°


Czytelnik

Wypadek w al. Wojska Polskiego, tuż przy Lidlu [AKTUALIZACJA]

W tym miejscu często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji drogowych. Przed godz. 16.00 tuż przy znanym markecie w Pruszkowie doszło do zderzenia busa i mercedesa.

Informacje o tej sprawie otrzymaliśmy za pośrednictwem facebooka. – Znowu skrzyżowanie przy Lidlu... – napisał Łukasz i wysłał nam zdjęcie.

Możliwe utrudnienia w al. Wojska Polskiego.

Policjanci są w drodze na miejsce. Wkrótce więcej informacji na ten temat.

AKTUALIZACJA GODZ. 17.30

Policjanci z pruszkowskiej komendy wyjaśniają jak doszło do zderzenia pojazdów. – Bus poruszał się al. Wojska Polskiego od Grodziska, natomiast od Warszawy skręcał w stronę Lidla samochód marki mercedes. Kierowca busa badany jest przez pogotowie – mówi podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Na miejscu są utrudnienia w ruchu – dodaje.

AKTUALIZACJA GODZ. 17.50

Utrudnienia potrwają jeszcze około godziny. – Ratownicy z pogotowia przebadali na miejscu kierowcę busa i okazało się, że nie wymaga hospitalizacji. Natomiast w międzyczasie źle poczuł się kierowca mercedesa i trafił do szpitala. Wstępnie kwalifikujemy to zdarzenie jako wypadek. Jak poinformowali mnie policjanci znajdujący się na miejscu utrudnienia potrwają jeszcze przez około godzinę – wyjaśnia podkom. Kańka.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 22

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Rafonix

Postawić fotoradary, ludzie będą jechac wolniej. Jak będzie stłuczka to małych rozmiarów. Przecież groźne wypadki są na każdym skrzyżowaniu. W nocy jak wyłączają sygnalizację, ciężko przejechać Wojska Polskiego bez ściśnięcia pewnej części ciała.

Gość

W tym miejscu strasznie śmierdzi kanalizacja. Nie wiem czy to z winy Lidla czy zaniedbań miasta, ale wstyd, że coś takiego ma miejsce. Sorry za OT.

Xiao7

obserwator... 2018.06.22 08:46... Radar?? ten który będzie namierzał samoloty?? Hm... bezsensowna inwestycja, Po co komu radar namierzający latające obiekty na skrzyżowaniu dróg dla pojazdów lądowych?

c

Czy kierowca busa przejechał na czerwonym świetle? Jeśli nie, to wina jest kierowcy osobówki (jeżeli bus bardzo przegiął z prędkością to wina obu kierowców). Nie ma co tu czarować, że potrzeba lewoskrętów, bo te nic nie zmienią jeśli chodzi o wykonanie manewru, jedynie przepustowość skrzyżowania byłaby większa. Trzeba się nauczyć jeździć pośród innych.

obserwator

W tym miejscu powinien stać RADAR RADAR jeszcze raz RADAR..kierowcy jeżdżą tu jak wariaci bez wyobraźni chcąc zdążyć z jednych świateł do drugich łamią wszystkie przepisy,przejeżdżają na czerwonym świetle -to już standard, wymuszają pierwszeństwo,wyjeżdżają z drogi gdzie jak wół stoi zakaz wyjazdu..itd,itd..kamera nic tu nie da bo już jedna jest,a i tak zgłaszane różne przewinienia są zlewane....

Xiao7

Gość... 2018.06.21 18:32... Nie wiem gdzieś się uchował, ale podczas przebudowy Wojska Polskiego wyraźnie informowali że większość skrzyżowań będzie miała adaptacyjną sygnalizacje świetlną, która będzie przystosowywać do natężenie ruchy. Nie potrzeba tu inżyniera który zmienia cykl świateł. Myśl, a jeśli nie masz pewności poszukaj informacji o zmianach. Przy okazji... myślenie też jest wymagane na drodze, dzięki temu szanse na kolizje są niewielki... A z twojego komentarza wynika że nie myślisz podczas prowadzenia pojazdu.

