24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
brwinow.pl

Wybudują świetlicę w Kaniach

To melodia przyszłości, ale temat budzi żywe zainteresowanie mieszkańców Kań. Gmina Brwinów przygotowała dwie koncepcje budowy świetlicy, z którymi zainteresowani mieli okazję się zapoznać.

Temat pojawił się podczas „trasy objazdowej” burmistrza Arkadiusza Kosińskiego. – Na wrześniowym spotkaniu w Kaniach mówiłem o projektowaniu świetlicy przy ul. Piłsudskiego. Temat wywował zainteresowanie wśród mieszkańców, którzy chcieli zapoznać się z planami i zgłosić swoje uwagi – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

W związku z tym włodarz postanowił zorganizować kolejne spotkanie i przedstawić mieszkańcom sprawę „czarno na białym”. – Przygotowaliśmy dwie koncepcje. Pierwsza to budynek w formie świetlicy wiejskiej nawiązujący do charakteru zagrodowego. Można powiedzieć, że jest nieco staroświecki. Budynek, zadaszony taras i wiata na rowery mają proste formy ze spadzistymi dachami. W drugiej opcji świetlica prezentuje się jako nowoczesny budynek, który posiada m.in. przeszklenia na dachu. To prosta i zwarta bryła, z tarasem pod dachem budynku i wiatą na rowery przylegającą bezpośrednio do elewacji. Właśnie ta propozycja spotkała się z przychylnością mieszkańców – prezentuje burmistrz Brwinowa.

Wszyscy z niecierpliwością czekają na świetlicę, która umożliwi organizację spotkań czy też wydarzeń kulturalnych. Na efekty trzeba jednak poczekać. – Projekt świetlicy w Kaniach, wraz z pozwoleniem na budowę, ma być gotowy do 30 czerwca 2018 roku. Planuję wprowadzić inwestycję do budżetu na 2019 rok – zapowiada Arkadiusz Kosiński.

Do 15 listopada urząd czeka na uwagi ze strony mieszkańców. Można je przesyłąć na adres magistrati (Urząd Gminy Brwinów, ul. Grodziska 12, 05-840 Brwinów) bądź drogą mailową: konsultacje@brwinow.pl z dopiskiem „Świetlica w Kaniach”.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Może zasadniejsze byłoby oświetlenie przejść dla pieszych niż budowanie kolejnej średnio przydatnej świetlicy? W Kaniach skrzyżowanie Warszawskiej i Piłsudskiego jest tak słabo oświetlone , że ktoś kto nie zna drogi za nic w świecie nie zauważy pasów z odpowiedniej odległości. Cud ,że tam jeszcze nikt nie zginął . Świetlica w każdej wsi jest potrzebna jak łysemu grzebień.

Mieszkaniec Otrębus

A w Otrębusach ulice jak byly dziurawe tak są- skończyło się na obietnicach. Bardzo mądre wydawanie pieniędzy. Gratuluję burmistrzowi trafnych decyzji.

nexo

Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto, kolejne miejsce do utrzymania. A nowych dróg jak nie było, tak nie będzie. Korki coraz większe. Dużo jeszcze wsi zostało do obdzielenia świetlicami? Komu teraz świetlicę, a komu remizę? Jedyne co się w tej dennej gminie liczy. Ciekawe ile realnie osób korzysta z tego typu przybytków i kto ma na to czas? Już basen byłby bardziej zasadną inwestycją od tych wszystkich świetlic, nie mówiąc już o obwodnicy.

Gość

Gmina Brwinów - zero ważnych inwestycji, będzie kolejna świetlica. Ręce opadają. Oby to była ostatnia w historii tej gminy i obecnego, nieudolnego burmistrza.