16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Facebook

Wybierz swojego kandydata na burmistrza Piastowa [SONDA]

21 października pójdziemy do urn i będziemy musieli wybrać jednego z kandydatów na burmistrza Piastowa. Kto zwycięży? Sprawdźmy to już dziś! Zagłosuj w naszej sondzie, którą publikujemy poniżej.

Oddaj głos w naszej sondzie:


Redakcja WPR
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 131

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Olga.J.

Do@stołki.matołki znam tych ludzi bardzo dobrze widzialam wyrok Sądu Izby Adwokackiej z którego jasno wynika że adwokat broniąca tą rodzinę (była komunistyczna Pani Prokurator ) świadomie i z premedytacją doprowadziła do niekorzystnego dla tej rodziny wyroku . Uklady pomiędzy adwokatami w tamtym czasie to była norma

Gość1010

'Wiadomo,że w obietnicach kandydujący są nieokiełznani-ale który raz mamy experymentować z"dobrą zmianą"-poparzliśmy się oddając głosy na egzotyczną koalicję-znów tego chcemy?

Filozgnom

To Miasto jest obłożnie chore i zaden lekarz mu nie pomoże

Gość

A "Syrenka.Piastowska" to jakiś podlotek, czy już raczej babcia jeżeli pamięta czasy Gołąbek należących do Piastowa, tak długo w Piastowie to chyba nie żyją ze względu na smog wymieszany z oparami tężniowych absurdów ....

Gość

W niedzielę okaże się ilu jest piastowian wyciągających nasze podatki,ilu będzie dopisanych do list-w ostatniej chwili-ale takie jest prawo i "sprawiedliwość"-po trupach -kto się sprzeciwi?Może choć Platforma będzie transparentna-liczę na naszą prawdomówność i oddanie dla miasta.

Gość

Nie martwmy się-koalicja PO-PIS już gotowa objąć wszystkie stołki w mieści-przywiezie się słoiki-dopisze do list i niech nam podskoczą

Syrenka.Piastowska

Piastów oddał swego czasu Gołąbki Ursusowi niech teraz zawierzy Miasto Warszawie

Gość

..piorunochron, weź się lepiej zajmij chybotliwym prezesem i jego kotem.

Gość

Do historii lokalnej beki przeszedł poprzedni burmistrz i jego współpracownicy schowani za krzakami i pokrzykujący coś, gdy dziennikarz chciał spytać się go na temat jego ostatnich poczynań.

Daro

Cały powiat pruszkowski i gminy jemu podległe dostają wysypki jak słyszą Prawo i Sprawiedliwość... Więc coś w tym musi być... Po co te nerwy, jeżeli ponoć jest wszystko w tych gminach ok?

Piastów-Moje miasto

Szanowni mieszkańcy, Chcecie głosować na kandydatkę i innych (którzy już byli czyli, p. Kubickiego) z koalicji obywatelskiej, czyli koalicję PO-platformy obywatelskiej połączonej z nowoczesną? LUDZIE MAŁO WAM TEGO CO DO TEJ PORY TE PARTIE POROBIŁY W POLSCE? REPRYWATYZACJA, SPRZADAŻ MAJÀTKU PAŃSTWA, PRYWATYZACJE I BANKRUCTWA PRZEMYSŁU, AFERY ITD. I TEGO LUDZIE CHCECIE?! CHCECIE W DALSZYM CIAGU WSPÓLNOTY NASZ PIASTÓW, GDZIE OD 20 LAT SĄ LUDZIE Z TAKIMI SAMYMI WIZJAMI, CZYLI NIJAKIMI Z WYCINANYMI DRZEWAMI W TLE I ROBIENIEM RZECZY, INWESTYCJI NA SZYBKO, NIEPRZEMYŚLANYCH, GDZIE NIKT NIC NIE WIDZI I NIC NIE ROBI ZE SPALANIEM RAKOTWÓRCZYCH ODPADÓW W PIECACH I WYWALANIEM SYFU, CAŁEJ TABLICY MENDELEJEWA KOMINEM?! IDŹCIE NA WYBORY I WYBIERZCIE ŁAD I PORZĄDEK, WYBIERZCIE BY W KOŃCU W NASZEJ GMINIE PANOWAŁO PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ, I NALEŻY WYMIENIĆ CAŁĄ RADĘ MIASTA, BEZ EKIP KTÓRE JUŻ W NIEJ BYŁY! SZANOWNI MIESZKAŃCY, WYMARZMY TO CO BYŁO W NASZEJ GMINIE PRZEZ 20 LAT-DAJMY SZANSĘ INNYM, NAPEWNO NIE BĘDZIE GORZEJ ALE BĘDZIE PRZEJRZYŚCIE, UCZCIWIE I DLA MIESZKAŃCÓW A NIE DLA BYZNESU! NIE DLA OBWODNICY! INWESTYCJE MAJĄ BYĆ SZEROKO KONSULTOWANE Z MIESZKAŃCAMI A NIE INWESTYCJE DLA POWIATU! TU MIESZKAJĄ LUDZIE! DOŚĆ POMIJANIA WOLI I DZIELENIA MIESZKAŃCÓW! DOŚĆ! DOŚĆ! DOŚĆ!

@stołki matołki

"stołku matołku", a może jeszcze poinformujesz jak postępowałeś z żoną swego ojca po jego śmierci w jej własnym mieszkaniu, z którego otrzymałeś z całą swoją rodziną decyzję sądu o eksmisji i miasto było zobowiązane do zabezpieczenia lokalu socjalnego a to, że kierownik ref. utrzymania miasta i mieszkalnictwa oszukał burmistrza co do ilości m2 w lokalu socjalnym to tylko świadczy o predyspozycjach tego pracownika urzędu do pełnienia funkcji kierowniczych i burmistrz musiał zrobić z tym człowiekiem co zrobił, a może jeszcze podasz z czego żyjesz i utrzymujesz rodzinę, a i PiS byłby tym nie zachwycony jak przyjrzy protokóły będące w posiadaniu komendy policji, tak więc bądź wdzięczny, że twoje dzieci mają dach nad głową,

rodzic

Piastowskie szkoły to dramat, a w szczególności SP 4 - agresja, znęcanie się nad dziećmi, wyzywanie, bicie. Uczniowie boją się pójść do toalety, żeby nie zostali napadnięci i zgnojeni. O wszystkim wie dyrekcja szkoły i nic. Uczennica, która jest agresywna, regularnie bierze udział w poniżaniu innych, o której działaniu wie dyrekcja, jak gdyby nigdy nic na koniec roku miała świadectwo z czerwonym paskiem. Na zebraniu rodziców rodzice straszą pobiciem ucznia, a wychowawczyni radzi mamie ucznia, aby - dla swego bezpieczeństwa - przychodziła na zebranie z mężem. Część uczniów udało się rodzicom wypisać z tej szkoły, ale nie każdy ma taką możliwość. I nikogo to nie obchodzi, co tam się dzieje, ale jak któreś z dzieci (chroń Boże!!) coś sobie złego zrobi, to będzie wielkie zdziwienie. Jak to? W naszej szkole? Przecież tu nic takiego się nie dzieje.

