18° Wtorek
24 Kwietnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Anna Sołtysiak

Wyciek gazu na budowie wąskiego gardła

Na terenie rozbudowy Al. Jerozolimskich doszło do wycieku gazu. A miejscu jest już pogotowie gazowe i straż pożarna.

Do wycieku doszło około godz. 7.40. – Jesteśmy już na miejscu i zabezpieczamy teren. Działają tu również pracownicy pogotowia gazowego. Najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia instalacji przez pracowników budowy – mówi nam st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Ze względu na wyciek z ruchu zostało wyłączone skrzyżowanie Al. Jerozolimskich z ul. Partyzantów. –  Nie wiemy jak długo potrwają utrudnienia – mówi nam st. kpt. Kroć.

Kierowcy podkreślają, że ruch jest prowadzony objazdem przez Malichy i Piastów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.  


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 37

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

WPR

No i nastała wymowna cisza... Drogi Panie Starosto, zatrudniliście krewną Pana Wojewody bez konkursu czy nie? Mam nadzieję że ta cisza to nie próba zyskania na czasie, żeby dorobić do tego ruchu kadrowego papierologię....? Bo to byłoby chyba nielegalne...? Nepotyzm się za Wami ciągnie od początku.

Nobody

A propos inwestycji - tutaj babranina z kawałkiem drogi trwa już prawie ROK, a spójrzmy jak można efektywnie i efektownie pracować w pozornie nienormalnym kraju : https://www.youtube.com/watch?v=rwvmru5JmXk

Engelking

Do Gość z 16.10. Panie, nie mąć nam tu pan - co mnie obchodzi motywacja pruszkowskiego PiSu? Bo widzę, że w jego imieniu pan się tu ewidentnie wypowiada. Wasze wyimaginowane problemy z Prezydentem sobie na sesjach ogarniajcie - ciągle pan tu Kraszewskiego wyciąga, jakbyście jakiś kompleks mieli. Padło konkretne pytanie - czy synowa wojewody Sipiery dostała robotę w Starostwie. TAK/NIE.

Mogwai

Pan przeczyta raz jeszcze to co Pan napisał. Albo lepiej - proszę dać to komuś do przeczytania. Pozdrawiam serdecznie.

WPR

Mogwai wyciągnął z Pana przydługiego komentarza esencję. Nie zagłosowaliście przeciw Starzyńskiemu bo baliście się reakcji. Pan przeczytał jak to z tym Wolterem było w końcu...?

Gość

Gratuluje błyskotliwości i czytania ze zrozumieniem Mogwai :) tacy ludzie u władzy jak Ty uswiadamiają mnie że czas na zmiany :)

Mogwai

Czyli, podsumowujac - poparliście absolutorium dla Starzyńskiego ze strachu przed ludźmi. OK i to jest jasne postawienie sprawy. Dziękuję za wyjaśnienie.

Gość

Widzisz, bo różnica polega na tym, że PiS jest opozycją merytoryczną, a nie krzykaczami. Absolutorium jak sam Pan Radny dobrze wie to wykonanie budżetu. Na sesji Radni PiS powiedzieli, że nie zgadzają sie z niektórymi inwestycjami (zapewne CDK za 75 mln) ale wykonanie budżetu było poprawne za co gratulacje należą się Pani Skarbnik, a że robią Państwo z tego aferę jest bardzo zastanawiające (widocznie brakuje już argumentów). Ciekawe co by było gdyby zagłosowali przeciw. To dopiero byłby hejt jak śmiali się sprzeciwić jaśnie oświeconym. Co do referendum. Wiem, że nie są Państwo przyzwyczajeni do słuchania głosu mieszkańców, ale PiS jest inny. Tak samo można stwierdzić dlaczego SPP razem ze Starzyńskim i PO byli za odwołaniem referendum ws. Metropolii ;)

Mogwai

Może ja nie doczytałem ale zdaje się że na ostatniej sesji Rady Miasta radni PiS zagłosowali razem z innymi klubami za absolutorium dla Prezydenta Starzyńskiego. Czyli nie mieli zastrzeżeń do niego. Ostatnio też razem z SPP zagłosowali za referendum ws Sasina. To wy jesteście za czy przeciw, pruszkowski PiS-ie? Gdyby coś było w UM nie tak to Wasze CBA dawno by tam już trzepało papiery. A tu nic. Hm..

