27° Środa
19 Września


SD

Wyciek aluminium w hali przy 3 Maja

Do niecodziennej sytuacji doszło na terenie jednej z hal na terenie MLP Pruszków I. – Doszło do wycieku rozgrzanego aluminium – informuje st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Do zdarzenia doszło po godz. 17.30. – Co się dzieje na zakładach przy 3 Maja? Jest kilka jednostek straży pożarnej – napisała do nas Joanna.

Okazuje się, że w jednej z firm doszło do wycieku aluminium. – Substancja wyciekła na podłogę i doszło do dużego zadymienia. Strażacy nie mieli tu do czynienia z pożarem. Ewakuacja została przeprowadzona jeszcze przed naszym przyjazdem – mówi st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. – Nasze działania polegały na oddymieniu pomieszczeń – dodał.

Nikomu nic się nie stało.


redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

nie wiem skąd informacja że materiał który się rozlał to aluminium (Al) w fabryce o której mowa wytwarzane są detale z ZnAl (stop cynku i aluminium) pozdrawiam dziennikarza tego artykułu

dzida.capri

BARANIE , a którędy mają jeździć ?

Obserwator

Ja tego nie rozumiem. Sienkiewicza jest zamknięta dla ruchu, a straże pożarne jeżdżą przez Sienkiewicza / Kościuszki w obie strony. Ze straży i do siedziby straży.