°


Seweryn Dębiński

„Z jakim zwierzęciem kojarzy się Tobie WKD ?”

Takie pytanie zamierza zadać swoim pasażerom Warszawska Kolej Dojazdowa. A z jakiego powodu? „Wukadka” chce wykonać maskotkę reklamową.

– Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. chciałaby wykonać maskotkę reklamową, która będzie kojarzyć się z WKD – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Dlatego od 8 sierpnia do 9 września na stronie www.wkd.com.pl zostanie zamieszczona ankieta. Pytanie, które zostanie zadane pasażerom brzmi dokładnie tak samo jak tytuł tego artykułu. Udział w ankiecie pomoże WKD przy powstawaniu firmowej maskotki. – Państwa udział w ankiecie pomoże Spółce wybrać zwierzątko, które stanie się maskotką WKD. Zapraszamy do zabawy z WKD i wypełnianie ankiety – zachęcają organizatorzy konkursu.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 55

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Z ryczącym słoniem niestety. A szkoda, bo gdyby nie ciągłe używanie syreny okrętowej o WKD można tylko pozytywnie...

Gość

>narzekanie na sygnał rp1 baczność czyli te słynne trąbienie To wracać na swoje wiochy z powrotem bo linia wkd wcześniej ekd była tu na długo przed wami, jeżeli maszynista daje ten sygnał to dla zabawy tego nie robi

Pisarz

WKD zlikwidować krzesełka w wejściach. U siebie w domach też stawiacie krzesła w drzwiach? Gratuluję inteligencji - oczywiście braku.

Gość

żuk gnojarz

Martinez

Zlikwidujcie te durne EN100 i EN97 - chciałoby się powiedzieć - i zastąpcie to lekkim taborem zgodnie z założeniem linii WKD. Na koniec będzie mogli obniżyć napięcie do przynajmniej 1000V i oczywiście ceny biletów. Lekki tabor wyposażony dodatkowo w kierunkowskazy i światła stop umożliwi powtórne wprowadzenie kolejki na ulice chociażby Milanówka - czyniąc WKD interoperacyjną i konkurencyjną dla innych form komunikacji. Nawiasem mówiąc Ci Szwajcarzy muszą mieć ubaw po pachy widząc na co idzie kasa. Ok, nie ma problemu, w czasach gdy parytet złota zastąpił parytet długu, dla sektora finansowego każdy klient jest dobry, ale w rozsądnej Szwajcarii robi się dokładnie odwrotnie. Podmiejska Trogenerbahn już dawno rozstała się z ciężkim taborem kolejowym wprowadzając do ruchu lekkie pociągi dające szansę jazdy po ulicach St.Gallen wzorem tramwaju. W ten sposób Trogenerbahn dociera do samego centrum i dworca kolejowego w St.Gallen. po torach zlikwidowanego tramwaju. W obecnej chwili Appenzellerbahn - podobna linia kolejowa wybiegająca z St.Gallen - wymienia klasyczne pociągi złożone z wagonów i lokomotyw oraz z EZT - na lekką kolej. WKD - odwrotnie - całe życie lekka kolej - po "modernizacji" standardowa kolej podmiejska. Większa skala - większy koszt. Może zatem na maskotkę WKD dobry byłby miś, miś naszych możliwości z filmu Stanisława Barei?

Gość

Do WKD. Obniżcie ceny biletów. Zlikwidujcie te durne siedzenia w wejściach do EN100. Okoliczne społeczeństwo jeszcze do nich nie dorosło. Efekt jest taki, że siedzą królewicze i królewny z wyciągniętymi nogami i nie można wejść do kolejki. Na nowe tablice informacyjne w Pruszkowie srają wam gołębie, znalazły sobie dobre miejsce na gniazda. Zróbcie to raz, porządnie. Za stacją Malichy obok torów leży wrak BMW - może nie zauważyliście. I zróbcie nowe przystanki z porządnymi wiatami. Te które są to wczesny PRL pomalowany setki razy farbą. Naprawcie biletomaty. Można tak wymieniać długo ...

Martinez

Temat widzę wciąż gorący, ale pytania w sprawie ronda to już nie do mnie proszę kierować, lecz do Starostwa Powiatowego. Według mojej wiedzy nic się w tym zakresie nie zmieniło. Ponad wszelką wątpliwość zarówno pierwotna jak i wprowadzona jesienią ubiegłego roku organizacja ruchu jest wadliwa - obejmując w obu przypadkach elementy dwóch wzajemnie wykluczających się organizacji. Przedstawiłem koncepcję i na tą chwilę mogę jeszcze odradzić kierowcom przyjmowania mandatów - jeśli kolizja w której wezmą udział będzie skutkiem wymienionych błędów organizatora. Reszta to już działka lokalnych społeczników, gazety i portalu WPR, etc.

mleczarz

@Martinez właśnie co w sprawie ronda? Dalej "NIEDASIE"?