Gość

Szanowny Urzędzie Miejski w Pruszkowie. Bardzo prosimy o zaprzestania hejtowania wszystkich tematów na WPR24. Rozumiemy waszą frustrację spowodowaną brakiem wizji Pruszkowa oraz 20 letnimi zaniedbaniami (nie wspominając o CDK za 75 mln. zł), ale to nie znaczy, że wszyscy są tacy sami jak wy. Wystarczy że wasze ugrupowanie "apolityczne" i "niezależne" wprowadziło wielką politykę do naszego miasta. Nawet Pani Poseł Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej razem z lokalną Platformą Obywatelską, wam przyklaskiwało i klepało po plecach za atakowanie PiS, ale opamiętajcie się. Coraz bardziej przekonujecie mnie, że władza w Pruszkowie musi się zmienić.

Mogwai

Jak ktoś się interesuje, to wie. Nie to w Starostwie - gdzie szczyt ignorancji dominuje. Najlepiej poinformowany pewnie jest minister Macierewicz bo to zdaje się jego światłowody lecą pod tą trasą? Moze pan Gołoś zapyta pana Antoniego na następnej miesięcznicy co z tym robimy? A... sorry, zapomniałem że pan Gołoś robi za ochronę marszu - będzie zajęty pacyfikowaniem Suwerena.

Tubylec

Wielka szkoda że REDAKCJA wupeerki odpuściła temat wąskiego gardła . Komunikaty o awariach takie jak ten to stanowczo za mało . Aż sie prosi o informacje co właściwie się dzieje, Dlaczego nadzór inwestorski wygląda jak wygląda. Skąd te opóźnienia i kto za nie odpowiada. Dlaczego inwestycja blokująca miasto i okolice nie jest prowadzona w systemie ciągłym, bo dziś to sprawa wygląda tak że po szesnastej na budowie robi się cicho a w weekendy po placu harcują zające. Dlatego Redakcjo do roboty , bo parafrazując klasyka "trzeba w tym kraju kogoś mocno w dupę kopnąć żeby to co ma działać - zadziałało"

Obserwator

Może Redakcja zapytałaby Pana Marszałka Województwa, p. Struzika, czyli Zamawiającego, skąd te przestoje i jaki jest zaktualizowany termin zakończenia prac? Czy wpływ na to miały błędy projektowe, nieuwzględniające m.in. infrastruktury typu światłowody, czy konieczności wymiany gruntu przez Wykonawcę...? A jeśli takie pytania już zostały przez Was wysłane to kiedy kończy się urzędowy termin otrzymania odpowiedzi..? Wszyscy jesteśmy ciekawi :)

Gość

No proszę radni SPP (opcja Pana Jana) dwoją się i troją by bronić Prezydenta Pruszkowa (dziwnym trafem wiedzą wyjątkowo dużo na temat tej inwestycji - nawet czy Struzik płaci). Jak to jest Panowie ze Starzyński w czasie kampanii w 2014 roku jako obietnice wyborczą ogłaszał tą inwestycję. Chwalił się jak to dzięki jego staraniom itd. Teraz gdy jest problem to nagle wina Struzika? Jak to jest Panowie Radni?

Austriak

Ja tam przyznam że jeżdżąc po Polsce i widząc inwestycje realizowane przez Strabag najczęściej widziałem oddawane przed terminem. Albo się popsuli albo coś jest na linii wykonawca - płacący

Gość1

Obserwator jak widzę jest dobrze poinformowany. Jak Marszałek czyli zarząd dróg wojewódzkich płaci tak strabag robi. To nie jest problem prac tylko pieniedzy. Bo projekt nie przewidywał wielu rzeczy m. in . wymiany gruntu(torfu) ale żaden projektant jeszcze nie odpowiadał za słaby projekt .

Obserwator

Samych magistrów inżynierów tu widzę w dyskusji.. Drodzy Państwo, jeśli to jest inwestycja typu "buduj" to Strabag dostał projekt od inwestora czyli Marszałka Województwa. Takie projekty są z reguły z d.... wzięte. Pewnie nie uwzglednili tych wszystkich światłowodów które lecą z Wawy do pałacyku Ministerstwa na wylotowce do Grodziska. W projekcie nie masz kabla a realnie jest. I co? Roboty dodatkowe. Pozdro dla Juliana Pankratza.

WPR

Po pierwsze - to inwestycja Marszalka Struzika. Po drugie - skoro inwestycja stoi, to proponuje sprawdzić czy Struzik płaci, bo nie wykluczam że nie robi odbiorów dlatego Strabag pozoruje prace - czyli inwestycja stoi. Po trzecie, przeceniacie radnych i radne z SPP - inni też chętnie skomentują, że synowa pana Wojewody dostała fuchę za 4,5 tys. u pana Golosia, bez konkursu.

