16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Seweryn Dębiński

„Wukadka” z nowym rozkładem i dodatkowymi kursami

Warszawska Kolej Dojazdowa opublikowała nowy rozkład jazdy. Znalazły się w nim dodatkowe połączenia w popołudniowym szczycie i zmiany godzin odjazdów tych już uruchomionych.

Wprowadzenie dodatkowych połączeń przewoźnik zapowiadał od dawna. Ma teraz ku temu możliwości. Odnowiony tabor, zwiększenie napięcia zasilania sieci trakcjnej, zmodernizowany szlak – to wszystko sprawia, że WKD może zwiększać swoją ofertę.

Widać to po zaproponowanym przez przewoźnika rozkładzie jazdy, choć prawdą jest też, że liczba nowych kursów nie oszałamia. – W  odniesieniu do rozkładu jazdy pociągów obowiązującego w  sezonie 2017/2018, w  związku z  uruchomieniem dodatkowego 13 obiegu taboru w  porze popołudniowego szczytu komunikacyjnego, wprowadzone zostały następujące modyfikacje: uruchomienie 4 dodatkowych pociągów kursujących w  dni powszednie (nr 148 relacji: Grodzisk Mazowiecki Radońska odjazd 15.46-Warszawa Śródmieście przyjazd 16.46; nr 371 relacji: Warszawa Śródmieście odjazd 17.00- Podkowa Leśna Główna przyjazd 17.41; nr 376 relacji: Podkowa Leśna Główna odjazd 18.30- Warszawa Śródmieście przyjazd 19.11; nr 147 relacji: Warszawa Śródmieście odjazd 19.40 – Grodzisk Mazowiecki Radońska przyjazd 20.35) – czytamy w komunikacie WKD.

Zmiany pojawiły się też w przypadku kilku dotychczas funkcjonujących połączeń i dotyczą godzin odjazdu ze stacji początkowej.

Nowy rozkład jazdy na szlaku WKD zacznie obowiązywać 1 grudnia.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

2 sprawy. Po tych wszystkich modernizacjach, zmianie napięcia, wymianie taboru WKD obiecywało skrócenie czasu jazdy. jak dotąd - nic takiego nie ma miejsca Tablice informacyjne - po co było wydawać miliony skoro wystarczyły wydrukowane żółte rozkłady, tablice miały informować o spóźnieniach, za ile realnie przyjedzie kolejka, a to NIE DZIAŁA

Gość

Do gosc co dojscie zajmuje 20-30 minut....masz PKP a jak za daleko to przeprowadz sie blizej WKD. Pozat tym mozesz wychodzic wczesniej a nie na ostatnią chwile. Ewentualnie kupić i jeżdzić samochodem. Chyba żeś schorowany.

Gość

WKD jedzie obrzeżem Pruszkowa samo dojście zajmuje 20-30 minut.

Gość

Tuu tuuuuu.... Dodatkowe pociągi pozdrawiają mieszkańców Podkowy Leśnej. Tuuut. W szczególności jednego pana który tak to kocha :D

Gość

Kolejna zmiana na lepsze. Bravo WKD

wawa+

A kiedy wkd przystapi do warszawa+

Gość

Super że jest więcej połączeń . Kiedy będzie można nabyć bilety okresowe wydrukowane na plastikowej karcie ? Za każdym razem gdy kupuje taki bilet muszę wpisać (mieć przy sobie długopis) imię i nazwisko oraz numer dokumentu ?? I tak nigdy , nikt tego nie sprawdza !! Jeżdżę kolejką od 30 lat i ani razu mi się to nie zdarzyło . Mamy XXI wiek , czas na większe zmiany !

do wilku

jak zwykle sfrustrowany polaczek wiecznie niezadowolony, po to są tablice informacyjne bo moze nie każdy ma srajfona (moze ty masz taki ewenement) jak masz srajfona to sobie czytaj o spóźnieniach i sam jestes chyba baranem

Gość

Super, naprawdę! WKD się rozwija, co widać i czuć. Oby tak dalej, gratulacje dla pracowników WKD!

Gość

Kiedyś na WKD mówiło się per "kolba" kto pamięta łapka w górę ;)

Hopsik

A gdzie można zobaczyć ten rozkład? Ja nie mogę znaleźć :(

Gość

Przydałby się jeszcze jeden dodatkowy pociąg między 7.00-7.30 w dni robocze. O tej porze odjazdy co 10 min. z Pruszkowa to zdecydowanie za rzadko. Uczniowie, studenci i reszta pasażerów o tej porze to gwarantuje podróż w tłoku i ścisku.

Radek

A kiedy z dworca PKP Pruszkow bedzie jezdzilo TGV do miasta Praha ? Tak mialo byc!

Gość

Składam gratulacje dla Prezesa Dymeckiego. I co po co wam linia autobusowa skoro jest nazinaziemne metro? Piaseczno i Legionowo może tylko zazdrościć takiego dpjazdu bo oni w korkach stoją.

Wilku

Super! Gratulacje! Teraz proszę jeszcze odpowiedzieć: kiedy w kasach będą terminale płatnicze i kiedy te niebieskie tablice które robili 2 lata przestaną się psuć i zaczną realnie informować w przypadku awarii. Jak pociąg jedzie planowo to każdy wie bo dziś każdy ma srajfona i se sprawdzi za ile minut przyjedzie. To powinno informować jak jest awaria a nie ze ludzie stoją jak barany i się wychylaja na tory czy przyjedzie czy nie???