27° Środa
19 Września


Czytelnik

Wypadek na zjeździe z S8. Nie żyje motocyklista [AKTUALIZACJA]

Około godz. 6.00 na ul. Sokołowskiej w miejscowości Wypędy doszło do tragicznego wypadku. Motocyklista zginął w wyniku zderzenia z ciężarówką. Droga jest zablokowana. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

Pierwsze informacje i zdjęcia z miejsca wypadku otrzymaliśmy od czytelników, którzy stanęli w dużym korku na dojeździe do trasy S8. – Wypadek na Sokołowskiej. Nie wiem dokładnie co się stało, ale w poprzek drogi stoi ciężarówka. Zaczynają się korki, droga zablokowana – czytamy w wiadomości nadesłanej na naszą skrzynkę kontakt@wpr24.pl.

O szczegóły zapytaliśmy policję. Niestety, doszło tam do tragedii. – W miejscowości Wypędy na skrzyżowaniu ulic Sokołowskiej i Zdrojowej doszło do zderzenia motocykla i ciężarówki z naczepą. Mimo reanimacji motocylisty nie udało się uratować, przed godz. 7.00 mężczyzna zmarł. Na miejsce jedzie prokurator, trwają policyjne czynności – mówi podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Są duże utrudnienia w ruchu. Sokołowska jest zamknięta. – Na wysokości stacji paliw od strony Komorowa organizowany jest objazd. Od strony Raszyna kierowcy sami zawracają. Zjazd z trasy S8 możliwy jest tylko w kierunku Raszyna. Drogę blokuje jeszcze ciężarówka i trochę może potrwać usunięcie tego pojazdu – zaznacza podkom. Kańka.

AKTUALIZACJA godz. 11.20:

Jak poinformowała nas podkom. Karolina Kańka, ruch w rejonie wypadku został przywrócony.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 17

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Znick

@Robert banda Januszy, którzy jadą na wydrę prosto przez skrzyżowanie? A jest tam zakaz jazdy na wprost? Przecież nie zawracają na skrzyżowaniu, czy tuż za nim a kilkadziesiąt bądź więcej metrów dalej. Januszem może być ktoś, kto ustawia się do jazdy na wprost i w ostatnim momencie skręca w lewo. To tak jak byś zazwał Januszem kogoś, kto skręca na skrzyżowaniu na zielonej strzałce. Dlaczego nie poczeka?...

czipendey

@Głos: bo u nas buduje się drogi w systemie "projektuj & buduj" - co w praktyce oznacza cięcie kosztów i minimalizacja środków finansowych. No nie jest przecież w interesie firmy budowlanej wybudować wiadukt, czy slimak jeśli zleceniodawca tego nie wymaga, a sam wykonawca ma prawo zmian projektu pod siebie.

Głos

Dałbym w mordę osobie odpowiedzialnej za sytuację na tamtym skrzyżowaniu,kto podróżował po europie od razu wie że coś takiego jest w ogóle nie do pomyślenia na zachodzie...Niestety janusz projektant oraz wszystkie osoby biorące udział w budowie tego zjazdu powinni dostać publiczną chłostę

Ted

Ja też mam naklejkę na aucie :"PATRZ W LUSTERKA DEBILE NA MOTORACH SĄ WSZĘDZIE"

Gość

Do mics: zanim tam powstanie rondo, to musi zginąć więcej ludzi. Taka jest procedura polskich urzędasów z pustymi mózgami, oderwanymi od rzeczywistości.

Rafał

Mam jedno zasadnicze pytanie. Z jaką prędkością jechał motocyklista? Przecież zanim ciężarówka z tak długą naczepą wyjedzie na drogę to potrzeba trochę czasu.

Karol

Widać że węzeł ,, Puchały" był projektowany i budowany jak najmniejszym kosztem za co niestety niektórzy płacą życiem ..

mics

Jeżdżę tą drogą codziennie do pracy. Dziś też jechałem około godz. 7:20 byłem na miejscu wypadku. Prawda jest taka że to skrzyżowanie to jedno wielkie zagrożenie. Kierowcy w tym miejscu jadą jak wariaci ul. Sokołowską a kierowcy z ul Zdrojowej i z ekspresówki nie mają wyjścia więc ryzykują i wyjeżdżają na tak zwany styk. Ten kto projektował to skrzyżowanie powinien iść siedzieć za te wszystkie wypadki które miały tam miejsce przez te lata. Zgadzam się częściowo z przedmówcą tam powinno być rondo i sprawa bezpieczeństwa by się rozwiązała każdy musiał by zwolnić czy to motor osobówka czy ciężarówka.

none

@Alchemik/Robert: postawienie świateł na zjeździe z drogi ekspresowej czy autostrady to poroniony pomysł. Tam powinno być odwrócone prawo przejazdu - ci, którzy jadą z S8 powinni mieć pierwszeństwo. Ostatecznie powinno tam być rondo. Inny układ powoduje takie właśnie konsekwencje. I do tego jeszcze ten nieszczęsny wał ziemny, przez co do ostatniej chwili nie widać, czy od strony Sokołowa nie jedzie jakiś samochód/motocykl...

XGośćX

Jeżdżę tamtym odcinkiem motocyklem. Zawsze zakładam, że mi coś wyjedzie i w jednym na pięć przejazdów wyjeżdża stamtąd auto (zwykle ciężarówka z naczepą) i muszę hamować . Na tym odcinku jadę około 50 km/h (dla wszechwiedzących - tak - można nie pędzić motocyklem) . Ten zjazd z S8 jest FATALNY ! ! ! Już lepiej aby go w ogóle nie było, bo widziałem tam nie jeden wypadek.

Gość

Skoro TIR się łamał na zjeździe z trasy ekspresowej to raczej nie pojawił się tam znikąd i było widać go z daleka. Gdyby motocyklista jechał wolniej to z pewnością by wyhamował lub go ominął.

Robert

To co pisze @Alchemik, 100% racja. Z obud stron samochody szybko jadą, z wiaduktu wręcz rozpędem. Plus banda Januszy , którzy jadą na wydrę prosto przez skrzyżowanie żeby zawrócić zaraz za nim i skręcić w prawo, zamiast czekać w kolejce na lewoskręt.

Gość 11111

współczucie dla bliskich i rodziny...

Gość

Motocyklista napewno jechał przepisowo 100km/h a kierowca napewno się nie spieszył z towarem i najprawdopodobniej wymusił jak zawsze to co się dzieje na polskich drogach to jest tragedia 3/4 kierowców spowrotem skierować do szkoły jazdy na nauki a w samochodach i motorach skutecznie ograniczyć prędkość do 70 i ani km z wyjątkiem autostrad

Łukasz

Mój dziadzia wielokrotnie powtarzał mi takie przysłowie: "wolniej jedziesz dalej bedziesz"

Alchemik

Ten kto wymyślił zjazd z autostrady bez ronda czy świateł powinien odpowiedzieć za błędy projektowe. Oczywiście motocyklista miał zapewne pierwszeństwo a tir powinien mu ustąpić, ale włączenie się tam do ruchu (skręt w Sokołowską) to zwłaszcza w godzinach szczytu nie lada karkołomny wyczyn.

Głupi

Patrz w lusterka! Motocykle są wszędzie!