°


Bolo Skoczylas

Wymienią nawierzchnię przejazdu kolejowego w al. Wojska Polskiego

Przejazd kolejowy należący do Warszawskiej Kolei Dojazdowej, przecinający al. Wojska Polskiego w Pruszkowie zna każdy kierowca i to głównie od tej złej strony. Tory w tym miejscu są zapadnięte więc trzeba przejeżdżać z dozą ostrożności. Ale już wkrótce sytuacja ma ulec zmianie!

Podczas przeglądania dokumentacji przetargowej dotyczącej remontu toru nr 2 na linii WKD natknęliśmy się na intrygujący zapis. A brzmi on: „wykonanie na linii 512 naprawy nawierzchni przejazdu kolejowego w km 1,369 typu Mirosław Ujski wraz z stabilizacją toru w km 1,319 do 1,419 Pruszków al. Wojska Polskiego”. 

Zastanawialiśmy się czy jest to związane z wymianą zapadniętego przejazdu kolejowego, wobec tego postanowiliśmy zapytać o to WKD. – Inwestycja jest zadaniem towarzyszącym przeprowadzonej kompleksowej naprawie toru nr 2 na szlaku linii kolejowej nr 47 i obejmuje wymianę istniejącej nawierzchni przejazdu kolejowego zlokalizowanego w ciągu al. Wojska Polskiego w Pruszkowie (DW719) na nawierzchnię typu „Mirosław Ujski” – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. – Tego typu nawierzchnię zyskały w ubiegłym roku w ramach modernizacji przejazdów kolejowych trzy obiekty: w ciągu ul. Regulskiej w Regułach (p.o. Reguły), w ciągu ul. Dolnej w Pruszkowie (p.o. Malichy) oraz w ciągu ul. Sadowej w Pruszkowie (osiedle Tworki) – dodaje.

Kiedy pojawi się wspominana nowa nawierzchnia? – Wszelkie uzgodnienia w zakresie projektu technicznego oraz tymczasowej organizacji ruchu na czas robót należą do obowiązków wykonawcy. Zgodnie z zawartą umową wykonawca powinien zrealizować zadanie do końca miesiąca sierpnia – odpowiada Kulesza.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 19

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

a co z ul Komorowska? zatopione tory jakas masakra tam jest!

Gość

Koniecznie zamknijcie Al. Wojska Polskiego po 3.09 - będzie łatwiej dojechać komunikacją zastępczą.

brwinowianin

„Mirosław Ujski” - WYGLĄDA PRZEKONYWUJĄCO . Są gumowane zabezpieczenia przed wodą, zwiastuje to większą żywotność. Tylko czy WKD planuje również wymienę nawierzchni na przejeździe w Otrębusach i Podkowie Leśnej??? To jest priorytet- bo tory wymienili a jadąc samochodem ma się wrażenie że nic nie zrobiono. NIech i kierowcy mają z tego jakąś korzyść, nich będzie widać że coś idzie na lepsze, że inwestuje się w regionie .

michael

ten pruszkow to jakas porazka!!!

Gość

http://wiadomosci.wpr24.pl/lancia-pod-pociagiem-technicznym-wkd;28906.html

JN

Bodaj w zeszłym roku już był jeden taki który znak STOP na Wojska Polskiego "zupełnie" zignorował i potem go opisywali w WPR24. Pewnie lepsza byłaby synchronizacja sygnalizacji drogowej z aktywnością na torach, ale póki co pociągi nie zatrzymują się "na czerwonym", więc jadąc przez ów STOP "na zielonym" można się zdziwić...

Gość

Znaki SOTP na 512 to jest kompletna bzdura. Na Powstańców tylko hamuje się ruch, a wystarczyłoby zwolnić do 10-20 km/h.

Gość

"Umieszczony znak "stop" na tym skrzyżowaniu, ma zastosowanie dopiero jak przestaje działać sygnalizacja świetlna." Ale ta nie działa już 30 lat...

Gość

Umieszczony znak "stop" na tym skrzyżowaniu, ma zastosowanie dopiero jak przestaje działać sygnalizacja świetlna.

Gość

To ja mam pytanie na tym forum, ale może jakiś kompetentny policjant albo inny strasznik miejski odpowie. Na tym samym szlaku linii kolejowej 512, na przejeździe na ul. Powstańców postawiono bzdurny znak STOP. I o dziwo, czasem działa. Różna radiowozy i mniej zorientowani ale bardziej "poprawni" kierowcy go respektują. Na tym samym szlaku, w ciągu ulicy Wojska Polskiego jest dokładnie taki sam znak. Ale ten ignorują już dokumentnie wszyscy (i słusznie). A stosowne organy NIC. Dlaczego? Wszak patrol przy tym drugim przejeździe wlepiający po 200 PLN zasiliłby budżet, że ho, ho! A co? że korki do Grodziska? I co z tego. Taka organizacja rucha.

Mirosław

Kto googlał „Mirosław Ujski” łapka w górę.

Gość

Nawierzchnia to tam najmniejszy problem, raczej znak "sygnalizacja uszkodzona" wiszący tam od niepamiętnych czasów i dorzucany niedawno "wirtualny" STOP...

Gość

To jakiś absurd! Przecież w ubiegłym roku była wymieniana nawierzchnia ul. W.Polskiego i teraz przez przejazd jeździ się bdb ! Po co znowu to pruć i łatać ?! Jak WKD ma za dużo pieniędzy niech wymieni nawierzchnie przejazdu przy cmentarzu

P

Zamkną kolejną ulicę?

gste

to może niech całkiem zamkną Pruszków. Niech wyremontują wszystkie ulice. Przed wyborami będa myśleli, że zrobili dobrą robotę, a my w wybory kopnijmu ich w d.... Co Wy na to?

Matka

No i niepotrzebnie. Motocykliści jadący od strony Warszawy przynajmniej zwalniali i dopiero na wysokości Lidla mieli 200 na liczniku (zwłaszcza po północy). Teraz będą mieli 300 :(

Wpr82

A można po Polsku ;) ?

Gość

kto widział tam przejeżdżający pociąg w tym roku???

JN

"Tego typu nawierzchnię zyskały w ubiegłym roku w ramach modernizacji przejazdów kolejowych trzy obiekty". A dokładniej to osiem.