25° Wtorek
18 Września

Śr

archiwum

Wybrali projektanta nowej szkoły przy Wapiennej

Starostwo Powiatowe w Pruszkowie rozstrzygnęło przetarg na projekt rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie. Wyczekiwana od lat inwestycja powoli zaczyna się materializować.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pruszkowie jest ulokowany przy ulicy Wapiennej. Budynek znajduje się nieco na uboczu, z dala od miejskiego zgiełku. Taka lokalizacja pomaga zatroszczyć się o dzieci i ich edukacje. Jest tylko jeden problem. Budynek, z którego korzystają lata świetności ma dawno za sobą. 

Zarówno podopieczni ośrodka, kadra pedagogiczna i rodzice od lat czekają na rozbudowę placówki przy Wapiennej. Wszystko wskazuje na to, że cierpliwość zostanie nagrodzona. Władze pruszkowskiego starostwa, pod które podlega placówka, właśnie wybrały projektanta, który zajmie się przygotowaniem projektu rozbudowy ośrodka. Spośród 13 firm ubiegających się zlecenie wybrano ofertę złożoną przez spółkę Vitaro, która na przygotowanie projektów będzie miała 190 dni od momentu podpisania umowy 

Dziś wiadomo już, że budowa ma być prowadzona etapami. W pierwszej kolejności powstanie nowy budynek dydaktyczny. Po przeniesieniu do niego dzieci rozpocznie się rozbiórka starego obiektu oraz zagospodarowanie terenu ośrodka wraz z budową boisk. Ostatnim etapem inwestycji jest budowa internatu.  


Redakcja
kontakt@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gościówa

Kedar nie mam słów żeby opisać Twoją niewiedzę. Między Parzniewską (na której było Daewoo), a Wapienną jest jakieś 5km. Było sobie wygooglować informację i wiedziałbyć, że jest to niedaleko Znicza. Jestem ciekawa oferty po przebudowie. Oby większa liczba dzieci znalazła w niej miejsce.

B.pisowiec

Czy spadochroniarz już się spakował do kobyłeczki bo głośno w Powiecie i w Pruszkowe. gudbaj gudbaj pisowcu.

Gość

Nieźle Ci się pomyliło, Gościu ...

Pisowiec

Przecież władzy starostwa już nie ma jak można było wybrać projektanta .spadochroniarzy z kobyłki jak cały zarząd nie dostał załufanie.

Kedar

To jest na pierdziszewie! Kto tam bedzie uczeszczal? Znam teren bo ja nie daleko pracowalem. W Daewoo jak byla u nas fabryka kiedys