27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Archiwum

Wykryli bakterię, woda niezdatna do picia

Mieszkańcy Podkowy Leśnej do odwołania powinni się wstrzymać od spożywania wody. W jednym z ujęć na terenie miasta-ogrodu wykryto bakterię coli.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim stwierdził, że zarówno woda surowa, jak i po przegotowaniu z wodociągu miejskiego nie nadaje się do spożycia. Bakterię wykryto w próbce pobranej na terenie budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy przy ul. Jana Pawła II. – Zaleca się bezwzględnie wstrzymanie spożywania  wody surowej z kranów jak i zdrojów na terenie miasta, do momentu otrzymania wyników badań o czym Państwa poinformujemy – podał Urząd Miasta w Podkowie Leśnej.

Na rozwój wypadków należy poczekać. – Firma konserwująca podjęła działania zgodnie z procedurami w celu dezynfekcji wodociągu miejskiego, pobrała próbki wody do ponownego badania. Dziś ok. godz. 16:00 będą pierwsze wstępne wyniki badań. Za pośrednictwem strony internetowej oraz SMS będziemy Państwa informować o dalszych działaniach w sprawie i aktualnej sytuacji – przedstawia podkowiański magistrat.

Obecnie mieszkańcy mogą korzystać z alternatywnego zasilania w wodę z wodociągu miejskiego Brwinowa. 

AKTUALIZACJA 20.30.

Magistrat poinformował, że zagrożenie zostało wyeliminowane. Zasilanie wodą z ujęcia w Podkowie powinno zostać przywrócone 28 września.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

biotyt

Gdzie konkretnie wykryto bakterię coli ? W wodzie z kranów, ze studni wody powierzchniowej, czy z ujęcia wody oligoceńskiej (!?) ???

Marta

Oczywiście informacja została droga internetowa. Co tam starsi ludzie, którzy nie maja internetu lub chociaż telefonu komórkowego...

Gość

W trosce o mieszkańców!!! Pan Burmistrz Tusiński posiada informację o skażeniu wody od 18.09, jak widać potrzebował ponad tydzień czasu na przekazanie jej mieszkańcom. W trosce o swoich wyborców, nie chciał psuć im sielankowego nastroju...

Gość

co się ludzie opili syfu to ich

podkowianin

a ta woda "brwinowska" to jakimi rurami płynie?.... Skoro bakterie są w instalacji, to co da przełączenie źródła wody? Wodociąg trzeba przepłukać i odkazić, a wodę "alternatywną" dostarczyć beczkowozem