27° Środa
19 Września


Anna Zwolińska

Wypadek na A2 w Grodzisku, korki w Pruszkowie. Trudny poranek na drogach

Środowy poranek nie jest zbyt łaskawy dla kierowców z naszego regionu. Jadąc do pracy stanęli oni w korkach zarówno w Pruszkowie (gdzie zepsuty dostawczak blokował wjazd na wiadukt), jak i w Grodzisku. Tam na A2 najpierw rozsypała się sól, a przed godz. 9.00 zderzyły się cztery samochody.

Podróż samochodem po pruszkowskich i grodziskich drogach trwała dziś zdecydowanie dłużej niż zwykle. W Pruszkowie korkował się pas al. Wojska Polskiego w stronę Warszawy. Zator spowodował zepsuty samochód dostawczy, który odmówił posłuszeństwa przy wjeździe na wiadukt. A jest to obecnie jedyna czynna przeprawa przez tory PKP w Pruszkowie... – Popsuła się ciężarówka do przewozu wody. Policjanci pomogli kierować ruchem w tym miejscu, pojazd został zepchnięty. Konieczna była jeszcze interwencja strażaków, bo z dostawczaka wyciekły płyny – tłumaczy podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

W korkach odstali też swoje kierowcy z Grodziska. Tam doszło jednak do dwóch dużo groźniejszych zdarzeń. Najpierw, około godz. 6.00 za zjazdem na Grodzisk, na pasie w kierunku Warszawy zderzyły się dwa pojazdy. Z jednego z nich wysypała się... sól. – Faktycznie pojazd ciężarowy z ładunkiem zderzył się z busem. Na jezdnię rozsypała się sól. Nikomu nic się nie stało. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję – tłumaczy asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

To jeszcze nie wszystko. Przed godz. 9.00 także na A2 w kierunku Warszawy zderzyły się aż cztery osobówki. – Około godz. 8.50 doszło do zderzenia czterech samochodów na wysokości Kłudna Starego. Toyota jadąca w kierunku Warszawa zatrzymała się w korku. Za nią jechały dwie skody i ford. Dwie osoby trafiły do szpitala – dodaje asp. sztab. Zych.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jak dzisiaj jechałem do Wiskitek po 11 to korek był od (prawie) węzła Grodzisk aż po teren przekraczający KFC Baranów. W życiu nie widziałem takiego korka na tej autostradzie. Jadąc 140 nagrywałem go około 5 minut.

Millek

Wiele sfrustrowanych osób się tu wypowiada. Chciece się wyluzować, wejdźcie na stronę milanówka. Tam zawsze wesołe i dobre informacje np: Olimpiada Przedszkolaka Babskie lato – trening rozwoju osobistego dla kobiet Podkowiańska Wideokronika Bis – zgłoś się! Biblioteka nieczynna w soboty. Same dobre, miłe, sympatyczne i artystyczne wiadomości ! Ha!

Wilku

Tak będzie wyglądał Pruszków przez cały czas, jeżeli wprowadzą płatność za autostradę za Pruszkowem, województwo nie zdąży wybudować Paszkowianki jako zachodniej obwodnicy i wszyscy będą jechać przez Pruszków, żeby udać się dalej w stronę Grodziska i Żyrardowa. Nie ma dla regionu ważniejszej do wybudowania drogi niż Paszkowianka obecnie.

Alchemik

Czy to taki problem wiedząc o utrudnieniach kierować kierowców na drugi wiadukt, obwodnicę a w ostateczności do tunelu?

BRW24

cały nasz region stoi w paraliżu komunikacyjnym, ale co tam, jakoś nikomu kto mógłby coś zmienić to nie przeszkadza...Żadnych nowych inwestycji drogowych, obwodnic...ZERO...A AGLOMERACJA PRZECIEŻ NIE STOI W MIEJCU TYLKO ROZRASTA SIĘ...Polska i zarządzanie Nią to dzieło PRZYPADKU I BRAKU KOMPETENCJI.

Gość

Ojć tam! Jedna przeprawa w Pruszkowie! Jakoś tam się trzeba przemęczyć. Jeszcze tylko 1,5 tygodnia i wyrośnie nam " jasna długa prosta, szeroka jak morze......", może tunel zaś oddadzą z wyprzedzeniem?

grabarz

"Za nią (toyotą) jechały dwie skody i ford". Skoda i ford to nie samochody tylko stan umysłu. Z moich obserwacji wynika, iż nie ma bardziej agresywnych kierowców niż zakompleksione korposzczury w fordach i skodach. A wystarczy zachować bezpieczną odległość i wszyscy spokojnie dojadą do celu.