13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Bolo Skoczylas

Wygodny parking przy Stawach Walczewskiego

Stawy Walczewskiego mają być wizytówką Grodziska Mazowieckiego. Jest szansa, że mieszkańcy będą z nich mogli korzystać już w wakacje. Dlatego grodziski magistrat chce zadbać o to, by przyjezdni mieli gdzie parkować.

Stawy Walczewskiego są oczkiem w głowie władz Grodziska Mazowieckiego. I nie ma się co dziwić, bo teren rekreacyjny ma przyciągać mieszkańców przez cały rok. Oprócz części parkowej znajdują się tu dwa stawy, po których będzie można pływać kajakiem, rowerem wodnym, a nawet niewielką żaglówką. Nie zabraknie miejsc do aktywnego spędzania czasu: siłowni plenerowych, boisk sportowych, kąpieliska czy  placu zabaw. Wypocząć będzie można natomiast na leżakach i hamakach które również się tu pojawią.

Takie miejsce z pewnością będzie przyciągać nie tylko samych grodziszczan, ale i mieszkańców okolicznych miejscowości. Kłopot jednak w tym, że w pobliżu stawów znajduje się tylko prowizoryczny niezagospodarowany parking. Dlatego władze Grodziska postanowiły rozwiązać ten problem. Przy ul. Nadarzyńskiej powstanie utwardzony i oświetlony parking z 56 miejscami postojowymi (dwa z nich będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych). Pojawia się jednak pytanie czy to nie za mało? – Zdajemy sobie sprawę, że liczba miejsc parkingowych jest niewystarczająca, ale budujemy tyle ile zmieści się na tym terenie – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Planujemy stworzenie jeszcze jednego parkingu na ul. Wioślarskiej w miejscu starych budynków, które w połowie roku chcemy rozebrać – dodaje.

Parking przy ul. Nadarzyńskiej ma powstać w ciągu 60 dni od daty podpisania umowy. Wiele więc wskazuje na to, że z parkingu będzie można korzystać już w wakacje.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość pippa

Gmina najpierw utwardzi miejsce pod parking, a po jakimś czasie odda go jakiemuś zaprzyjaźnionemu deweloperowi pod bloki mieszkalne. Wokół Stawów mają zabudować blokami.

Gość

Bur mistrz to wszystko wybudował z własnych środków, a nie z naszych ?. Wynagrodzenia Burmistrza z PSL są prawie takie jak prezydent Warszawy. Może wiecie jakie wpływy do budżetu ma Warszawa, a jakie Grodzisk Maz ? Na wynagrodzenia Prezydent stolicy składa się o wiele więcej mieszkańców niż w Grodzisku Maz. na wynagrodzenie Burmistrza. W stolicy nawet wybudowane metro nie jest takim sukcesem jak w Grodzisku stawy, remont wiaduktu, tunel dla krasnali etc. Ostatnio razem z H.G poleciał do Kan we Francji na targi nieruchomości, może pensje ich łączą ?

Edyta

Wielkie brawa dla władz Grodziska za tak wspaniały prezent, nie tylko dla mieszkańców Grodziska Mazowieckiego !!!

Polska bez Kodowców

W imieniu wszystkich mieszkańców Grodziska Mazowieckiego chciałbym złożyć propozycję by nazwać parking imieniem Ś.P. Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego zamordowanego w Smoleńsku przez porozumienie Rosji i Unii Europejskiej z mechanikami rządu PO którzy przestawili system nawigacji w samolocie o 100 metrów w dół i rozpylili mgłę specjalnym urządzeniem zaraz po tym jak przylecieli tym poprzednim samolotem.

Gość

Zbudować piętrowy parking. .