Gość

kubicki=pinokio11

piorunochron

Niezorientowana kandydatka na burmistrzynię podpiera się fotą chybotliwego przedszkola-ulotka pełna frazesów-oto całe PO

Gość

Do głos Piastowa. Głos Piastowa.., ale żeś pan teraz zaczadził.. Wiemy, że w PISie jest taka mentalność mówienia za innych. Puki co wiemy, że Pan Worek będzie kontynuował pracę nad Obwodnicą Pruszkowa - odniósł się w tej sprawie na fb - chyba dla niego i Prezesa z kotem. Cóż więcej może Pan Worek? Naszym zdaniem absolutnie nie jest przygotowany, by sprawować władzę jako burmistrz. Dostanie z góry rozporządzenia i będzie je wprowadzał na terenie Piastowa bez względu na to czy komuś to się podoba czy nie. Mamy już tak od obecnej władzy, która zmarnowała 6.5mln złotych przeznaczonych na tak bardzo potrzebne zazielenienie tego miasta. Aż boli jak się o tym myśli. Ścieżka rowerowa - wygląda bardziej jak gra planszowa z mega przeszkodami. Obecna władza zmarnowała wysiłek poprzedniego burmistrza, Pana Kubickiego, który starał się o fundusze dla Piastowa. Teraz Piastów pozostaje z wielkimi długami i wypuszczonymi obligacjami. Jeden z przedstawicieli NP na fb, bagatelizuje dziś obligacje, że to przecież nic takiego. Szanowny Panie, nic takiego do czasu, kryzysu, który zawsze następuje po jakimś czasie. Wtedy takie obligacje mogą pogrążyć miasto w totalnym długu. Nowy burmistrz będzie miał nie lada problem z tym długiem, który jest obecnie. Obecny burmistrz zapewne po ewentualnej wygranej dogra temat obwodnicy z Brzezińskim i wypuści kolejne obligacje, bo co innego potrafi? Pół słówka, pół prawdy? To tak - poziom master.

NA STOŁKI MATOŁKI

Do Koalicja Obywatelska Zapomnial Pan dodac jak przeniósł Pan czteroosobową rodzine z malymi dziecmi do slamsow gdzie nawet minimum socjalnego nie bylo oszukal Pan Rzecznika Praw Dziecka .Praw Obywatelskich Izbe Komornicza Nik Ministerstwo Budownictwa Przeniosl Pan 4 osby na niecale 19 metrow podsjac wyzszy metraz wspomnianym wyzej instytucjom Poza tym rozpowszechnial Pan nieprawdziwe informacje o tej rodzinie osobom postronnym Zwolnil Pan wprawdzie pozniej kierownika referatu gospodarki komunalnej ale obecny wodz stanął w jego obronie i zostal przywrocony z powrotem do pracy w Urzedzie jako naczelnik A propo obecnie Panującego nic nie zrobil zeby skrzywdzonej przez urzad rodzinie poprawic warunki mieszkaniowe PIS sie za was powinien wziasc jestescie siebie warci

kreska

p Gołoś z teczki,Bąk na Bąki a Worek do worka-skreślam wszystkich

Piastun

Klakierzy Szuplewskiego na facebooku deklarują, że chcą chronić przyrodę, walczyć z biedą i popierać rozwój wszystkiego, co się tylko da, oraz życzą wszystkim mieszkańcom zdrowia, szczęścia oraz pomocy społecznej ;-)

Głos Piastowa

Przemysław Worek to sensowny kandydat, który rozwali lokalny układ w Piastowie. Hehe. Już słyszę kwik rozpaczy. Urwie się korytko niektórym. DO dzieła Panie Worek. Piastów Pana popiera !!!

Przedszkolanki

W tekście Koalicji Obywatelskiej napisanym przez poprzedniego burmistrza p. Marka Kubickiego jest zawarta cała prawda w twierdzeniu o tzw. "przysłowiowym dopychaniu dzieci kolanem" w placówkach przedszkolnych Piastowa. Była i jest to praktyka władz Naszego Piastowa za panowania burmistrz Brzezińskiego gdy zamieniało się sale gimnastyczne przedszkoli na sale zajęć grupowych i obecnie za burmistrza Szuplewskiego gdy szatnie również zamienia się na sale zajęć a szafki wyprowadza się na korytarze. W ten sposób można zwiększać pojemność przedszkoli w przyjmowaniu większej ilości dzieci ponad stany normatywne dla placówek przedszkolnych, ale to zawsze odbija się na jakości funkcjonowania tych placówek i standardach świadczenia usług opiekuńczych w czasie przebywania dzieci w przedszkolach. Miałyśmy nadzieję, że działania bardzo racjonalne burmistrza Kubickiego będą kontynuowane, że będzie rozbudowane przedszkole przy ul. Żbikowskiej, że może powstanie nowa placówka na wzór tej przy ul. Godebskiego, ale minęły 4-ry lata i skończyło się tylko na nadziejach. Przykro to mówić ale oświata piastowska w zakresie rozbudowy bazy lokalowej doznała poważnego uszczerbku, owszem wizualnie dla oka tak i może to cieszyć, ale my pedagodzy oczekiwaliśmy czegoś innego, przynajmniej kontynuowania tego co w tym zakresie rozpoczął po latach posuchy burmistrz Kubicki.

Gość

Proszę bardzo w Grodzisku otworzono z prawdziwego zdarzenia parking typu "parkuj i jedz" w pobliżu dworca PKP z 300 miejscami postojowymi dla samochodów, a nie jak w Piastowie przebudowując ul. Hallera w namiastkę parkingu i nazywając to również "parkuj i jedz". Właśnie jak to jest, że w innych gminach mogą zrobić coś co rzeczywiście reprezentuje to co miało być zgodnie z nazewnictwem, a burmistrz Szuplewski wykonuje jakąś karykaturę obiektu i szumnie nazywa ją systemem "parkuj i Jedz", tak właśnie wygląda u burmistrza znajomość pojęć. Ja nic nie mam do przebudowy ul. Hallera i wygospodarowania trochę więcej miejsc parkingowych przynajmniej ta ulica została uporządkowana i wygląda znacznie przyzwoiciej niż było ale nie przypisujmy jej znaczenia, którego nie spełnia.

Gość

To, kto kandyduje na burmistrza dobrze pokazuje upadek tego miasta. W Piastowie urząd burmistrza nie cieszy się zainteresowaniem poważnych ludzi. Kandyduje pani przed emeryturą (chyba tylko po to, aby mieć istotnie wyższą emeryturę), lokalny Dyzma (osiedlowy sklepikarz), jakiś trzeciorzędny urzędnik i pan teolog, który od lat główne pieniądze pobiera z gminy. Piastów to taka pipidówa, że nawet nikt normalny nie chce nią kierować.

21.X.br. oddaj głos!

PRECZ Z WSPÓLNOTAMI SAMORZĄDOWYMI I PRECZ Z KOALICJAMI OBYWATELSKIMI!!! PRECZ W ROLI BURMISTRZÒW I JAKO RADNYCH! DOŚĆ!!!

do Koalicja Obywatel

Nie sadź się tak Kupacki, bo do spółki z Ziółkową, która miała widzenie, że słyszy głos szatana (swój swego zawsze usłyszy) i Dyzmą daliście pokaz ignorancji i arogancji. Takiego pajacowania to ze świecą szukać.

Gość

Każdy lepszy niż kandydat NP G. Szuplewski. 30 lat tego KLANU u sterów Piastowa wystarczy. Dość! Dość! Dość!

Gość

Banery Dyzmy zostały powieszone na znakach, słupach energetycznych. Czy ktoś dał mu na to zgodę? Gdzie są służby porządkowe?

Wyborca

To, że KOBIET w Polsce niema na banknotach, to nie znaczy, że nie mogą zarządzać miastem. Mamy wiele dobrych przykładów gdzie słaba płeć okazuje się bardzo mocną stroną i nie angażują się tak politycznie. Oddam jednak głos na kobietę, bo wiem, że nie będzie żadnego kolesiostwa od piwka.

