27° Środa
19 Września


aeronauta.pl

Wyremontują dojazdówkę do autostrady

Szykują się trudne wakacje dla kierowców. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich chce wyremontować jedną z dróg dojazdowych do autostrady A2.

Dobra wiadomość, na którą czekali nie tylko mieszkańcy Domaniewa i Domaniewka, ale również wszyscy przejeżdżający przez te miejscowości drogą wojewódzką nr 701 do/z węzła autostrady A2 w Pruszkowie: Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił przetarg na wykonanie remontu nawierzchni tej drogi na całym odcinku od granicy Gołaszewa i Domaniewa do granicy Domaniewa i Pruszkowa (do początku wiaduktu nad A2 przy oczyszczalni ścieków w Pruszkowie) – napisał na swoim facebookowym profilu Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. 

Wiadomość dobra, bo przejazd tą drogą nie jest komfortowy. Każdego dnia wielu kierowców z Brwinowa i okolic właśnie tędy dociera do autostrady A2. Przejazd nie jest może zbyt komfortowy, ale pozwala ominąć korek, który w godzinach szczytu tworzy się na ul. Żbikowskiej. Jednak nim będziemy sunąć samochodami po równej nawierzchni na Domaniewskiej trzeba przygotować się na utrudnienia. A te najdotkliwsze jak zwykle będą dla kierowców. 

Dziś jeszcze nie wiadomo czy droga na czas remontu zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. – To zależy od uzgodnień z zarządcami lokalnych dróg. W przypadku całkowitego zamknięcia to one muszą przejąć ruch z dróg wojewódzkich. Nie zawsze jest to możliwe. Organizacja ruchu na czas remontu to zadanie, które będzie należeć  o wykonawcy. Być może ten zdecyduje się na realizacje prac „pod ruchem” – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Sam remont nie będzie duży. Wykonawca będzie musiał jedynie wymienić nakładkę na jezdni. Prace maja się zakończyć do 31 sierpnia.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 17

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

gogolin: PISowcow juz tam naród posłał bo to droga wojewódzka, ani powiat ani gmina nic do niej nie ma. i co pan wojewoda zrobil? nic. Wiec następnym razem wymyśl lepszy sposób i nie posyłaj tam tej nieszczęsnej bandy nieudaczników która dba wyłącznie o swoje nagrody. I doucz się kto odpowiada za które drogi.

Domaniewianin

Burmistrz Kosiński jest mistrzem jeśli chodzi o mydlenie oczu mieszkańcom... Mam nadzieję że te oczy, oczy mieszkańców Brwinowa już zostały wyleczone z tej zaćmy ???

RACLO

Oczywiście, że jest to gra wyborcza Pana Burmistrza, dzięki któremu cały dzień i całą noc jeżdżą TIRY do MLP II utrudniając życie mieszkańcom DOMANIEWA. To TIRY głównie dewastują drogę i pobocze w DOMANIEWIE. Droga przede wszystkim nie spełnia standardów drogi wojewódzkiej, dlaczego ma taki status?. Droga jest jakieś 1,5 metra za wąska. Mijanie się dwóch TIRÓW kończy się zawsze zjechaniem jednego z nich na pobocze i jego dewastacją. Droga nie ma odwodnienia i przejść dla pieszych. Droga była niedawno remontowana i została już zdewastowana przez duży ruch i TIRY. Nakładka może starczy na kolejne 2 lata a następnie TIRY ją zdewastują. Panie Burmistrzu dlaczego wszystko odbywa się kosztem mieszkańców DOMANIEWA?. Panu chodzi tylko o nasze głosy. Dlaczego TIRY nie jeżdżą do MLP II obwodnicą Mosznej?

kkk

A Pan Burmistrz już się nauczył i mówi, że to nie od niego zależy to mzdw. A my tu płacimy podatki i tu chcemy jeździć i tak by mieszkańcy też mogli żyć. Po to jest żeby dbał o nasze interesy

buuu

droga 701 do centrum logistycznego rozjechana przez tiry. Burmistrz powinien zapłacić bo z podatków od takich hal to by się uzbierało na niezłą drogę. A tak to mieszkańcy płacą za remonty popękanych domów i zniszczonych ogrodzeń. BRAWO

Gość

a minusuje sam kosinski? sprawy oczywiste, bialo/biale i minusy? kaman

none

@brwinowianin: no przecież o to chodzi: teraz będzie ładna droga, akurat na wybory. Za 3 lata się zniszczy i znowu będzie można obiecać remont po kolejnych wyborach.

