°


grodzisk.pl

WOŚP szuka wolontariuszy!

Rozpoczęły się poszukiwania wolontariuszy do udziału w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbędzie się 14 stycznia 2018 r.

Jak zostać wolontariuszem? Wystarczy znaleźć odpowiedni sztab (dane kontaktowe do sztabów znajdziecie tutaj), a jego pracownicy zarejestrują kandydatów i udzielą szczegółowych informacji. Kolejny krok to otrzymanie identyfikatora, puszki kwestarskiej i serduszka – niezbędnych elementów do udziału w zbiórce.

Dla przyszłych wolontariuszy uruchomiono też rejestrację online. Dzięki niej możecie samodzielnie wypełnić formularz zgłoszeniowy, jednak po wysłaniu dokumentu i tak musicie udać się do sztaby, by potwierdzić dane. Szczegóły tutaj.

– Zapraszamy do rejestracji na 26.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!! Można udać się do Grodziskiej Alternatywy do Janka Magiereckiego, ul.Kilińskiego 1. Czynna codziennie z wyjątkiem niedziel w godz. 16.00-21.00 – zachęca przy pomocy facebooka grodziski sztab WOŚP.

– W Podkowie Leśnej jak w roku ubiegłym sztab Orkiestry tworzyć będą 3 instytucje: Zespół Szkół, Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60 i Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich. W ramach podkowiańskiego finału na ulicach kwestować będzie 50 wolontariuszy – z kolei opisuje sztab z Podkowy Leśnej.

W tym roku zbiórka będzie prowadzona w celu wyrównania szans w leczeniu noworodków. – W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP. – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje  Jurek Owsiak.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Sztab WOŚP w Grodzisku Mazowieckim

Sztab WOŚP Hufiec Piastów

26 Finał WOŚP- Podkowa Leśna


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

PiS szczeka a Jurek jedzie dalej.Na szczęście w naszym Kraju nie wszyscy to zamotany "Ciemny Lud" przeżarty zawiścią i gotowy utopić w błocie i jadzie każdego komu udaje się zrobić dla potrzebujących i chorych coś dobrego nie koniecznie podpierając się wiarą. Widać jak kwitnie w moich przedmówcach "Miłość Bliźniego" głoszona z ambon. Jurek mimo to robi swoje i wśród księży także znajduje uznanie i szacunek.

Gość

Niech Owsiak pierw się uwiarygodni i odpowie Matce Kurce na bardzo mocne i wydaje się zasadne zarzuty co robi z kasą. Póki pogrywa sobie nie tylko z nim, ale i z sądem w sprawie dokumentacji ode mnie nie dostanie już ani złotówki. Organizacji harytatywnych mamy w bród.

Lubomir Brwinów

Nigdy nie dawałem żadnych datków dla Owsiaka. I nie dam nigdy. Moje słowa uważam za święte.

Q

Grajcie do końca świata i o jeden dzień dłużej!