Gość

Czy w Piastowie można sobie wieszać ot tak reklamy na płotach nie płacąc zajęcia pasa drogowego?. Ostatnio na ogrodzeniach pojawiły się banery reklamowe do samorządu podpisane do jakich ugrupowań należą i czy ja mogę sobie zareklamować firmę banerem bez opłat? czy nie powinny wisieć od strony zainteresowanych ogródków żeby nie rozpraszać kierowców? czy w tym mieście obowiązuje jakieś prawo? W Warszawie wywieszenie metra takiej reklamy kosztuje niesamowite kary lub za pozwoleniem pieniądze zasilające kasę miasta, a dlaczego nie naszego Piastowa lub przy drodze powiatowej powiatu.

Gość

"Dyzma" wiesza banery na wszystkim co nie ucieka tak, że już boję się zaglądać do własnej lodówki w domu. Te wyłupiaste oczęta przeszywają na wskroś potencjałem impertynencji i bezczelności małego człowieczka.

Wierny z paraf. M. A

Kandydat na burmistrza z PiS pan P. Worek totalnie nie szanuje piastowskiej zieleni naklejając plakaty na żywych drzewach szczególnie przy parafiach np. parafia Michała Archanioła ul. Orzeszkowej. Jest to świadectwo braku poszanowania przyrody rodzimej jak i mieszkańców...... Na takich ludzi nie głosuje się.

Gość

Uwaga. Worek dostał reprymendę z góry, by tyle nie klepał o obwodnicy. Jest uciszony w tej sprawie, ponieważ wygadał się co PIS planuje z obwodnicą po ewentualnej wygranej. W jednym z postów Worek napisał również, że ta droga musi powstać. Powołuje się na jakichś "ekspertów", że będzie powoływał. Jest tydzień do wyborów, proszę poinformować znajomych o sprawie, oraz zapoznanie się z tym co Worek pisze w tej sprawie na fb.

Koalicja Obywatelska

Marek Kubicki - Burmistrz Miasta Piastowa w kadencji 2010-2014 Ad vocem do wywiadu z Burmistrzem Grzegorzem Szuplewskim „Dziękuję za zaufanie…” w czasopiśmie Mocne Strony Nr 16/2018 z dnia 27-09-2018 r. Burmistrz Piastowa mijającej kadencji 2014-2018 Grzegorz Szuplewski w wywiadzie mocno nadużywa wzniosłych słów pokroju: „….z chęci zaprezentowania dorobku tej kadencji, gdyż tego wymaga uczciwość” (cyt.). Lecz czym jest ta znamienna „uczciwość” w wydaniu obecnego Pana Burmistrza w odniesieniu do wcześniejszych słów z wywiadu dot. rządów koalicji PO, PIS i Porozumienia dla Piastowa w Radzie Miejskiej i mojego zarządzania miastem, a mianowicie : „Tak, jestem zadowolony z tego co udało się zrobić dla miasta, szczególnie jeżeli odniesiemy to do poprzedniej kadencji, która była dosyć nijaka. Uważam tamten czas za – w dużej mierze – stracony dla miasta”. Pomniejszanie osiągnięć poprzedników w obecnych czasach jest w modzie, ale czy to ma coś wspólnego z uczciwością, to mam duże wątpliwości. Zdecydowanie nie podzielam zdania Pana Burmistrza na temat „nijakości” mojej kadencji. Mam niewątpliwą satysfakcję, że wiele istotnych dla miasta projektów przygotowanych i rozpoczętych za poprzedniej kadencji ma swój ciąg dalszy w obecnej, co potwierdza, że były one zasadne i potrzebne dla miasta i mieszkańców. Co dziwniejsze , stały się ambitnym planem rozwoju Piastowa mojego byłego oponenta w Radzie Miejskiej. Czy w takim razie rzeczywiście czas poprzedniej kadencji był czasem straconym ? Oczywiście, możemy się różnić co do oceny jakości wykonania i wykorzystania potencjału drzemiącego w tych projektach, ale to już na dniach osądzą wyborcy. Dla jasności sprawy, jak również dla uczciwego prezentowania moich osiągnięć, chciałbym Panu Szuplewskiemu przypomnieć, że wiele projektów w dużej mierze jest kontynuacją tego, co zastał obejmując urząd w grudniu 2014 r. Projekt Odwodnienia Części Północnej Piastowa był przygotowany w latach 2012-2013, a jego realizacja dawała możliwości rozpoczęcia dalszych inwestycji w infrastrukturę drogową, np. budowę w całości ul. Sułkowskiego i wszystkich pozostałych ulic prostopadłych do niej. Czy to w pełni udało się wykonać? Moim zdaniem nie. Jednocześnie sposób realizacji tej inwestycji przez obecne władze Piastowa stał się przyczyną wszczęcia przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych postępowania o naruszenie ustawy Prawo zamówień publicznych i skierowanie sprawy do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych o naruszenie dyscypliny finansów (pismo znak UZP/DKZP/WKZ3/422/2(4)/18/SO z dnia 4.04.2018 r.). Decyzja Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych może skutkować znacznie mniej zaszczytnymi rekomendacjami niż te, które Pan Szuplewski otrzymał od swojego środowiska, a mianowicie od Naszego Piastowa i Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Następna inwestycja, tj. budowa ścieżek rowerowych realizowana jest w ramach programu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (tzw. ZIT) i na mocy porozumienia podpisanego z m.st. Warszawa w 2013 r. przez 33 gminy okalające Warszawę, w tym również i przez Piastów. Wynika z tego, że na każdym z kandydatów na burmistrza w wyborach w 2014 r., po jego wygranej i objęciu urzędu spoczywał obowiązek realizacji przedmiotowego programu, który zakładał stworzenie systemu ciągów rowerowo-komunikacyjnych, spinających gwiaździście gminy podwarszawskie ze stolicą. Tymczasem Piastów na skutek działania obecnych władz otrzymał ścieżki biegnące poprzecznie do systemu i praktycznie znikąd donikąd. Lokalizacja tras ścieżek budzi również społeczne kontrowersje w kwestii wycinki starodrzewów i powodowania konfliktów z ruchem pieszych. Kolejna inwestycja - budowa filii przychodni „Piastun”, obecnie realizowana przy Al. J. Piłsudskiego (róg ul. Ks. J. Skorupki) w miejscu po spalonych barakach komunalnych, jest również zapożyczona z moich planów, jedynie ze zmianą miejsca jej lokalizacji. Działka przy ul. Wysockiego, na tyłach apteki, w 2014 r. była już objęta zaawansowaną procedurą wywłaszczeniową, z której Pan Szuplewski po objęciu urzędu burmistrza szybko wycofał się, pomimo że w budżecie zarezerwowane były środki na ten cel. Należy się zastanowić, czy ta decyzja była trafna, jeżeli w nowej lokalizacji nieuwzględnione przy pracach fundamentowych utrudnienia geologiczne w postaci wód podskórnych znacznie tą inwestycję spowolniły. Zapewne miały też wpływ na dodatkowe koszty, porównywalne z kosztem wywłaszczenia działki przy ul. Wysockiego. Przypuszczalnie rozpoczęcie prac projektowych w 2015 r. skutkowałoby ukończeniem do chwili obecnej tej inwestycji, a nie przedłużaniem jej do 2019 r. Mankamentem obecnej lokalizacja w porównaniu do poprzedniej jest znaczne wydłużenie dojścia pacjentów – mieszkańców osiedli mieszkaniowych do nowobudowanej przychodni. Należy również uczciwie przypomnieć, że remont kina „Baśń” przy Miejskim Ośrodku Kultury został rozpoczęty w 2013 r. zawarciem pierwszych dwóch umów o dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, natomiast w 2014 r. przeprowadzono w dwóch etapach kompleksowy remont sali kinowej, którego efekty były widoczne z końcem mojej kadencji. Następna inwestycja to modernizacja Willi Millera i zagospodarowania okalającego ją terenu, nazwana górnolotnie rewitalizacją. Obejmując w 2010 . urząd odziedziczyłem po swoim poprzedniku projekt adaptacji willi pod przedszkole z pięcioma oddziałami. Po wnikliwej analizie i ocenie specjalistów stwierdzającej, że tego typu obiekty nie są w stanie spełnić obowiązujących w tym zakresie standardów i norm dedykowanych placówkom przedszkolnym, podjęta została decyzja o wykonaniu projektu bardziej przystającego do możliwości istniejącej formy zabudowy. W 2012 r. przystąpiono do projektu, mającego na celu adaptację obiektu na potrzeby kulturalno-społeczne z wydzielonymi pomieszczeniami pod muzeum gromadzące eksponaty dokumentujące historię i prezentujące ludzi związanych z Piastowem. Przeznaczyliśmy również pomieszczenia dla piastowskiego hufca ZHP i klubu seniora. Takie rozwiązanie miało za zadanie zacieśnienie relacji pomiędzy młodym i starszym pokoleniem mieszkańców. Działania zmierzające do wykorzystania ww. obiektu pod tego typu zagospodarowanie, co rekomenduję każdej kolejnej władzy, z pewnością nie można uznać za czas zmarnowany. Kolejny bulwersujący opinię publiczną temat to stan dróg w Piastowie. Temat rzeka, ale przy tak wielkich potrzebach miasta, obecna władza w pierwszej kolejności myśli wyłącznie o modernizacji ulic przy swoich i kolegów posesjach, jak chociażby ulice Popiełuszki, ks. J. Skorupki, Brzozowa, czy w połowie wykonana ul. Sułkowskiego na tym jedynie „słusznym” odcinku. Natomiast wprowadzenie własnych rozwiązań realizacji ciągów komunikacyjnych, takich jak „Obwodnica Piastowa” w szlaku ulic : Barcewicza, Ogińskiego i Żółkiewskiego powoduje gorące kontrowersje i skonfliktowanie społeczności miasta. Czy tak buduje się to tytułowe „zaufanie …”, mając na myśli pseudo dobro mieszkańców? Bardzo sprytnie Pan Szuplewski zrelacjonował kondycję finansową miasta, chwaląc się wykonaniem tegorocznego budżetu, a kwestię zadłużenia miasta kończąc w swej wypowiedzi na 2017 roku. Wszem i wobec jest wiadome, że obligacje komunalne w kwocie 26,8 mln zł zostały wyemitowane przez miasto w 2018 r. aby pokryć deficyt budżetu w kwocie ok. 31,5 mln zł..Powoduje to, że poziom zadłużenia miasta, zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową na lata 2018-2029 sięgnie kwoty 34 mln zł na koniec 2018 r., z okresem spłaty sięgającym końca 2029 r. W tej kwocie obligacje zapewne pozwolą zrównoważyć księgowo budżet 2018 r., ale dług pozostaje długiem i może mieć niewątpliwy wpływ na zahamowanie dalszego rozwoju miasta. Czyli co? Rządy pod hasłem: „zastaw się, a postaw się”, a także „po nas to choćby i potop”. Czy tak ma wyglądać systematyczny i zrównoważony rozwój miasta, gdy większość istotnych projektów kumuluje się w roku wyborczym dla osiągnięcia wyłącznie populistycznego efektu?. Rzeczywiście, filozofia zarządzania miastem i publicznymi pieniędzmi godna mistrza ekonomii. Można się długo spierać co do uzyskanych efektów dla miasta z funkcjonowania władz poprzedniej i obecnej kadencji. Należy również rozróżniać uwarunkowania w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych przypadających na schyłkowy okres pierwszej perspektywy finansowej UE 2007-2013 w czasie mojej kadencji, a możliwościami jakie się pojawiły na początku drugiej perspektywy finansowej UE 2014- 2020. To podczas mojej kadencji, pomimo braku programów zewnętrznych została rozbudowana baza przedszkolna i szkolna miasta, a nie jak to ma miejsce obecnie przysłowiowe dopychanie dzieci kolanem w istniejących placówkach. Czy obecna budowa budynków komunalnych przy ul. Gen. Maczka na terenie o pow. 4.700 m2 w ilości 37 lokali rozwiązała problemy mieszkalnictwa komunalnego ? Uważam, że potencjał tego terenu przy planie zagospodarowania przestrzennego miasta umożliwiającym budowę wysokich budynków został bezpowrotnie zaprzepaszczony. Na zakończenie chciałbym pogratulować Burmistrzowi nieukrywanego przez Niego zadowolenia z wykonanej pracy w mijającej kadencji. Zachęcam, pomimo kampanii wyborczej do większej obiektywności w ocenie pracy i dokonań poprzedników. Udzielając wywiadu, w którym bezpodstawnie lekceważy się pracę innych, pomniejszając ich osiągnięcia w celu pozyskania potencjalnych wyborców, obraża Pan nie tylko mnie, lecz także mieszkańców Piastowa.