Gość

wreszcie, super!

lowi

ja bym pozbawił prawa wykonywania zawodu wszystkim którzy opracowali dojazd z Pruszkowa do A2

Domaniew

Pomysł ok ale wykonanie będzie marne. burmistrz Kosinski to już o wyborach myśli. Powiem Wam szczerze że ubolewam że domaniew należy do gminy Brwinów. W Brwinowie idą inwestycję cały czas robione. Ogromne pieniądze idą w dziwne pomysły. Domaniew przez którą jeździ więcej aut niż w Brwinowie ma gorszy stan dróg. Gdyby burmistrzem została osoba z Domaniewa to by może się poprawiło przynajmniej na korzyść mieszkańców domaniew. Czekam na kandydatów do wyborów i zobaczę czy będzie ktoś myślący w szerokiej perspektywie niż tylko Brwinów.

Marek

Właśnie a co z odcinkiem od Biedronki w stronę Ożarowa? Mogła by się szanowna redakcja dowiedzieć, bo ten odcinek jest w opłakanym stanie.

701

Ale śmieszne znów na wsiowej drodze położną nakładkę, która przy takim natężeniu ruchu ciężkiego wytrzyma może dwa lata a tiry i tak po poboczu zasuwaja bo nie mogę się minąć. To jest właśnie marnowanie pieniędzy. Raczej trzeba tę drogę od podstaw czyli porządnej podbudowy należałoby wykonać. Współczuję mieszkanką tej wsi o odszkodowania powinni wystąpić

gogolin

a co z drogą 701 od węzła Pruszków - Duchnice - Ożarów Maz. ?!! Już 15 lat temu pisano o jej przebudowie ...i co ? Oj ja bym pogonił to towarzystwo w Mazowieckim zarządzie dróg ! Trzeba tam PiSowców posłać żeby zrobili porządek !!!

brwinowianin

Koń by się uśmiał !!! - Jak samą nakładkę tylko zrobią :) ?! Ale przecież pod spodem nie ma odpowiednio mocnej bodbudowy i dlatego ta droga się zapada ! - ej !!! Jak zrobią samą nakłądkę to wystarczy jedynie na dwa, trzy lata MAX !!! Domaniew stał się miejscowością tranzytową i dlatego jezdnia powinna być gruntownie przebudowana wraz z chodnikami po obu stronach !!! Powinny być też czerwone barierki oddzielające chodniki jak na ul. przejazdowej zwiększające bezpieczeństwo lokalsów ! Ale nieee !!! Jak zwykle półśrodki - TYPOWE DLA MAZOWSZA BUBLOWATE inwestycje i typowe mydlenie oczu burmistrza Kosińskiego. Nie miałbym uwag jeśliby napisano że jest to doraźna naprawa drogi ale planowana jest gruntowna przebudowa w kolejnych latach !!!

Gość

ileż można? przecież da droga niedawno była zamykana i remontowana

Gość

Panie kosinski a co z chodnikiem i doswietleniem drogi do szkoly z kan do nowej wsi? Nadarzyn mogl a pan niczym starzynski czekasz az powiat to zrobi a pan sie przytuli do sukcesu? Nie wstyd panu? Rok cudow, to moze ten chdnik z oswietleniem postanie? Doicie kase z podatkow, robicie drogi w roku wyborczym a gdzie bezpieczenstwo dzieci? Konczy sie na Brwinowie? Wstyd.

Karol

Super sprawa. Droga jest tragiczna. Jak tylko popada deszcz to nigdy nie wiadomo jak głęboka jest dziura w którą się wjeżdża. Niestety remont będzie uciążliwy dla niektórych. Ponieważ wstrzymali ruch pociągów z Pruszkowa do Warszawy to dojeżdżałem sobie do stacji Płochocin i przesiadałem się w pociąg. Teraz będę jeździł do Ożarowa.