezdomni niech wyglądają tak jak chcą a nie jak muszą !

AvP

Następny nalot i co z tego........ Dawno powinni zamknąć ten bałagan

Dr.Huckenbush

Jedyna radą jest codzienna, a właściwie conocna kontrola, aż do skutku. Choćby miało to trwać i parę lat, lub doprowadzić do zamknięcia tego centrum przekrętów....