Gość

Pani Bonarowskiej źle z oczu patrzy. W dodatku startuje spod znaku 'uśmiechniętej' i .N ; To mi wystarczy, żeby na nią nie głosować.

gazana

PO wciąz ma nadzieję,że mieszkańcy zupełnie zapomnieli o tej zapaści w którą pogrążyli nasze miasto,bezczelnie wyliczają swoje osiągnięcia i usiłują wmawiać -komu -chyba naiwnym,że kochają ludzi.Zniszczyć łatwo,ale podziały będą nie do pokonania-kandydatka na burmistrza pewnie optymistycznie nakręcona ale już trzeba się bać powtórki z historii.

Gość

DRAMAT ! Nie ma na kogo głosować. Jak nie urok to przemarsz wojska !

@PiS

doprawdy człowieku nie wiem na jakim świecie żyjesz, właśnie kadencja 2010-2014 była okresem gdy rządziła koalicja PO-PiS- PdP i układ w koalicji był bardzo demokratyczny, realizowano potrzeby zgłaszane przez trzy oddzielne ideowo grupy ale łączyło je właśnie wspólne działanie na rzecz mieszkańców i miasta. Podpisujesz się jako PiS i nie wiesz o tym, to może w mieście są dwa PiS-y, jeden złożony z w miarę normalnych ludzi o celach społecznikowskich i ten drugi myślący ortodoksyjnie ale to nie ma nic wspólnego z dobrem ogółu. Którą grupę reprezentujesz ? Samodzielnie mimo wszystko NP nie da się pokonać ale wspólnie może tak być, bo już raz tak zdarzyło się, a jak wygląda jedno-władztwo to mamy na przykładzie obecnych władz NP i w radzie i w urzędzie, zastanów się nad tym, gmina to nie polityka elit partyjnych tylko współdziałanie dla ogółu, chodniki i ulice, obiekty oświatowe czy sportowo-kulturalne nie mają preferencji politycznych, tylko społeczne ......

Gość

Czy Worek jako urzędnik, który ma być apolityczny, zwolnił się z pracy czy też ludzi z PiSuaru te zasady nie obowiązują?