Nosacz

Oczywiście jest to wina jezdni zakrzywionej,źle ustawionych świateł itp. Typowo polskie Januszowe tłumaczenie. Tylko ciekawe kto tam jedzie zgodnie z przepisami czyli 50/h. W naszym kraju jak mamy 50 to janusze jadą 70. Wszyscy się przecież śpieszą. Daleka w tyle za Europą jesteśmy z naszą mentalnością.

Głos

Drugi przypadek z tego samego dnia; skrecający w lewo z Wojska Polskiego w ul. Przyszłości zatrzymał się przed przejściem dla pieszych,niestety dwa kolejne auta jadące na wydrę za nim zatrzymały się blokując WP w kierunku Grodziska...Pruszków-przeszło 60cio tysieczne 'miasto' a warunki życia?szkoda gadać...

Gość

Ja myślę, że 70-80 km/h, tak jak większość ciśnie al. Wojska Polskiego to za mało. Bardziej dynamiczna jazda, pod 100, spowoduje większą przepustowość i mniej wypadków.

Gość

Być może wpływ na ilość wypadków w tym miejscu ma to , że jezdnia w kierunku Warszawy jest "zakrzywiona" Ktoś kto nie zna drogi jedzie prosto i tym samym zmienia pas jezdni

Gość

Wypadek był na moich oczach,stałam akurat na przeciwko na światłach przed 16.00 i czekałam do skrętu w lewo przy Lidlu i powiem ze wyglądało to strasznie.Mam nadzieję że nikomu nic się jednak nie stało,bo to jest najważniejsze,pośpiech i bezmyślnie często niestety kończą się tragicznie.

Gość

To skrzyżowanie jest fatalne dla jadących od Wwy i skręcających w lewo , zero widoczności . Mieszkam na os. Prusa i staram się omijać to skrzyżowanie jak tylko mogę . Najlepsi są ci którzy stoją jako drudzy i maja lepsza widoczność i zawzięcie trąbią na pierwszego który niestety nie ma pojęcia czy może wjechać na skrzyżowanie bo nic nie widzi ...

Głos

Niestety 90% kierowców nie powinna mieć w ogóle prawa jazdy...taka prawda.Dziś starszy pan w czerwonej pandzie skręcając w lewo z wojska polskiego w bohaterów warszawy (skrzyżowanie z CKiS i okol.lidla) wjechał pod prąd (wielkie strzałki namalowane na jezdni ,po co?) i kilkanaście metrów przejechał obok prawidłowo stojących samochodów...po czym jak by nic się nie stało skręcił w lewo w ul.majową i podjechal na przegląd :) można? i co tu się dziwić że wypadki,skoro janusze potrafią na autostradę wjechać pod prąd...

Gosc

Powinni zrobić bezpieczny pas do skrętu, a nie myślał to Pan z Mercedesa wyjeżdżając w ostatniej chwili

Gość

Finał budowania wiosek przy trasach komunikacyjnych.

Co tam lewoskręty

CKiS!

Gość

Jeżdżę Wojska Polskiego codziennie. Co za nawiedzony inżynierek od ruchu drogowego co kilka dni zmienia sekwencję świateł na skrzyżowaniach co dwa trzy dni inaczej.Paranoja!!!!!!!!!!!!!!!

none

Lewoskręty...

Magyster Jan S.

Tunel, tylko tunel :).

Gość

To co? Znowu jakiś magister inżynier zaraz zaproponuje rondo albo progi zwalniające? A może wiadukty?

Gość

wypadek chyba poważny bo straż ciągle prowadzi działania na miejscu wypadku

Pan B

Widziałem ten wypadek. Pan z busu wogóle nie myśli...