Gość

Sam się kompromitujesz none. Jakoś ludziom pasuje co Martinez pisze o drogach i komunikacji. Konkretne propozycje do ronda też przygotował właśnie on i dodatkowo przygotował nawet rozwiązanie. Ludziom na Piastowie bardzo się to spodobało bo ktoś porobił xero z tych rysunków i puścił w miasto, ale starosta chyba woli tak jak jest, a niestety nadal tam są kolizje. Niestety starostwo zrobiło złą zmianę i teraz położyli uszy po sobie. Bardzo merytoryczna dyskusja była na tym forum odnośnie tej sprawy. Dobranoc.

none

@Gość 11:12: Jeżeli Martinez faktycznie posiada wiedzę inżynierską, to się co chwila kompromituje, bo pisze bzdury. A Ty jeżeli masz konkretne uwagi do organizacji ruchu na jakimś rondzie to napisz do zarządcy drogi. Wbrew pozorom ja nie pracuję w żadnym urzędzie i nie mam tam siły sprawczej.

Łysy i Gruby

Z Chomikiem!!!

Gość

To było pytanie do Toby a nie do Was

Monika

Nr 1 to Żubr !!! To najlepsze skojarzenie. Bravo! Reszta paranoja...

Franio

Z bydlem. Spoconym bydlem, które pcha się do nadjezdzajacego pociągu, bo przecież ciężko zorganizować logistykę w XXI w, żeby w stolicy europejskiego kraju wracali z pracy na siedzaco, odpoczywajac. Nie, muszą babcie i kobiety w ciąży stać bo przecież dzisiejsza młodzież nie przepusci, jest zajęta lajkowaniem na fejsie.

kolo

Ze ślimakiem albo żółwiem

Gość

Bzdury piszesz none. Bardzo dobrze, że Martinez konfrontuje swoją wiedzę jako doświadczony inżynier komunikacji z tym co robią urzędnicy. I tu masz ból pleców w miejscu gdzie tracą one swoją szlachetną nazwę. Zamiast hulać po necie, poprawcie w końcu te rondo na Piastowie skoro dostaliście opracowanie od Pana Martineza. A WPR niech się też tym tematem zajmie, to wtedy będzie ulepszenie gazety, bo tam co drugi dzień jest dzwon. Zobaczcie ile szkła leży i uszczelek. Plamy z wycieków to ostatnie dwie burze zmyły, ale parę dni i będą nowe.

Martinez do none

Nie ma lobby urzędniczego. Są wśród urzędników lobbyści - np. elektromobilności. Fatalne w skutkach decyzje, to istotnie - w moim przekonaniu zwykłe marnowanie publicznych środków niezależnie od motywacji. W swym złośliwym komentarzu zapomniał Pan jednak dodać, że mam równie negatywny stosunek do środowiska związanego ze SkyscraperCity oraz organizacji pokroju SISKOM czy Zielone Mazowsze. Czasem mam wrażenie, że są to inkubatory tego, co później dojrzewa w urzędach.

Gość

Zdecydowanie Sęp

WKD

zróbcie WKD do Mszczonowa . Czeka Mszczonów , Strzeniowka, Nadarzyn i okolice. Duzo ludzi bardzo na to czeka od lat

Gość

Z pytonem oczywizda się kojarzy. Pyton który uciekł z Tworek.

Ja

Mi się kojarzy ze stonogą... ludzką stonogą!

none

@Martinez: Ja bym na Twoim miejscu się nie chwalił, bo wiele z tej edukacji do forum nie dotrwało. Albo piszesz kompletnie od rzeczy, albo lansujesz podejścia, które są kompletnie oderwane od rzeczywistości, a dyskutantów próbujesz dezawuować przez insynuacje przynależności do lobby urzędniczego bądź żerującego na państwowych pieniądzach.

Gość

Z BUR MISTRZEM Grodziska Maz, tylko ON się do tego nadaje.

Benek the Roman

Jaka maskotka??? Zrobić te niebieskie tablice żeby pokazywały wreszcie realny czas odjazdu i nie zawieszaly się!!! Wtedy się pomyśli o laserach i maskotkach...

Martinez do none

Dysponuję stosunkowo obszerną wiedzą z zakresu transportu, a zwłaszcza eksploatacji technicznych środków transportu. Żeby było śmieszniej, moja edukacja na studiach odbywała się na podbudowie technikum kolejowego (eksploatacja i naprawa taboru kolejowego) które ukończyłem z ocenami celującymi z przedmiotów zawodowych. 12 lat pracy za nastawnikiem pojazdów trakcyjnych - też dało pewną perspektywę. Proszę mi wybaczyć, ale nie czuję potrzeby reedukacji.

