30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

Niebrwinow.pl

Wystartowała budowa ścieżki na Nadarzyńskiej

Kolejna inwestycja na ul. Nadarzyńskiej w Żółwinie. Na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Leśnej rozpoczęły się prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego.

W ubiegłym roku mieszkańcy Nadarzyńskiej zyskali długo wyczekiwany chodnik, choć droga do realizacji inwestycji nie była łatwa. Gmina musiała przygotować nową wersję projektu, ponieważ powiat nie zaakceptował wcześniej przedłożonej dokumentacji. Okazało się, że to był dopiero początek problemów. Dopiero w trzecim postępowaniu udało się wyłonić wykonawcę zadania. Prace przebiegły sprawnie i we wrześniu mieszkańcy mogli skorzystać z chodnika. – To kawał dobrej i bardzo potrzebnej inwestycji zwiększającej bezpieczeństwo pieszych na dość ruchliwej drodze powiatowej – podkreślał w ubiegłym roku Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Gmina zdecydowała się na kolejną modernizację Nadarzyńskiej. Na odcinku od Słonecznej do Leśnej wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy. – Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3 m z kostki betonowej bezfazowej, budowę chodnika o szerokości 2 m z kostki betonowej, budowę odwodnienia (w miejscu likwidowanego rowu przydrożnego), remont zjazdów, remont odcinków istniejących rowów przydrożnych – poinformował brwinowski magistrat.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 394 tys. zł. Prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Nadarzyńskiej powinny zakończyć się do 5 października.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

mietek

Z kostki robią Ci, którzy po tym nie muszą jechać. Baumoza. Koszt jakby tam stawiali dom 300 metrowy...

brwinowianin

to nie są ścieżki rowerowe, tylko zwykłe chodniki! No błagam !!!!

Gość

Z kostki XDDDDDDDDDDDDD

Gość

Droga jest ruchliwa, chyba jak teść z zięciem zrobią zawody na 1/4 mili swoimi szrotami z NRFu. Inaczej praktycznie nic tam nie jeździ. Ale nic, można pobłyszczeć w prasie, jakie to inwestycje się realizuje. Tymczasem poważnie tematy czekają i chyba się nie doczekają...