27° Niedziela
15 Lipca


Pixabay

Wyburzą kolejne rudery

W nowym roku gmina Grodzisk Mazowiecki nie zwalnia tempa. Kolejne stare budynki, które nie nadają się do zamieszkania, zostaną wyburzone. Mowa o obiektach przy ul. Harcerskiej.

W minionym roku w Grodzisku wyburzono kilka ruder. W żaden sposób takich zabudowań nie da się wykorzystać, ponieważ stwarzają niebezpieczeństwo, a ich remont pochłonąłby dużo funduszy. Dlatego gmina zdecydowała się sukcesywnie „oczyszczać” swoje działki z takich budynków. Ogłoszono przetarg na zlikwidowanie kolejnych dwóch.

Tym razem znikną rudery przy ul. Harcerskiej  5 i 10. Oprócz wyburzenia, zamówienie obejmuje uprzątnięcie terenu oraz wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. Przy Harcerskiej  5 znajduje się obiekt mieszkalny o powierzchni zabudowy 115 m kw. oraz dwa niewielkie budynki gospodarcze. Natomiast przy Harcerskiej 10 stoi budynek wielorodzinny o pow. 105 m kw., a także nieruchomość gospodarcza.

Termin wykonania zamówienia to 40 dni od dnia podpisania umowy z wybranym w drodze przetargu wykonawcą.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Tymczasem w Pruszkówku Głupiego Jasia..

Gość

Skoro władza nie chciała remontować od nastania, to teraz łatwo mówić, że nie warto remontować. W ten sposób znika bezpowrotnie historia Grodziska Maz, ponieważ liczy się tylko kasa. Tak wyglądają rządy sojuszu z pod sierpa i młota. Zarobili na gruntach po PGR, to czas na miejskie lokowanie zysków. Pawlakowe watażki nie odpuszczą, jak w dawnej piosence, że chłop żywemu nie przepuści- co się żywe napatoczy - nie pożyje se a juści.

keke garsija

Ja zwykle Grodzisk górą! Niech się Kosiński uczy! Niech tam pojedzie na szkolenie czy coś ??? Przecież tzw. "dom amerykański" w centrun Brwinowa to obraz patologii, nędzy i rozpaczy nadający się tylko do wyburzenia! W centrum Brwinowa takich ruder jeszcze kilka by się znalazło !

Gość

Harcerska 5, a nie 7? Ta pierwsza posesja już chyba dawno pusta.

Rodowity 59

Deweloperzy zagospodaruja po swojemu i po starym Grodzisku zostaje coraz mniej. Moze to i dobrze ale patrzac na Radogoszcz czy Niespodzianke to jednak troche żal bo ładnie sie prezentują. Władze miasta na ten stary Grodzisk nie mają pomyslu

Adam

Grodzisk to brzydka miejscowosc ! Porazka

Gość

a cwaniakom komunalnym znowu wybudują nowe piękne mieszkania za friko

Gość

jakie niby zabytki?

PiS

Jak widać czym bliżej do pełnej władzy nad miastem i obywatelami przez Naszego Pana Naczelnika Państwa Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego tym bardziej wszystko pięknieje. Już niedługo Nasza Partia i Nasz Wódz będzie kontrolowała wszystko i wszystkich.

Gość

Część grodziskich "ruder" to obiekty zabytkowe samowolnie usunięte przez Urząd Miasta z gminnej ewidencji zabytków. Całe szczęście, że o ich wykreśleniu nic nie wie wojewódzki konserwator zabytków, u którego one nadal figurują w wojewódzkiej i krajowej ewidencji zabytków. Ale bogata gmina przecież może te zburzone zabytki bez problemu odbudować.