27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Facebook

Wyremontują dach w szkole

W zeszłym tygodniu brwinowski magistrat otrzymał dofinansowanie w wysokości niemal 140 tys. zł na remont dachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Inwestycja ma zostać zrealizowana w okresie wakacyjnym.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z burmistrzem gminy. Okazuje się, że dach został uszkodzony w maju przez wichury. Ponadto i tak nie był w dobrym stanie. – Na początku maja były wielkie wichury, które przeszły przez nasz rejon i wówczas zerwało nam kawałek dachu w Zespole Szkół Ogólnokształcących, czyli popularnie zwanej „dwójce”. Oczywiście zostało to prowizorycznie połatane. Natomiast dach jest leciwy, ma kilkadziesiąt lat i dojrzał już do tego żeby przeprowadzić generalny remont. Tak naprawdę w dużej części zostanie on wymieniony. Mamy wycenę ofertową na 278 tys. zł, niebawem będziemy ogłaszali przetarg w tej sprawie – tłumaczy Arkadiusz Kosiński burmistrz Brwinowa. 

W jaki sposób gmina otrzymała dofinansowanie? – Wystąpiliśmy do Ministerstwa Edukacji Narodowej, które przeznacza 0,4 proc. z subwencji na różne działania, jedne z nich to np. wypadki losowe. Mamy potwierdzenie w postaci dokumentu, że takie zdarzenie miało miejsce w naszej szkole. Chodzi o zerwania kawałka tego dachu, co mieliśmy zgłoszone do straży pożarnej. Wystąpiliśmy o to dofinansowanie i udało się nam je uzyskać. Otrzymaliśmy 138 tys. zł – wyjaśnia Kosiński.

Remont zostanie wykonany w trakcie wakacji. Jak podkreślił burmistrz w rozmowie z naszą redakcją nie przewiduje, by inwestycja przedłużyła się do roku szkolnego. Jej zakończenie będzie planowane w okolicach sierpnia, ponieważ planowane prace nie są skomplikowane. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Żorż

Warto również zamontować nową wentylację - wczorajsze zakończenie roku pokazało, że niestety nie jest ona wydolna

brw

Taka kubatura, ze hohohohooooo. Przydalby sie ladny kolor elewacji wreszcie ujednolicony.

ciolongcijonaj

przydałoby się zrobić też nową elewację, tzn. docieplenie budynku styropianem ! Ta szkoła będzie mieć już chyba ponad 50 lat???