Gość

Skąd ten pan Worek pojawił się w Piastowie, kto wcześniej o nim cokolwiek słyszał, czy są w mieście ludzie, którzy by coś o nim mogli powiedzieć, sąsiedzi czy znajomi, bo wygląda na to, że PiS podstawia nam jakiegoś swojego aparatczyka licząc, że na fali sondażowego poparcia dla PiS wypłynie i osiądzie na stołku burmistrza, co on sobą reprezentuje, jaki jest jego dorobek życia zawodowego, czy to nie kolejny taki Gołoś ze starostwa z poparcia Sasina lub temu podobnemu.

PiS

@@idę na wybory No właśnie a gdzie to widać w ówczesnej i byłej władzy przez 20 lat w naszej gminie, cyt. "liczy się wyłącznie współdziałanie na rzecz dobra ogółu mieszkańców i kierowanie się ich potrzebami w rozsądny i logiczny" chyba piszemy o innych gminach, bo tu w Piastiwie czegoś takiego NIE MA I NIE BYŁO I DLATEGO TRZEBA WŁADZY GŁÒWNEJ I RADNYCH TYLKO Z PiS tylko wtedy Piastòw, będzie gminą idealną dla mieszkańców pod każdym względem. I przestańcie szczuć i straszyć PiS, bo w końcu wtedy wszystko się skończy dla prywaty! Szanowni Mieszkańcy, nie bójmy się tych zmian PiS nie pozwoli na to, by mieszkańcy byli w dalszym ciagu pozostawiani samym sobie, by inwestycje były niezgodne ze wszystkim co tylko możliwe w tym Puastowie, TO SIĘ W KOŃCU ZMIENI! IDŹMY ZAGŁOSUJMY I DAJMY PiS PEŁNĄ WŁADZE A ZOBACZYCIE, ŻE PIASTÒW BĘDZIE PRZEJRZYSTY I BĘDZIE DLA MIESZKAŃCÓW A NIE DLA BYZNESU A po 4 latach powiemy, SPRAWDZAMY!

Gość

Głosuj na wora to będzie pomnik w każdym parku zamiast krzaczków:):):):):) na panów z S. to będziesz miał procesje pod oknami i pani B dostarczy nam tęcze. Żyć nie umierać w tych Krużewnikach.

Gość

U Worka inflacji myśli odpowiada biegunka słów. Można rzec: wulkan pomysłów

@idę na wybory

"Idę na wybory 2018" wprowadzasz wyborców w błąd bo PO nigdy nie = Wspólnota Nasz Piastów jest kilka znaczących różnic np.: PO nie toleruje zawłaszczania miasta tylko dla wąskiej grupy lokalnej społeczności, PO wraz z PiS w kadencji 2010-2014 była w koalicji i wówczas Rada Miejska była najbardziej demokratycznym organem sprawowania władzy w mieście, to wspólnota w tamtej kadencji wszystko robiła aby destabilizować działania władzy opluwając ją kłamliwymi pomówieniami wraz z donoszeniem do prokuratury, która po sprawdzeniu wszystkie umorzyła. Myślisz, że jak będziesz identyfikował PO z Naszym Piastowem to dobrze robisz PiS-owi, jesteś zaślepiony ideologią elit partyjnych bo tu na poziomie gmin to zupełnie nie funkcjonuje, liczy się wyłącznie współdziałanie na rzecz dobra ogółu mieszkańców i kierowanie się ich potrzebami w rozsądny i logiczny sposób.

Gość

Worek bierze przykład z góry. "ekspertów" już powoływali po 10 kwietnia 2010r i tak namieszali ludziom w głowach, że poróżnili ten naród. Teraz Worek chce tego w Piastowie? O zgrozo... Ludzie, to jakiś matrix??

Gość

A cóż dzisiaj kandydat Worek wypisuje w sprawie obwodnicy Pruszkowa na fb..? "Jako Burmistrz Piastowa powołam niezależny zespół ekspercki do rzetelnej oceny realizacji inwestycji.." Dobrze, że panie Worek określił się Pan. Bo dla nas mieszkańców tego miasta takie słowa, które pan napisał są gwarancją tego, że pan jako burmistrz będzie realizował projekt tej drogi, po swoim ewentualnym poprzedniku Szuplewskim. 95% mieszkańców przeciwnych tej inwestycji, dwa lata mieszkańcy walczą o zamknięcie tej sprawy, a pan będziesz powoływać "ekspertów" w tej sprawie i dalej drążyć temat? Brak słów.... Mam nadzieję, że wyborcy w porę zauważą pana zamiary. Ale z pana numer..

Idę na wybory!

Wspólnota NP+PO=CIĄG DALSZY TEGO CO MAMY W PIASTOWIE OD 20 LAT! CZAS NA ZMIANY! ZMIANY GRUNTOWE DLA MIESZKAŃCÓW PIASTOWA I NASZEJ GMINY! NIECH W KOŃCU MIESZKAŃCY SŁYSZĄ, DA SIĘ!!!

Gość

DRAMAT ! Nie ma na kogo głosować. Jak nie urok to przemarsz wojska ! Przyłączyć ten sztuczny twór - Piastów do stolicy

Maciej W.

Pani Magda Bonarowska, zdecydowanie! We wspólnocie zdziałała cuda. Ma kompetencję, jest skuteczna i uczciwa

Gość

Dyzma to żałosny człowiek i pośmiewisko. Gdy dostał stołek w urzędzie to chciał sekretarki, na co odpowiedziała mu koalicjantka: a to nie wystarczy ci automatyczna sekretarka? Buhahaha

Gość

Przyłączyć ten sztuczny twór bez przeszłości i przyszłości do Warszawy i po krzyku.

Miś

czy widzieliście jak na elementach infrastruktury drogowej lansuje się Dyzma z wyłupionymi oczkami małego cwaniaczka, ten to ma parcie na władze, "0" przyzwoitości i własnego honoru, ile razy można ubiegać o funkcje publiczne przecież to są szczyty bezczelności, jeden burmistrz po 3,5 roku udawanej współpracy go wyrzuca z urzędu, członkowie spółdzielni mieszkaniowej nie chcą mieć takiego prezesa, a on ciągle się pcha do żłoba, czy to przypadkiem nie jest objaw braku samokrytycyzmu, a może to jakaś inna choroba......

Precz.z.ukladami

SZUPLEWSKI i Np rozdają mieszkania budowane na Sulkowskiego nie potrzebującym jak zarzekał sie w TVP3 ale osobom których sytuacja materialna jest na tyle dobra że stać ich na własne mieszkanie albo co najmniej na wynajęcie Ludzie nie mieszkajacy latami wracaja do slamsow zeby tylko dostać nowe mieszkanie Nie jedna z tych osób ma swoj dom albo mieszkanie które potem bedzie wynajmowac Zglaszaja sie na zamiane cale rodziny gdzie wiekszosc z tych ludzi nie mieszkala latami a urząd z różnych powodów przymyka oczy Tak wygląda przydział lokali komunalnych w Piastowie a potem ludzie mają pretensje ze pod blokami komunalnymi stoją fury warte po kilkadziesiąt złotych

Gość

Szuplewski jest w stanie poświęcić z wydatków bieżących miasta nawet 1,2 mln zł dofinansowania dla ZTM aby tylko być u żłoba, no tak ale to przecież nie idzie z jego kieszeni, to rzutem na taśmę można ludziom obiecać, jeszcze w połowie września mówił, że to system nie sprawiedliwy i nie do przyjęcia, a swoją drogą to ZTM są lesze cwaniaki wiedzą dobrze kiedy rzucić taką propozycję, Szuplewski chwycił haczyk, pewnie nie jest pewien swego.

