25° Wtorek
18 Września

Śr

Facebook

Wyremontują dach w budynku szkolnym

Mowa o Szkole Podstawowej nr 2 w Brwinowie przy ul. Żwirowej. Gmina wybrała wykonawcę remontu dachu, który został zniszczony w maju przez porywisty wiatr.

O sprawie pisaliśmy już w drugiej połowie czerwca, gdy gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie w wysokości 140 tys. zł na remont dachu w placówce przy ul. Żwirowej. Gdy na początku maja przez nasz region przeszły wielkie wichury, to uszkodziły m.in. kawałek dachu w brwinowskiej szkole. „Dziurę” prowizorycznie załatano, lecz sam dach ma już kilkadziesiąt lat, zatem tak czy inaczej kwalifikuje się już do gruntownego remontu. Ten już wkrótce. 

– Do remontu przeznaczona została część wyższa wzdłuż ul. Żwirowej i część niższa wzdłuż ul. Sportowej. Zakres prac obejmie wymianę pokrycia wraz z obróbkami, wymianę instalacji odgromowej oraz ocieplenie stropodachu. Zostaną przeprowadzone roboty budowlane, rozbiórkowe i wyburzeniowe oraz izolacja cieplna stropodachu wyższego. Roboty elektryczne obejmą demontaż instalacji elektrycznej, przystosowanie istniejącej tablicy rozdzielczej do zasilania nowych obwodów, montaż instalacji piorunochronnej, badania i pomiary instalacji elektrycznej – informuje brwinowski magistrat.

Całkowity koszt prac to ponad 217 tys. zł. Prace mają zostać wykonane do połowy listopada.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A co z placem zabaw przy tej szkole?- na placu zabaw stoi woda, dzieci przebywają w szkole po wyjściu na dwór, i wracają do domu całe zmoczone i chorują. Czy osobom odpowiedzialnym za warunki stworzone dzieciom, aby mogły wyjść, na plac zabaw, czy na boisko i pograć w piłkę odebrało wzrok i myslenie? Ta sytuacja trwa już kilka lat, od jesieni do lata woda pod szkołą nie wysycha. A może ktoś planuje zakupić kaczki i łabędzie i zrobić taką atrakcję dla dzieci z tej szkoły?