27° Środa
19 Września


pruszkow.pl

Wyróżnienia dla gmin naszego regionu

Sezon na nagrody dla samorządów trwa. W czwartek wręczono je w ramach Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Wyróżnienia trafiły do Pruszkowa, Grodziska, Podkowy Leśnej, Michałowic i Piastowa.

O przyznaniu nagród i tytułów dla lokalnych instytucji informujemy na naszych łamach na bieżąco. Tym razem rozwiązał się duży ich worek, a powody do zadowolenia mają włodarze kilku gmin, w tym m.in. Pruszkowa. – Podczas trwającej dzisiaj konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno - gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego” Prezydent Jan Starzyński odebrał dwa wyróżnienia. Pierwsze za zajęcie przez Pruszków VI miejsca w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego w kategorii Gmina Miejska w województwie mazowieckim oraz drugie - za zajęcie III miejsca w Rankingu Dynamiki Wskaźnika Przedsiębiorczości w okresie 2003 - 2016 w kategorii Gmina Miejska w województwie mazowieckim – informuje pruszkowski urząd miasta.

Wyróżneiniem może pochwalić się też Podkowa Leśna. – 10 maja z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika odebrałem Dyplom dla Miasta Podkowa Leśna za zajęcie III miejsca w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST w 2016r. w kategorii Gmina Miejska w woj. mazowieckim (w tym miast na prawach powiatu). Jest to awans z miejsca V w zeszłym roku. Tym większą mam satysfakcję, że dwa pierwsze miejsca przypadły miastom na prawach powiatu: Warszawie (I) i Płockowi (II). IV i V miejsce zajęły Węgrów i Garwolin – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz miasta-ogrodu.

W rankingu znalazły się także Grodzisk Mazowiecki, Michałowice i Piastów. Włodarze tych gmin również odebrali wyróżnienia i dyplomy.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 36

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Piastów

Gmina Piastów to najbardziej skorumpowana gmina w Polsce za sprawą wspólnoty samorządowej Nasz Piastów, co sama nazwa odzwierciedla to znakomicie, kręcenie lodów to pikuś, oni zawłaszczają całe miasto i z nikim i z niczym nie liczą się, cała ta organizacja funkcjonuje na zasadach mafii gospodarczej pod płaszczykiem samorządności zdeformowanej do szpiku kości

SUŁKOWSKIEGO

A kiedy burmistrz wykona obiecaną utwardzoną nawierzchnie na Sułkowskiego w Piastowie??!!

Chwila

Działkę pod pruszkowski mordor pomiędzy Osiedlem Nowa Wieś, a ul. Powstańców według mojej wiedzy sprzedało starostwo.

Gość

Pruszków pod rządami pana ,,niedasie,, to mega porażka, to raj dla deweloperki, gdzie prawie blok przy bloku stoi

Hmmm...

Obawiam się że jeśli prezydentem zostałby pan Gołoś, to miasto straci zieleń, zabytki, i utonie w kredytach na wkład własny pod unijne środki.

Gość

Oby nie nowoczesny Gołoś !!!!!!!

Gość

Prezydent Starzyński już powinien odejść na zasłużoną emeryturę, jego czas dobiegł końca, żadne artykuły sponsorowane mu nie pomogą. Czekamy na huczne otwarcie sarkofagu na wylocie z miasta i kolejne artykuły. Chcemy Pruszkowa nowoczesnego i przyjaznego dla mieszkańców. Dzisiaj to miasto zmarnowanych szans.

GośćJ_23

Na odchodne zdjęcie _ I to z kim z tym przelewem PSL który już dawno powinien za to co zrobił nic w marzę. Jan sobie spojrzy jak już będzie po wsxysykim_ ciekawe kto zajmie jego miejsce??????

Gośka

A Brwinów pod zarządem burmistrza jak zwykle na końcu .....

Martinez

To jeszcze dwa słowa na temat zrównoważonego rozwoju, z definiowaniem którego wielu polskich samorządowców ma problem. Wbrew lansowanej tezie (również na poziomie administracji rządowej) zrównoważony rozwój nie oznacza lania betonu wszędzie i po równo. Nie oznacza też urbanizacji terenów pozamiejskich, ani tym bardziej przyzwolenia dla procesu suburbanizacji, który szczególnie szybko postępuje w rejonie Grodziska Mazowieckiego. Jeśli ktoś tak sądzi, najwyraźniej nie rozumie tego "modnego" terminu, który w Polsce niestety zawłaszczyli i pogwałcili lobbyści działający w imieniu branży budownictwa komunikacyjnego lub producentów taboru komunikacji zbiorowej, legitymizujący działania administracji publicznej korzystne dla wymienionych branż szyldem zrównoważonego rozwoju. Tymczasem ideę zrównoważonego rozwoju streszcza pierwsze zdanie raportu WCED z 1987 r. – Nasza Wspólna Przyszłość: "Na obecnym poziomie cywilizacyjnym możliwy jest rozwój zrównoważony, to jest taki rozwój, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone bez umniejszania szans przyszłych pokoleń na ich zaspokojenie".

Gość

Jak fatalnie musi być w innych gminach jak Piastów i Pruszków są nagradzane?

Tom

Piastow wygral w Ochydztwie 2018 !

Daria

Piastow to porazka nr1 w kraju !

