°


Facebook: Arkadiusz Kosiński

Wprowadzą ograniczenia tonażu tak, by kierowcy jechali obwodnicą

Mowa o drodze pomiędzy Moszną a Domaniewem (droga powiatowa 3111W). Mieszkańcy tego regionu zwrócili uwagę na to, że pojazdy ciężarowe nie korzystają z nowo wybudowanej obwodnicy wsi Moszna. Ale wkrótce ma się to zmienić.

Kierowcy pojazdów jeżdżą jak chcą, raz obwodnicą, raz drogą między Moszna a Domaniewiem – tak twierdzą mieszkańcy. Postanowiliśmy zająć się tematem i skontaktować się z brwinowskim magistratem. Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu jest w przygotowaniu. Planuje się wprowadzenie ograniczenia tonażu dla pojazdów cięższych niż 8 ton.

– Uzgadniamy projekt organizacji ruchu, czyli zmiany oznakowania na drodze powiatowej 3111W, na odcinku od ronda obwodnicy wsi Moszna przy centrum logistycznym do skrzyżowania z drogą wojewódzką 701 w Domaniewie. Chcemy na tym odcinku wprowadzić ograniczenie do 8 ton. Dzięki temu przez to główne skrzyżowanie w Mosznie, plus drogą wojewódzką w Domaniewie nie będą jeździły samochody ciężarowe – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Zatem ruch pojazdów ciężarowych ma zostać „przerzucony” na obwodnicę. – Ruch ciężarowy zostanie trafi w naturalny sposób na obwodnicę wsi Moszna. Z drogi DW701 może nie zniknie ruch samochodów ciężarów, które jadą z węzła autostrady do Płochocina i Józefowa, ale ten ruch jest szczątkowy z punktu widzenia całego ruchu samochodów ciężarowych w gęsto zabudowanych wsiach Domaniew i Domaniewek – mówi burmistrz.

Spytaliśmy też czy nie ma obaw co do tego, że kierowcy będą ignorowali nowe ograniczenia? – Jak już pojawią się oznakowania zakazu wjazdu pojazdom powyżej 8 ton, to myślę, że wtedy poprosimy o kilka prewencyjnych akcji przeprowadzonych przez policję tak, żeby policja od czasu do czasu egzekwowała znaki zakazu. Oczywiście najpierw pouczenia, później kwestia ukarania mandatem. I samochody znikną z tej drogi – odpowiada Arkadiusz Kosiński.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Nie jestem przeciwnikiem pouczenia, ale czy na pewno pan burmistrz uważa że może decydować o tym za policjantów prowadzących taką "prewencyjna akcje"? No chyba, że ma taką moc...

Gość14

Problemem jest wjazd na autostradę oraz przeprawa przez wiecznie zamknięty przejazd kolejowy który wraz z przylegającymi ulicami staje się w godzinach szczytu jednym wielkim korkiem. W XXI za takie rozwiązanie na najbardziej obciążonej linii kolejowej powinni kogoś wsadzić Rozwiązanie jest tylko jedno ,,Paszkowianka" która połączy S8,DW 719,A2,DK 92 i wyprowadzi ruch tranzytowy poza Pruszków.

Gość

Czyli tiry z brwinowskich magazynow maja blokowac i tak zakorkowana droge w Pruszkowie przy gorze smieciowej??? Mieszkancy Pruszkowa i, nomen omen, nalezacego do Brwinowa osiedla przy Dzialkowej, dziekuja panu Kosinskiemu. Ogolnie, mieszkancy os Parzniew dziekuja "za nic".

Gość

Promyka -wyznaczcie na chodniku ścieżkę dla rowerów i zakaz parkowania na chodnikach. tam jest tragedia. Mieszkańcy nie mogą przemieszczać się ta drogą. Mieszkam tam wiele starszych ale również młodych osób.

Gość

Korki, korki, korki jak się wybudowało bezsensowną przeprawę miasto musi wypić piwo chyba że pomyśli nad ułatwionym wiazdem np. W okolicy autostrady jak łatwiej jechać prosto na domaniew czy robić gigantyczny korek na poznańskiej bo nie można skręcić w lewo....

Gość

Betonowe zwężki na wjeździe w miejscowość jak na bramkach na Koszajcu i niech tiry się obdrapują skoro potrafią z taką pasją rozjeżdżać trawę albo niszczyć znaki. Ograniczenie w postaci samego oznakowania nic tu nie da.

Gość

Na skrzyżowaniu w Domaniewku w stronę Moszny stoi znak o zakazie ruchu powyżej 8 ton. I co? Jak jeździli, tak jeżdżą.

Gość

Tak, i będą jeździć po tych artystycznych zakrętach. Przy śliskiej nawierzchni osobówką 40/h ciężko jest się wyrobić. Jakiś idiota to projektował. Po cholerę to było tak kręcić? Miejsce było. A teraz metr rowu, brak pobocza, brak barier i brak odśnieżania.

Gość

Myślę że pora podobnie zrobić w Pruszkowie. Co tydzień rozjechane skrzyżowanie przy Shell. Ale pewnie " nie da się"

Gość

Tyle czasu tzw. obwodnica była projektowana, budowana i oddawana do użytkowana a zabrakło czasu na na sensowne zaprojektowanie organizacji ruchu. Komuś zabrakło chęci lub wyobraźni.

Gość

Rondo od strony Pruszkowa na tej pożal się boże obwodnicy jest zaprojektowane tylko dla osobówek. Kochani włodarze Brwinowa i Pruszkowa,TRZEBA OGLĄDAĆ to za co się płaci. No chyba że płaci się nie swoimi pięniędzmi. To wszystko wyjaśnia.

Gość

Zakaz wjazdu powyzej 3.5 tony taki powinien byc znak

Gość

Jeśli już jesteśmy przy gminie Brwinów i samochodach ciężarowych: czasami TIRy gubią się w Parzniewie i jadą aż do granic z Brwinowem, gdzie zawracają na rondzie bo dalej jechać nie mogą. To jest pewnie kwestia odpowiedniej informacji na rondzie przy końcu ulicy Przyszłości. Jeśli chodzi o kolejną obwodnicę w gminie to warto zastanowić się nad obwodnicą Parzniewa.