16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Archiwum

Wybory samorządowe odbędą się 21 października

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił datę jesiennych wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października. Od dziś oficjalnie może rozpocząć się kampania wyborcza.

Przypomnijmy, że w wyborach samorządowych wybierać będziemy burmistrzów, wójtów, prezydentów miast i gmin, radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich, którzy swoje funkcje będą pełnić przez 4-letnią kadencję. Decyzję o tym, komu powierzyć nasz mandat zaufania podejmiemy przy urnie wyborczej 21 października. Jeśli w wyborach burmistrza, wójta lub prezydenta miasta nie będzie rozstrzygnięcia w pierwszej turze, o tym kto zasiądzie w fotelu włodarza zadecyduje druga – tę zaplanowano na niedzielę, 4 listopada.

Co jeszcze oznacza ogłoszenie dokładnej daty wyborów samorządowych? Od tego momentu oficjalnie rozpocząć się może kampania wyborcza, czyli agitacja na rzecz konkretnego kandydata. W najbliższym czasie możemy więc spodziewać się publicznych deklaracji o chęci ubiegania się o dane stanowisko.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 21

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Paweł Wojtczakowski

Ja będę kandydował burmistrza. Mam najlepszy plan na Piastów. Zrobimy Sułkowskiego do końca, chodniki, krawężniki, podjazdy, odwodnienia, szambo. Głosujcie na mnie Paweł Wojtczakowski

Ewa

Piastów czeka na nowego burmistrza z rodu honorowych Polaków, którym nie zdarzy się okradać słabszych, bezrobotnych, starszych, wielodzietnych. Mieszańcom innych nacji, nieudacznikom z rodu Bareji, sprzedawczykom obcych Panów, straszącym Policją dziękujemy.

Ewa

Szuplewski musi odejść! Nasz Piastów musi odejść. Dosyć trwania kliki wzajemnej adoracji!

Gość

Trzeba podziękować Janowi i nie wybrać Kondzia. Tyle w temacie.

Gość

Konrad Sipiera Pruszków Cię wspiera! Hehe nie no żartuje, ale fajnie, że kandydujesz śmiesznie będzie. A najsmieszniej jak wygrasz i nie mając żadnego doświadczenia w pracy samorządowej będziesz się miotal jak ryba w sieci i myślał jak się wykręcić że złożonych obietnic... Proponuję zacząć od minimum jednej kadencji w radzie miasta, bo jak na razie taka kandydatura to kpienie z wyborców. Osobiście nic do ciebie nie mam, ale lubię jak sie ktoś bez wiedzy i doświadczenia pcha na poważne posady. Pozdrawiam

Gość

Pogonimy tą pisowską bolszewe na wschód kaczor i jego wyznawcy tam wasz dom

@koziolek.matolek

Grzegorz Szuplewski jest godnym człowiekiem, na urząd Burmistrza Miasta Piastowa!!! Sprawdził się jako urzędnik i człowiek... Pod Jego adresem jest kierowany stek bzdur, pomówień i innych niedorzeczność, które nie mają pokrycia w faktach!!! Będzie rządził przez następną kadencje ponieważ jest taka wola Mieszkańców Piastowa, a nie pyskaczy, którzy krzyczą coraz głośniej np. Panna Krysia z odzysku vel Ziółkowa mająca pretensje do fotela. Będą jej pomagać bezdomny Karol z Ewą, Piastun leczący się z narkomani, Dyzma piszący pod różnymi ksywami itd. Do dzieła trolle, ale wasz trud daremny, Grzesiek będzie z Nami przez następne Lata na Dobre i Złe!!!

Gość

stara zasada z ub. lat: nieważne jak głosują , ważne kto liczy głosy !

Czas_na_CBA

do Gość z 2018.08.14 16:40 Naszym Wodzem interesują się nie tylko Polskie służby Zagraniczne instytucje walczące z nieprawidłowościami w pozyskiwaniu i wydawaniu funduszy Unijnych też przyglądają się poczynaniom naszych Władz

Gość

Mam nadzieję, że naszym burmistrzem Panem Szuplewskim zajmą się wreszcie odpowiednie władze on wie za co i odejdzie w siną dal, wszystkie przewałki w PPUK sp. z o.o. wreszcie się wydają.

Gość

Do Redakcji. Uprzejmie informuję, że zgodnie ze zmienioną ordynacją wyborczą kadencja burmistrzów, wójtów, prezydentów miast i gmin, radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich od najbliższych wyborów będzie trwała 5 LAT

Gość

Wiem jedno , to obowiązek wobec samego siebie , mogę przegrać ale nie poddać się na starcie

Klozet

Koniec pisuarów !!!

Zgredzio

Dawajcie Janka na kolejną kadencje, jak to nasz wódz powiedział: "Dajcie mi jeszcze jedną kadencje a w Pruszkowie będzie już wszystko". Kto by śmiał wątpić w te słowa? Na pewno nie wiąże się to z tym że Starzyński wkrótce nabywa prawa emerytalne :)

Prezenter Pogody z K

Na 21 pazdziernika zapowiada sie sloneczna, bezdeszczowa jesien, wiec wraz z usmiechajacym sie do nas sloncem, zapraszam tego dnia do urn :)

Gazetapulska

Poczytajcie sobie jakie przewalki zroibil premier morawieki jak byl prezesem banku. Ziodro to ma w papierach i trzyma na muszczce szefa rzundu. To jest walka o fotele kazdy ma haka na kaźdego. I nawet na ostatniej miesiecznicy smoleskiej zlozono wieniec prawdy z tekstem o prawdzie kto zawinil a PRAWDA KOLE W OCZY PREZESINKA ......

Zez

Ludu rozumny PiSuary juz odchodza w niepamiec i nawet ciemny lud już przejasnial a mochery po odmowieniu koralikow dostaly znak z nieba że łojciec Rydzu ich naciaga i prosi tylko o przelewy na tace.A ja tadek Rydz mowie wam ludu ociemniały źe całe dobro i wszystkie luksusowe limuzyny dostałem od bogatego bezdomnego w ofierze.Pamietajci ze umiłowany Macierawik z mon u jest pe...em i kocha mlodych chlopców takich jak misiwicz i jurgend.mlode pulchne chlopaczki i stary zdememcjaly dziadzio.

Gość

Czas wyborczych cudów. Nasz kochany mgr Jan Starzyński razem z Andrzejem Kurzelą wypoczywali 4 lata by przez te 2 miesiące wykonać czteroletnią pracę....

Gość

a gdzie moge poznac kandydatów ,,których bedziemy wybierac w pruszkowie ..?

Sułkowskiego!!

Piastów czeka na nowego burmistrza, który dotrzyma słowa remontu CAŁEJ ulicy SUŁKOWSKIEGO!

Gość

Ciekawe czy będą fałszować. To będą pierwsze wybory po utracie demokracji.