°


Pixabay

Wystawa Psów Kochanych

Co roku w Podkowie Leśnej profesjonalni sędziowie ze Związku Kynologicznego wybierają najbardziej kochanego psa. – Jest to zadanie niełatwe, ponieważ przychodzą tylko kochane psy – informuje Paweł Włoczewski, wicedyrektor Podkowiańskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 60.

Wybieranie najbardziej kochanego psa w Podkowie to już tradycja. Od 23 lat sędziowie z wyżej wymienionego Związku Kynologicznego uczestniczą w tym wydarzeniu. Psy występują na ringu w pięciu kategoriach: pies mały, pies duży, pies junior, pies senior i pies publiczności. 

– Zwycięzcy są zawsze zaskoczeniem dla ich właścicieli, dostają dyplomy i cenne nagrody, które zabierają do domu, albo na miejscu zjadają.  Co roku w pięknym lesie naszego liceum zbierają się wielbiciele psów, którzy nie mogą bywać na krajowych i międzynarodowych wystawach psów rasowych, choć ich pupile mają tak samo cztery łapy, ogon i bardzo wierne oczy – poinformował nas Włoczewski.

Co ciekawe podczas wystawy można oddać w dobre ręce bezdomne pieski i małe szczeniaczki. Nie zapomniano też o poczęstunku dla gości. Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę, 10 czerwca. Miejsce to: Podkowa Leśna, ul. Wiewiórek 2/4. Start imprezy o godz. 15.00. Więcej informacji znajdziecie tutaj.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

10 czerwca 2017r.Liceum Ogólnokształcące nr 60 w Podkowie Leśnej zorganizowało XXIII Wystawę Psów Kochanych. Było mi dane prowadzić większość z dotychczasowych wystaw. Tym samym mogłem zaobserwować wychowawczy motyw tej, ze wszech miar udanej zabawy. To połączenie piknika, spotkania towarzyskiego, z udziałem przeróżnych psów. Walory intelektualne, wiedza, etyka, poparte wrażliwością i aktywnością działania dla wspólnego dobra, to przesłanie młodzieży z podkowiańskiego liceum z wiewiórką w logo. Wystawie psów towarzyszyły pokazy, konkursy, prelekcje. Dochód, a także zbierane datki przeznaczone są dla schroniska dla bezdomnych zwierząt. Młodzież liceum z ul. Wiewiórek nie zapomina o innych zwierzętach. Plakaty przypominają o konieczności opieki m.in.nad kotami. Stosunek do otacząjącego świata, przyrody, to ważne akcenty wychowawcze. Grono pedagogiczne liceum to docenia, czego wyrazem jest wystawa psów kochanych. Dla mnie jest to miły kłopot, bo jak oceniać psy wg ich uczuć do człowieka? W poprzednich latach, na dyplomach omawianej wystawy, widniał cytat wg George G. Vest: Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy nie opusci, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies...Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy przyjaciele odejdą, on pozostanie. Pisałem kiedyś, że podkowiańska wystawa psów cieszy się ogromną popularnością i z roku na rok przyciąga coraz więcej ludzi. Tak jest nadal i mam nadzieję pozostanie. Jan Borzymowski

Gość

Sam po sobie posprzątaj bo na pewno deski nie podnosisz i lejesz po ścianach

Gość

Gościu, moze sam postaw kloca, to ci ulży.

Gość

Podobno mają być warsztaty o różnych sposobach sprzątania klocòw po swoich obes@ńcach.