Gość

Zapraszamy do odwiedzenia lub oglądania na żywo. https://www.facebook.com/events/398964557306147/

Gość

czytam na stronie miasta, że burmistrz podjął decyzję o przyłączeniu się do propozycji ZTM biletu "Warszawa+" tylko, że jeszcze obecna Rada musi to przegłosować na ostatniej sesji ale ta sesja będzie już po 21-10 czyli po wyborach do rady, a wówczas jeszcze starzy radni mogą głosować na nie, czyli to taki pic fotomontaż wyborczy, dostaniecie tańszy bilet jak dobrze zagłosujecie w I turze, a jak nie to radni się odpowiednio do tego ustosunkują.

@manna

tu nie chodzi o zmianę dla zmiany ale o zmianę stylu rządzenia, może to trudno tobie pojąć ale autokratyzm to przeżytek i cofanie się do komuny. O jakich chybionych decyzjach mówisz ? Bo to tylko jakieś pustosłowie.

Gość

Racja, piastowskie komitety niewiele różnią się od siebie. Ludność tubylcza może sobie wybrać, w czyją kieszeń będą szły pieniądze, tych czy tamtych, komu podniesienie się standard życia, a komu nie. Gdyby nie kwestie personalne, kto będzie mógł nachapać się, to kandydaci mogliby wystartować z jednej listy. Taka np. Ziółkowa: kiedyś kandydowała z Naszego Piastowa, potem jako PiS była w komitywie z PO, potem kandydowała z lokalnego komitetu, a teraz znowu z PiSu. Nieważne z kim, nieważne którędy: byle do koryta.

manna

Do "rozsądnie myślący?"-Po co tyle żółci po słusznie przegranych wyborach za 4 lata lenistwa i chybionych decyzji-piastowianie nie mogą eksperymentować - dać się nabrać na -hipokryzję i zmianę dla zmiany

kronikarz

Te wszystkie 4 komitety, które kandydują w wyborach w Piastowie łączy jedno: chęć nachapania się i prawie nic ich nie różni. Chcą taplać się we władzy miejskiej niczym świnie w błocie. A różni je to, że jedni mogą się nachapać, bo są przy władzy, a inni nie, bo są na aucie. W poprzedniej kadencji PiS rządził razem z PO i z tymi od Porozumienia (którzy poprzednio byli PiSem). Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmienności między nimi nie było, chociaż w kampanii wyborczej psy na siebie wieszali. Ramię w ramię doili mieszkańców Piastowa. Wcześniej, PO kandydowało z list Naszego Piastowa, podobnie jak działacze PiSu z Ziółkową na czele. Ta akurat rozstała się z Naszym Piastowem po tym, co robiła na wyjeździe "szkoleniowym" radnych. Rączka rączkę myje.

rozsądnie myślący

Gościu 9-10-2018 8:38, chęć trwania przy korycie wraz z towarzyszami lokalnej sitwy Nasz Piastów zaślepia ciebie i odbiera rozsądne myślenie, tak jak na razie tylko burmistrzowi Kubickiemu udało się przełamać 20-sto letnią hegemonię jednowładztwa Naszego Piastowa, jako właśnie ta wg ciebie "niespodzianka". Na pewno tamta sytuacja była dla was zaskoczeniem, a później jako ci wspaniali patrioci małej ojczyzny stawaliście na głowie aby dezawuować wszystkie jego działania bo przecież wam w głowach się nie mieściło, że ktoś inny nie z waszego środowiska może zarządzać miastem. Uciekaliście się do podłych oszczerstw łącznie z donoszeniem do prokuratury, która z braku dowodów na łamanie prawa umarzała je. Nawet byliście w stanie przekupić p. H. Kuran aby wystąpiła w wyborach 2014 roku przeciwko niemu zabierając 700 głosów, które umożliwiły Szuplewskiemu wejść do II tury wyborów. A w obecnej kadencji udowodniliście, że wasz koniunkturalizm nie ma nic wspólnego z dobrem miasta i mieszkańców. Zadłużanie miasta dla osiągnięcia pozornych efektów jest dowodem, że nie jesteście w stanie racjonalnie zarządzać miastem i dla tego musicie odejść raz na zawsze aby dać żyć miastu i jego mieszkańcom zgodnie z jego i ich rzeczywistymi potrzebami. Wasze pasożytnictwo na organizmie miasta za przyczyną hipokryzji Szuplewskiego stało się tak widoczne, że tylko ślepiec nie jest w stanie tego zauważyć.

@Wybory 2018

"Wybory 2018" wprowadzasz wyborców w błąd bo PO nigdy nie = Wspólnota Nasz Piastów jest kilka znaczących różnic np.: PO nie toleruje zawłaszczania miasta tylko dla wąskiej grupy lokalnej społeczności, PO wraz z PiS w kadencji 2010-2014 była w koalicji i wówczas Rada Miejska była najbardziej demokratycznym organem sprawowania władzy w mieście, to wspólnota w tamtej kadencji wszystko robiła aby destabilizować działania władzy opluwając ją kłamliwymi pomówieniami wraz z donoszeniem do prokuratury, która po sprawdzeniu wszystkie umorzyła. Myślisz, że jak będziesz identyfikował PO z Naszym Piastowem to dobrze robisz PiS-owi, jesteś zaślepiony ideologią elit partyjnych bo tu na poziomie gmin to zupełnie nie funkcjonuje, liczy się wyłącznie współdziałanie na rzecz dobra ogółu mieszkańców i kierowanie się ich potrzebami w rozsądny i logiczny sposób.

PiS ma mój głos

Przyszłość i dobro wspólne tylko z Prawem i Sprawiedliwością

Wybory 2o18!

Hmm, pamiętajcie zanim oddacie głos, że: Wspólnota smorzadowa Nasz Piastów i kandydat PO=jedna rodzina. W PIASTOWIE JEST POTRZEBNA GRUNTOWA ZMIANA I DLATEGO MÓJ GŁOS ODDAM NA KANDYDATA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI. SZANOWNI PAŃSTWO, SZANOWNI MIESZKAŃCY NIE BÓJMY SIĘ ZMIAN! ZMIEŃMY WRESZCIE NASZE MIASTO DLA MIESZKAŃCÓW A NIE DLA BYZNESU!

Gość

Szuplewski to jest przekleństwo Piastowa. W nosie ma ludzi. Każde jego zdanie to kłamliwa propaganda. Nie wiem skąd w nim tyle jadu i nienawiści, arogancji, ignorancji, kumoterstwa. Brrrr !!!!

Piast

Jutta, a do kogo ty pisałaś?

Gość

Czy pan Worek, jako apolityczny urzędnik, z okazji wejścia do polityki rozwiązał umowę o pracę, czy też prawo prawem, ale jego obowiązują inne standardy?

rozsądnie myślący

Gościu 11:47 jesteś w poważnym błędzie burmistrz Kubicki mimo, że dysponował mniejszym budżetem i akurat jego kadencja przypadła na koniec pierwszej perspektywy finansowej z UE to zrobił trzy razy więcej od Szuplewskiego np. nowe przedszkole przy ul. Godebskiego plus filia z dwoma oddziałami przy ul. Grunwaldzkiej, dobudowanie dwóch oddziałów przedszkola przy ul. Lelewela, rozbudowa szkoły Nr 4 przy ul. Żbikowskiej, wymian na nowy dach plus ocieplenie stropu dachowego w byłym gimnazjum Nr 2, obecnie szkoła podstawowa nr 3, termomodernizacja przedszkola przy ul. Moniuszki i wszystko zostało skończone w czasie 4 lat, itp. A Szuplewski co zrobił dla ludzi, 37 lokali komunalnych na działce gdzie można było pobudować co najmniej 80 lokali, a wszytko pozostałe rozgrzebane, zniszczone tereny zielone z krzaczkami co usychają, ścieżki rowerowe znikąd donikąd plus zwężone chodniki, system rowerów rozgrabionych i porzucanych gdziekolwiek, tężnia nie spełniająca swego zadania leczniczego itd można by długo. Szuplewski to facet bez wyobraźni i wykształcenia z brakiem jakiegokolwiek dorobku zawodowego, i zawsze będą pluć i zohydzać mądrzejszych od siebie.