Daro

A ktory byl piekny i silny Sochaczew?

Piastów

wyróżnienie dla Piastowa i burmistrza Szuplewskiego to za co, niewątpliwie za zajęcie czołowego miejsca w rankingu 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, to jest to rzeczywiste i chlubne wyróżnienie do którego władze miasta przyłożyło rękę zrównoważonego rozwoju !!!!!!!!!

Gość

Ciekawe za co Starzyński odebrał nagrodę? No bo chyba nie za rządzenie, bo tym nie ma pojęcia.

Gość

A czy tych wyróżnień nie przyznają władze Pruszkowa?

Gość

Towarzystwo wzajemnej adoracji

Gość wybory

Zrównoważony rozwój w Grodzisku Maz. to kpiny z mieszkańców stojących w korkach. Nagroda dla Bur mistrza z PGR który od 24 lat obiecuje obwodnicę i nie dotrzymuje słowa. Nową Hutę od podstaw zbudowano w 8 lat. Ten mistrz zabiegał o niski tunel pod torami kolejowymi, dzięki tej zapobiegliwości straż pożarna i część karetek nie może przejechać w mieście przyszłości. Czy aby na pewno kapituła wie co to jest zrównoważony rozwój ?

Martinez

A czy rozwój jest faktycznie zrównoważony? Modny termin, tylko czy właściwie używany w odniesieniu do wymienionych gmin?

Gość

Za co Piastów dostał wyróżnienie?

Gość

Struzik wyróżnia swoich!

Gość

I wszystko jasne. Starzyński odbiera nagrodę z rąk PSL jako potwierdzenie współpracy w wyborach z tą partią polityczną. Odnoszę wrażenie że Starzyński sprzedał wiadukt w zamian za wsparcie w wyborach... (kilka dni po odbiorze nagrody Struzik ogłasza że zburzą wiadukt i postawią nowy taki sam, a Starzyński milczy, wysyłając Landowskiego by jak zwykle zwalił winę na PiS)

Goś14ć

Piastów? Jaki rozwój? Burmistrzu stawiaj basen przy rondzie to Cię beda po nogach calowac.

Gość

ktoś by może podał jakieś przykłady Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorząduu terytorialnego w mieście Pruszków?

Tomasz

Sochaczew to super i piekna gmina. 50km od Warszawy i zycie nie traci wartosci !

Gość

Ciekawe za co dostał wyróżnienie burmistrz Piastowa? Za obwodnicę Pruszkowa uzgadnianą w tajemnicy nawet przed własnymi radnymi kosztem Mieszkańców Piastowa? Za wycinkę drzew przy LO, przy stadionie i w wielu innych punktach miasta? Za opóźnianie rozbudowy Liceum Mickiewicza? A może za próby przekazania w prywatne ręce miejskich inwestycji w ramach ppp? Chyba te wyróżnienia przyznawała Mazowiecka Wspólnota Samorządowa razem z Marszałkiem Struzikiem - na pewno burmistrz Szuplewski ma duże zasługi, ale niestety w niszczeniu naszego Miasta.

Wyborca

A weźta mi tego nygusa!

op

Mam ważenie, że nie ma w Polsce gminy, powiatu, któremu nie przyznaliby co najmniej 1 nagrody/wyróżnienia/dyplomu...

Grzesiu ród Dawidów

Burmistrz Piastowa odebrał nagrodę za najwyższy współczynnik utylizacji worów śmieci, opon i mebli sklejkiwych w regionie, oraz ekologiczną gospodarkę cieplną mieszkańców

Gość

A Piastów za co???

Mirosław

Gratulacje dla Pana mgr mec Jana Starzyńskiego Prezydenta Miasta Pruszków jak dla całego Urzędu składa Mirosław prawdziwy Rodowity Pruszkowiak. Nie Ma Jak Pruszków.

TOM_w_PASKI

PIASTÓW nagrodę powinien dostać za ,,najlepszego''naczelnika wydziału Utrzymania miasta Nowacki naczelnik który sam przyznaje że nie uznaje donosicielstwa jak ktoś zgłasza do niego palenie śmieci przez sąsiada to jest donosicielem i trzeba go dyskryminować cytat z innego artykułu WPR24 ,,,Wśród innych zarzutów dotyczących działalność kierownika Nowackiego znalazły się również: brak właściwego nadzoru nad realizacją umów z zewnętrznymi firmami odpowiadającymi za utrzymywanie porządku w mieście, skargi od mieszkańców na decyzje w sprawie przydziału lokali mieszkalnych oraz niewłaściwe traktowanie interesantów i współpracowników. Zdaniem burmistrza, z tego powodu część młodych pracowników Referatu Ochrony Środowiska zrezygnowała z pracy. Obecnie w urzędzie zapanowała atmosfera przygnębienia i obawy przed następnymi zwolnieniami, a przez samego burmistrza preferowane jest donosicielstwo. Ponieważ tego nie robiłem, nie pasowałem do przyjętej koncepcji sprawowania władzy – mówi. NOMINACJA DO OSKARA DLA NACZELNIKA

TOM_w_PASKI

PIASTÓW TO CHYBA W RANKINGU NAJLEPIEJ KRĘCĄCYCH LODY

Gość

Parkinson and ride project

Gość

Kto był organizatorem tej konferencji i skąd pochodzi jego finansowanie?