29° Środa
20 Czerwca

Czw

Pią

Sob

Nie


pixabay

Wyłącz drukarkę, żeby... uniknąć pożaru

Urządzenia biurowe używane są praktycznie cały czas, co może doprowadzić do ich przegrzania. To niezwykle niebezpieczne. Przykładem pożar biura w Ruścu.

W czwartkowy (16 lutego) wieczór strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Ruścu. Po dotarciu na miejsce okazało się, że zapaliło się urządzenie biurowe. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o 22.30, a nasze działania zakończyły się o 0.23. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej. W budynku magazynowo-biurowym stwierdzono zadymienie jednego z pomieszczeń. Ujawniono, że pali się urządzenie biurowe – przedstawia st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Strażacy szybko opanowali sytuację, ale pomieszczenie wymaga remontu. – Użyliśmy gaśnicy i strumienia wody. Przewietrzyliśmy i oddymiliśmy pomieszczenie. Co ważne, zadziałała instalacja wykrywania pożaru, dzięki której mogliśmy w porę podjąć działania i w zarodku powstrzymać pożar. Z pewnością wskazany jest remont pomieszczenia, w którym doszło do zdarzenia – mówi st. kpt. Kroć.

Warto pamiętać, żeby zawsze odłączać urządzenia biurowe. – Nie wiemy, co doprowadziło do tej sytuacji. Może ktoś zapomniał wyłączyć urządzenie albo było ono zbyt mocno eksploatowane. Ta sytuacja pokazuje, że trzeba wyłączać urządzenia. Gdy wychodzimy z domu bądź biura warto odłączyć je od prądu. Urządzenia biurowe często są mocno eksploatowane i nagrzewają się, więc należy je również odpowiednio wychładzać – radzi rzecznik pruszkowskich strażaków.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Drukarki które znam mają system czuwania, wyłączają się po kilku minutach bezczynnej pracy. Więc śpię spokojnie.

Gość

do tylkopis zamiast ciągle wpłacać forsę na peo to kup sobie lepiej słownik ortograficzny, peo ci chleba nie da, a tak przynajmniej nauczysz się pisać poprawnie

Gość

Do "tylkoPiS z godz12:58" Lepiej jeden po szkole i zarabiajacy na siebie niz stu na socjalu

tylkoPiS

Warzniejsza od nałki jes płodność. I w tej dziedzinie jestem dobry, nikt przecierz nie sprawdza plemnikuw alkomatem a 500 plus wpada chajs na konto haha. Zapytajcie Pana Jarosława.

Gość

Do tylko PiS Ty sie lecz a jednoczesnie postaraj sie skonczyc przynajmniej trzecia klase szkoly podstawowej

tylkoPiS

Mam nadzieję, że Pan Naczelnik Jarosław Kaczyński za karze urzywania drukarek dla naszego bes pieczeństwa tak jak tabletek dzień po albo tylko na recepte. Albo niech tylko Kościuł Katolicki morze urzywac drukarek a reszta niech płaci parafi jak chce urzyc drukarki. Jak mnisi w średnio wieczu zyli z przepisywania ksiarzek a inni robili w polu to swiat szed szybciej do przodu.