Gość

Trzeba zrobić jakiś protest. Niech ta budowa wreszcie ruszy bo plac budowy stoi.

Gość

Do S..... Z 12:03 chyba miałeś na myśli bardzo bliskiego członka rodziny pewnej osoby bardzo wysoko postawionej w Urzędzie Miejskim w Pruszkowie, która bez problemu dostała dobrze płatną pracę w B.M.T.I (spółce córce firmy STRABAG) rzekomo za pewną dużą inwestycję w mieście.

Zniesmaczony

Czy ktos pamięta jak Starzynski obiecywał tę budowę w czasie kampanii i jak sobie przypisywał zaslugi jak prace ruszyły? A teraz jak jest problem twierdzi że to Marszałek Struzik. Jak to jest Panie Starzyński? Pana koledzy i podwładni z SPP zakładają fałszywe konta na FB i anonimowe na twitter'ze i hejtują w obrzydliwy sposób ludzi którzy nie zgadzają się z Pana deweloperską wizją Pruszkowa.... Quo vadis Pruszków?

Gość

już coś zaczeli robić ? szok

Gość

a co się będzie działo jak pociągi nie będą jeździć ,chyba trzeba będzie balonem.......

Gość

Oj chyba podpadliście janowi i jego ekipie na "s". Jak Strabag nie zdąży to może chociaż kolej zamknie tory przed terminem.

Gość

O ile dobrze pamiętam jedna nitka miała być oddana w połowie lipca. Na to nie ma najmniejszych szans bo prace prawie stoją.

lowi

ale nie piszecie jaka będzie kara za wykonawcy za takie błędy, jaka będzie kara za opóźnienia, dlaczego nie pracują po nocach, może jakiś plac zabaw za to postawią, taka znamienita firma nie chce chyba zostawiać po sobie siary, a i kto odpowiada głową za ten bałagan z urzędu?

S..........

nieszczęścia chodzą po ludziach aleee jak widać i słychać nie po wszystkich , są tacy wsród nas którym wszystko się należy bez wysiłku nawet stanowisko w Starostwie ....... nazwisko zobowiązuje do przyjęć bez konkursu??????

Gość

Laik: kogo chcesz budować jak tam jest góra 10 robotników i to tylko w najbardziej ruchliwe dni. Co do prac ziemnych: reszta chyba rzeczywiście pracuje pod ziemią. Ciśnienie rośnie jak się na tę budowę patrzy.

Laik

Raz na tydzień pojawi się na tej budowie pracująca koparka i zaraz muszą interweniować służby... Podobno prowadzone tam prace ziemne są niewidoczne dla oczu laików ... Gorzej że gołym okiem nie widać tam praktycznie pracujących.Wszyscy mają nas głęboko w .... że stoimy w korkach. Praca w takim newralgicznym miejscu powinna toczyć sie na 3 zmiany a nie na 1/2 etatu. Może powinniśmy jak taksówkarze zablokować teren tej budowy w ramach protestu?

Nobody

Za czasów znienawidzonego PRL budowano z większymi kompetencjami, jakością i tempem niż w Pruszkowie w XXI wieku. #pruszkowwproszku

Gość

Przecież na tej "budowie" nic się nie dzieje. W tym tempie nie zdążą do maja 2027. Ta inwestycja to jest jeden wielki skandal.

Gość

Kolejne problemy na terenie inwestycji.... Ciekawe kto za to odpowie.... Ciekawe jak tam ul. Lipowa i CDK którego buduje Strabag....

Gość22

Taka katastrofa to bezwzględnie podstawa do aneksowania umowy ze Strabagiem. Podniesienie wynagrodzenia o 1 mln zł i przesunięcie terminu zakończenia co najmniej do wiosny.

aa

Nie wiedziałem, że budują wąskie gardło. To jakaś rzeźba?

Piastów Centrum

Piastów sparaliżowany. Wzdłuż ulicy Warszawskiej przez Al. Tysiąclecia aż po same Jerozolimskie. I tak już ponad godzinę. Nic się nie zmienia...

JN

Objazd przez Malichy? Niby jak, jeśli wyłączone jest skrzyżowanie z Partyzantów?

Sct

Nie przejmujcie się, będzie na pewno w terminie. 100%.