27° Niedziela
15 Lipca


grodzisk.pl

Wózek dla noworodka. To ostatni tydzień na zgłoszenia

Wielofunkcyjny wózek dla dziecka, które jako pierwsze urodzi się w nowym roku w Grodzisku Mazowieckim to już tradycja. Ważna informacja dla rodziców: zgłoszenia będą przyjmowanego do 12 stycznia 2018 r.

To już 10. edycja akcji zorganizowanej przez grodziski magistrat. W minionych latach wózki otrzymało pięciu chłopców i cztery dziewczynki. W zeszłym roku jako pierwszy na świat przyszedł Kuba. A jak będzie tym razem? Do kogo trafi noworoczny prezent – do chłopca czy dziewczynki? O tym przekonamy się już w niedalekiej przyszłości.

Jak wziąć udział w akcji? – Rodzice malucha mogą zgłosić fakt przyjścia dziecka na świat osobiście lub telefonicznie w Wydziale Promocji (ul. T. Kościuszki 32A, pokoje nr 4 lub 5, bądź tel. 22 463 46 16 i 22 463 46 17). Nie jest istotne, w którym szpitalu dziecko się urodzi, ważne, by mama była zameldowana w Grodzisku Mazowieckim. Rodzice powinni dostarczyć dokument potwierdzający dzień i godzinę przyjścia na świat dziecka. Wówczas informacja o tym, które z dzieci jest pierwszym nowym mieszkańcem gminy w 2018 roku, zostanie podana do publicznej wiadomości, a ten maluch, który urodzi się najwcześniej w nowym roku, otrzyma wielofunkcyjny wózek – czytamy na stronie Grodziska Mazowieckiego.

Co ważne, zgłaszać może się każdy rodzic, ponieważ przekazanie prezentu nie jest uzależnione od dochodów rodziny. Standardowo wózek zostanie wręczony podczas styczniowej sesji rady miejskiej. Fundowanie wózka dla pierwszego urodzonego w danym roku dziecka to element prorodzinnej polityki Grodziska Mazowieckiego od 2009 roku. Jej podstawą jest wprowadzona kilka lat temu Karta Dużych Rodzin, uprawniająca rodziny wielodzietne do szeregu zniżek.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość wybory

Za ogródki pieniądze, zamiast narzędzi ? Dla młodych rodziców przymusowy model wózka zamiast pieniędzy ? Czyli młodzi są zbyt "głupi" aby decydować co jest im potrzebne ? Burmistrz z przewodniczącą jak zwykle staną do fotki przy wózku, fotka z pieniędzmi nie wyszłaby dobrze.