27° Niedziela
15 Lipca


pixababy.com

Wybraliście lokalizacje PRM

Wiemy już gdzie pojawią się stacje Pruszkowskiego Roweru Miejskiego wybrane przez magistrat. Sprawdziliśmy gdzie waszym zdaniem, powinny być ulokowane wypożyczalnie PRM.

Wielu mieszkańców miasta od dawna podkreślało, że w Pruszkowie powinny funkcjonować wypożyczalnie jednośladów w formule roweru miejskiego. Z tego rozwiązania korzysta bowiem wiele miast i gmin w naszej okolicy m.in. Warszawa, Grodzisk Mazowiecki oraz Michałowice.

W Pruszkowie z wypożyczalni rowerów będzie można skorzystać już we wrześniu. Ma działać przez dwa miesiące do 5 listopada. Gdzie pojawią się stacje? Na początek wybrano cztery lokalizacje. Rowery będzie można wypożyczać w rejonie stacji WKD, stacja ma być zlokalizowana przy ul. Ewy. Druga zostanie ustawiona przy ul. Helenowskiej w rejonie studni oligoceńskiej. Wypożyczalnia pojawi się również przy ul. Promyka w rejonie krzyżówki z ul. Robotniczą. Ostatnia, czwarta stacja, będzie zlokalizowana w Parku Mazowsze.

Czy te lokalizacje pokrywają się z wizją mieszkańców? Sprawdziliśmy, gdzie chcielibyście widzieć wypożyczalnie. Najwięcej głosów padło na takie lokalizacje jak dworzec WKD, dworzec PKP, Park Kościuszki, Park Mazowsze, Park Potulickich od strony dzielnicy Tworki, os. Staszica, rejon Urzędu Stanu Cywilnego, okolice Centrum Dziedzictwa Kulturowego, targowisko przy ul. Komorowskiej, rejon Nowej Stacji, okolice McDonalds, ul. Promyka, okolice muzeum Dulag 121, okolice basenu Kapry lub szpitala na Wrzesinie, rejon sklepów Lidl zarówno przy al. Wojska Polskiego i Al. Jerozolimskich. To propozycje najczęściej zgłaszane lub takie, które zebrały najwięcej polubień.

Wpis do facebookoej sondy zamieszczamy poniżej.Po uruchomieniu PRM mieszkańcy do swojej dyspozycji będą mieli 32 rowery (po osiem w każdej stacji). Co ciekawe wśród nich będą dwa tandemy i dwa rowery dziecięce. Każda z czterech stacji będzie miała 12 stanowisk, ale rowerów w niej będzie osiem. Skąd ta różnica? Dodatkowe miejsca pozwolą na zostawienie na danej stacji większej liczby rowerów.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Kasjer

Popieram lokalizację przy parkingu LIDL Wojska Polskiego ludzie będą mogli torby z zakupami załadować na rower i hajda do domu :)

Daniel

Rowery mają być w celach rekreacyjnych, czy do dojeżdżania do szkoły/pracy? Jeśli to drugie, to powinny być kompatybilne ze stacjami w sąsiednich gminach, w szczególności w Warszawie. Wypożyczamy rower pod domem, oddajemy pod pracą i odwrotnie. Będą kompatybilne?

Gość

Do ocha to cmentarny grabarz jesteś

Gość

O mieszkańcach dzielnicy Bąki to już wszyscy zapomnieli

Gość

Ooooooo będą rowery. Fajnie. A gdzie nimi jeździć, skoro w Pruszkowie nie ma systemu ścieżek? Czy od PKP lub WKD, które będą głównymi punktami przesiadkowymi odchodzi jakaś ścieżka? Co ma zrobić ktoś kto chce poruszać się po mieście - łamać przepisy jeżdżąc po chodniku czy ryzykować życie jeżdżąc jezdnią? Ja tu widzę poważny problem.

och

a Pruszkowskie Sanki Miejskie beda dostepne od polowy marca, gdy zostanie otwarte lodowisko miejskie az do zamknicia z 1ym dniem wiosny.

Gość

Wpr tuba wyborcza SPP, kampania w toku.

Gość

Z choinki sie urwałeś Gościu z 14.11? WPR jest proJanowyStarzyńskowy. WPR weźmie udział w kampanii wyborczej, przekonasz się. Tak w Polsce to działa i działać będzie, że lokalna prasa musi lizać cztery litery prezydentom, burmistrzom i wójtom - żeby przeżyć. Ale, oczywiście, tego wpisu mi nie opublikują.

Gość

Temat odgrzewany co tydzień. Sonda zrobiona. Tylko co dalej? Mam nadzieję że WPR nie bierze udziału w tej całej kampanii wyborczej Pana Jana i jego ugrupowania SPP. Opóźniają wszystkie inwestycje by otworzyć je na wrzesień 2018