Gość

do 12:15/ Widzę, że retoryka NP, zwolenników Szuplewskiego jest identyczna jak jego samego. Czyli: brak szacunku dla ludzi. Przede wszystkim nie "Ziółkowa", tylko Pani Ziółek. Ta Kobieta ma większe jaja (kolokwialnie mówiąc), niż wy wszyscy towarzysze razem wzięci w tym swoim plemiennym stowarzyszeniu pod nazwą Nasz Piastów. A odeszła od NP, bo zapewne zobaczyła jaki tam syf i kumoterstwo i nie mogła dalej identyfikować się z wami.

Gość

Niegospodarność i zadłużanie totalne tego miasta to wierzchołek góry. Ale przede wszystkim, co powiedział Szuplewski w wywiadzie po konsultacjach społecznych: Obwodnica nie będzie realizowana "w kształcie przedstawionym mieszkańcom" na spotkaniach w kinie. Pozostawienie tego człowieka na stanowisku burmistrza Piastowa jest gwarancją wybudowania obwodnicy Pruszkowa przez przez Piastów. W pierwszej kolejności z uśmiechem na twarzy to zrobi, jeśli pozostanie burmistrzem. Już tam z Brzezińskim dobrze myślą nad tym.

Orzeł w koronie

W pięknych oprawach patriotycznych, w bogoojczyźnianym sosie, przy akompaniamencie kościelnych dzwonów piastowskie barany są prowadzone przez Pejsbooka do urn wyborczych. A po wyborach będzie strzyżenie !

Gość

@2018.10.09 11:47 Ziółkowa była kiedyś radną Naszego Piastowa, ale na "wyjeździe szkoleniowym" dała taki popis, że trzeba było rozstać się. Stąd i teraz te pokłady wylewanej żółci.

Gość

Kontrkandydaci prowadzą swoje kampanie głównie na facebooku. Dwójki z nich nikt nawet nie zna. Mam zagłosować na kogoś w ciemno? Szuplewskiego można nie lubić, mieć do niego pretensje o niektóre decyzje, ale zmienić Piastów na lepsze przez te 4 lata. Mieszkańcom już raz odcięło prąd kiedy wybierali Kubickiego kosztem Brzezińskiego i mieliśmy cyrk trwający 4 lata. Dlatego zaufam Szuplewskiemu, czekam na kolejne zmiany na lepsze i mam nadzieję że większość mieszkańców pomyśli zanim zagłosuje. Tutaj nie ma co się sugerować komentarzami bo wpisują się ciągle ze same osoby z panią Ziółek na czele.

Gość

Ci, którzy są beneficjentem lokalnych układów zawsze będą wspierać chory układ bo z niego żyją i czerpią korzyści nie zależnie czy są partyjni czy np. wspólnotowi, układ w takim czy innym wydaniu zawsze będzie układem, sprawa polega na tym aby eliminować takie układy co myślą wyłącznie o swoich a zupełnie zapominają o idei samorządności, pazerność i zawłaszczanie wszystkiego wcześniej czy później kończy się tragicznie bo społeczeństwo wyczuwa pogardę i cwaniactwo a z tym na pewno większość nie będzie się zgadzać. Najbardziej obrzydliwe jest podszywanie się pod wzniosłe hasła, których w praktyce się nie realizuje. Niestety ale obecna władza właśnie jest taka i cynicznie wykorzystuje naiwność ludzi nieświadomych rzeczywistych działań i celów w chęci trzymania się u władzy.

Gospodarz domu

Nie mogę doczekać się dnia, w którym liczba wkurzonych rozdawnictwem nie swoich pieniędzy przekroczy liczbę korzystających z dobroci "Naszego Piastowa" spod znaku orła bez korony.

TOM_w_PASKI

Do manna określ sie o co ci chodzi mam tylko mature i nie mogę cie za chimy rozgrysc smiem podejrzewac ze jestes znajoma Wodza uczysz w liceum w Piastowie i startujesx do powiatu z Np

Gość

Już raz żeście wybierali 'żeby się coś zmieniło' i zamiast człowieka, którego znaliście od 20 lat wybraliście 'niespodziankę'. A potem mieliśmy komediodramat przez cztery lata. Teraz byłoby gorzej, bo przez pięć. Te partyjne 'niespodzianki' chcą stołka burmistrza, żeby potem odbić się i iść gdzieś wyżej - chociażby w wyborach parlamentarnych. Zależy, co tam działacze partyjni dadzą na liście. Także takich 'niespodzianek' nam nie trzeba. Aktualny burmistrz to działacz lokalny i nie sądzę, żeby miał sobie na tym stanowisku budować trampolinę do skoku wzwyż. Będzie zajmował się Piastowem i już. A tego nam trzeba. Wiadomo - nikt nie jest idealny, każdy jakieś błędy popełnia. Ale lepszych takich błędów dwa przez kolejnych lat pięć - niż znowu gehenna z człowiekiem, który się do tego kompletnie nie nadaje, bo ma swoje (polityczne) cele. Także głosuję na pana Szuplewskiego.

@Gość16:28

"Gościu 16:28" to tobie Grzesiu daje żyć a 2/3 mieszkańców Piastowa uważa inaczej, przez te cztery lata dał się poznać, choć jako przewodniczący Rady Miejskiej za czasów burmistrza Brzezińskiego nie był lepszy, zawsze mieszkańców miał w "wielkim poważaniu" i nic pod tym względzie się nie zmienił, a do tego pokazał, że wszystko podpisuje i akceptuje bez żadnej analizy, bo to jest jemu obce pojęcie i szasta publicznymi pieniędzmi na lewo i prawo, wspomagając takich "Pacanów" jak ty, bo zarządzanie miastem to nie koniecznie robienie dobrze garstce swoich popleczników ale przede wszystkim ekonomia i rozpoznawalność społecznych potrzeb ogółu mieszkańców, bo burmistrzem jest się wszystkich a nie tylko mniejszości.

manna

Kto to jeszcze pamięta? KAŻDY TWÓJ WYROK PRZYJMĘ TWARDY PRZED MOCĄ TWOJĄ SIĘ UKORZĘ ,ALE CHROŃ MNIE PANIE OD POGARDY,PRZED NIENAWIŚCIĄ STRZEŻ MNIE BOŻE,WSZAK TYŚ JEST NIEZMIERZONE DOBRO,KTÓREGO NIE WYRAŻĄ SŁOWA ,WIĘC MNIE OD NIENAWIŚCI OBROŃ I OD POGARDY MNIE ZACHOWAJ.CO POSTANOWISZ NIECH SIĘ ZIŚCI,NIECHAJ SIĘ WOLA TWOJA STANIE,ALE ZBAW MNIE OD NIENAWIŚCI,OCAL MNIE OD POGARDY PANIE.

jutta

piastowianinie-/jakim prawem tak się nazywasz-jakie tu masz osiągnięcia poza anonimowym opluwaniem/nie masz prawa ubliżać,poniżać ludzi,którym nie i do pięt nie dorastasz.Na szczęście ludzie w naszym mieście umieją rozróżnić krzykaczy i fałszywych obiecywaczy od ludzi prawdziwie zaangażowanych i pracujących tu i dla nas.