Gość

Z kanarami

Lukas 1298

WKD - wiejska krowa dojazdowa

GośćA

Stanowczo szerszeń. A tytuł artykułu z tym "tobie" aż kłuje w oczy.

Gość

Zamiast durnych maskotek zróbcie choć jedną dodatkową mijankę na torach, naprawcie system informacyjny (żeby wyświetlał aktualne informacje, a nie statyczny rozkład jazdy), naprawcie biletomaty i wprowadźcie uczciwe bilety miesięczne. Na razie na maskotkę proponuję płaza o łacińskiej nazwie atretochoana eiselti.

none

Martinez: może się najpierw doedukuj, o co chodziło ze zmianą napięcia i jakie były przesłanki za zakupem nowego taboru w stosunku do modernizowania EN94.

Gość

z pijawką

Gość

Terminalus platnikus

Gość

Całe to trąbienie to wymysł jakiegoś urzędasa, który nigdy nie przejeżdżał przez tory klejowe. Podobnie jak te kretyńskie żółte barierki, na których piesi koncentrują swoją uwagę zamiast na pociągi.

Mariannek

z Januszem Nosaczem Polakiem Patriotą Katolikiem z Polski B

Tadaaaaa

Starsza wukadka kojarzy mi się z X-MENem, a najnowsza z Predatorem. Do zwierzątek mi jakoś nie pasują. Natomiast maszyniści kojarzą mi się ze słoniami z zespołem Downa. No bo trąbią o 12 w nocy albo o 4 rano po 5 razy jak przejeżdżają przez Pruszków.

Rado

I ma rogi ten Zubr ! ;)

Gość

WKD? Ze szczurem. Decydenci uciekają jak szczury przed pasażerami domagającymi się wspólnego biletu. Kojarzy też mi się z hieną, która poluje na podróżnych wyrabiając minimalną normę nałożonych mandatów.

ania

gąsiennica

kakum21

z robakiem

Gość

Skunks.

Rado

Mi z Żubrem !!!

Gość

Hahaha. Trafione w punkt Panie Martinez.

Gość

Z glistą

Gość

ze słoniem. trąbiącym wielką trąbą tak, że wytrzymać się nie da. w dodatku słoniem, który próbuje wycinać wokół siebie piękne drzewa, bo uznał że stanowią dla niego zagrożenie, a nie stać go na zainstalowanie szlabanów na przejazdach. duża trąba, mały mózg

Martinez

Z baranem, który wyzłomował stare składy zamiast je modernizować wzorem Kolei Mazowieckich i który zamiast kontynuować zakup lekkich i jednoprzestrzennych EN95 wprowadził do ruchu ciężki tabor kolejowy, skutkiem czego konieczna była zmiana napięcia. Następnie kosztami tych kretyńskich decyzji obciążył pasażerów - podnosząc ceny biletów.

Gość

mnie też przypomina gąsienicę

pasażer

Maskotką to powinna zostać Osoba z WKD, która wspaniałym, krasomówczym językiem formułuje wszelkie komunikaty pojawiające się na stronie przewoźnika oraz na tablicach ogłoszeń! PRYZKŁAD zaczerpnięty ze strony WKD "Aktualności": "Na pozostałych odcinkach ruch pociągów będzie się odbywać z opóźnieniami w zależności od warunków ruchowych szlaku Warszawa Śródmieście WKD - Komorów"

Gość

Czy im się nudzi w tym wkd?

Gość

z żółwiem, albo ślimakiem!!! ;P

Gość

W odniesieniu do tych 1000 mandatów: z pijawką.

brw24

Z WĘŻEM MI SIĘ KOJARZY TA LOKOMOTYWA !

Gość

Z UROCZĄ GĄSIENNICĄ

kierownik

z SJP: (...) że forma tobie jest odbierana jako staranniejsza lub świadcząca o większym szacunku, stąd jej użycia w kontekstach, w których nie powinna być używana, np. „Wskażemy Tobie najlepszą ofertę na rynku”. Zdanie to można by zaakceptować tylko wtedy, gdyby intencją nadawcy było położyć akcent na zaimku, na przykład w celu wyrażenia kontrastu („Wskażemy ją Tobie i tylko Tobie, a innym nie”). Forma tobie występuje też oczywiście na początku zdania. W innych sytuacjach należy posłużyć się nieakcentowaną formą ci.

Gość

"Tobie"? Serio? A po polsku się nie dało?

ROPUCH

Z szerszeniem z patykiem w gębie