Piast

Może po latach rządów facetów dajmy szansę kobiecie. Niech tylko powie z jakiej jest w końcu partii, bo jak się zacznie wymiana urzędników w UM, to etatów zacznie przybywać w zastraszającym tempie. Pozostałych Panów nie znam, jeden już chyba coś tam był radnym a drugi skoczek. Zresztą który by nie był to i tak nic nie zmieni bo niema kasy i nie będzie.

Gość

Szkoda kolejnych czterech lat, by jakiś Pacan uczył się zarządzaniem Miastem Piastów, można Grześka nie lubić, ale z nim da się żyć , chceta, czy niechceta, to Wasz problem...

Gość

Grześka znamy, a pozostałych olewam... Smolaga vel Dyzma znany ze swych przekrętow i chorych ambicji.... Pozostali kandydaci to ludzie mieszkający w Piastowie od lat trzech i Pani od fundacji nikomu nie znanej mieszkańców Piastów. Ewa to klinji kopiuj, nic nowego, czyli totalne intelektualne dno.... Na Popiełuszki tylko jedna chałupa.. Piastun nie wyleczy głupiej głowy, lecz się w psychiatryku

Gość

Choćby z diabłem tylko Szuplewski konkurował o ponowne burmistrzowanie w tym mieście. To zagłosuję na diabła.

Gość

To chyba trudno głosować na kogoś kto jest skrzyżowaniem taliba i psa husky ? :-))

Lorder

Po tych komentarzach jest jeden wniosek: Zmiana władzy nie naprawi obecne problemy Miasta Piastowa.

Gość

Sporo G.Szuplewski na negatywnego elektoratu. Idziemy na wybory!

Piastowianin

Nasz Piastów - ta nazwa mówi wszystko. Ci ludzie naprawdę uważają, że Piastów jest ich, że ma być źródłem ich utrzymania. Liderzy tego ugrupowania największe pieniądze zarobili na mieście. Taki Brzeziński - w sumie kilkadziesiąt lat na stołku we władzach samorządowych. Ledwo chodzi i jeszcze pcha się do koryta. Burmistrz Szuplewski - co ten człowiek robił w życiu? Ponad 50 lat na karku, a gdzie on pracował? Jaki ma dorobek życiowy? Przynajmniej od kilkunastu lat żyje z tego, co wyciągnie z miasta.

Totals

Wbrew tym wszystkim, którzy po chamsku negują cztery lata pracy burmistrza Szuplewskiego namawiam do głosowania właśnie na niego. Tylko ślepcy i nienawistni nie widzą tego jak przez ostatnie lata Piastów zmienił się na lepsze.

Gość

Panie Szuplewski, jeszcze raz się Pana pytamy. Gdzie są oficjalne wyniki konsultacji społecznych w sprawie obwodnicy Pruszkowa? Miał Pan 14 dni, by opublikować wyniki. Jest dawno po tym terminie. Na każdym kroku widać jak traktujecie mieszkańców Piastowa.

Zawsze aby już nigdy

"Zawsze dla Piastowa" w wydaniu Naszego Piastowa oznacza - "Zawsze dla siebie i swoich" - ludzie z spod szyldu NP to grupa obłudników i koniunkturalistów pozbawionych honoru, szydzących z mieszkańców i kierujących się tylko własnym interesem, zawłaszczanie miasta poprzez instytucje zależne od widzimisię władz, a jak tego mało to tworzą spółki jak PPUK aby obsadzać je swoimi życiowymi nieudacznikami bez kompetencji i wyobcowanych z realiów miasta gdzie liczy się tylko kasa wyciągana z miasta a nie poprawne zarządzanie mieniem ogółu. Precz z pasożytami żerującymi na tkance społecznej miasta.

Jan z Sułkowskiego

Bonarowska i Smolaga w drugiej turze. Nie będzie to łatwy wybór.

Gość

W sondzie 30% poparcia dla Szuplewskiego. Znów klikacie po naście razy z różnych IP? Zresztą..., czego tu się spodziewać innego..

Gość

Twarz Szuplewskiego mówi wszystko. Prawe oko - jestem wykonawcą woli Rady Miejskiej! Jestem wykonawcą woli mieszkańców Piastowa! Lewe oko - niech tylko mnie ponownie wybiorą.., to ja wam pokaże... nową koncepcję budowy obwodnicy macie jak w banku.

MP

Gimbus w Piastku to masakra pod dyrkiem, koleżką świty, wspólnota+po= jedna rodzina CZAS GRUNTOWYCH ZMIAN ROZPOCZĄĆ! PIT BULL- OSTATNIE PORZĄTKI!

Gość

Brawo Szuplewski

Socjolog społeczny

Szuplewski - totalne dno, pogrążył miasto w upadku i rozłamie Smolaga - krętacz i donosiciel, hamowniczy procesów inwestycyjnych Bonarowska - antyspołeczna z ukierunkowaniem na beznadzieję Worek - słabiak na posyłki PIS, ale jedyny któremu dałbym 1 punkt na 10

Błażej

Precz z Szuplewskim, przecz z kolesiostwem i układami, precz z marnotrawieniem kasy miejskiej, precz z poniżaniem i ignorowaniem mieszkańców. To miasto musi powstać z kolan!!!!! Jakie mamy zdewastowane ulice, jakie zacofane szkoły, jaki smród z kominów, jaki wielki hałas lotniczy, jakie propozycje puszczenia obwodnicy Pruszkowa pod oknami mieszkańców Piastowa??????? Kto za to odpowiada? Pan burmistrz i jego rządząca ekipa!!!!!!!! Dosyć tego!!!! Precz, precz, precz!!!!!!!!

Ewa

Szuplewski wyremontował swoją ulicę, swoje osiedle, szkołę gdzie uczy jego żona, ulicę gdzie mieszka mamusia, urząd gdzie pracuje i tym podobne inwestycje pod siebie. Nie zrobił nic przeciwko hałasowi lotniczemu, nic wobec bezpieczeństwa dzieci szkół podstawowych, nic wobec zdewastowanych ulic Norwida, Fałata, Sułkowskiego, i tym podobnym. Nic wobec rozwojowi miasta, nic wobec kopcących kominów i zatruwających powietrze. Wyciął starodawne piękne drzewa! Obecne nasadzenia zieleni dewastują chodniki - przykład Orzeszkowej, Plac Słoneczny (zapadnięte chodniki po koparkach i traktorach). Chcecie więcej na Szuplewskiego? Mam 4 strony A4. Mówię dosyć temu panu! Dosyć lekceważenia mieszkańców i robienia aby pod siebie!

Opium

Czy z komputerów w urzędzie miejskim i tych w najgoryszym liceum też można brać udział w sondzie? Sądząc po wynikach to chyba tak.

Gość

Piastowskie szkoły to dramat, a w szczególności SP4. Przemoc, psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dziećmi, o czym wiedzą wychowawcy, dyrekcja. Władze miejskie nic z tym nie robią. A przecież także wśród radnych aż roi się od nauczycieli. I nic. Byle tylko napchać swoje kieszenie.


« poprzednie 1 2