27° Środa
19 Września


Bolo Skoczylas

Za bilet WKD zapłacisz kartą

Dobra informacja dla pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Już wkrótce we wszystkich kasach przewoźnika będzie można płacić kartą za bilety.

To spore ułatwienie, bowiem do tej pory aby kupić bilet w kasie trzeba było przygotować odpowiednią kwotę w gotówce. A tej coraz więcej osób przy sobie nie nosi. Zakup biletu musiały więc poprzedzić przygotowania w postaci wycieczki do bankomatu. W ciągu najbliższych kilku miesięcy takie sytuacje mają stać się wspomnieniem. WKD szykuje się do płatniczej rewolucji.

Na jakim etapie są przygotowania? – Wprowadzenie możliwości płatności kartą w kasach biletowych WKD zostanie wdrożone w ramach przedsięwzięcia związanego z zakupem i dostawą nowych terminali kasowych wraz z oprogramowaniem. Nowe terminale kasowe będą zintegrowane z istniejącymi systemamivpłatności bezgotówkowej. Aktualnie trwają przygotowania do ogłoszenia procedury przetargowej na zakup i dostawę urządzeń – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy spółki.

Kiedy więc za bilety będziemy mogli zapłacić kartą? – Dostawa i wdrożenie nowych terminali kasowych według przyjętych założeń odbędzie się w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą – zaznacza Kulesza.

Prawdopodobny termin to druga połowa tego roku.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość12

Teraz to będzie jazda jak ludziom nie będą działały chipy zbliżeniowe i każdy zakup biletu zajmie 10 minut. : )

Gość

o jakie rozjazdy w Michałowicach chodzi?

Gość

Szanowna WKD, prosze jeszcze o ogarniecie biletomatu na najbardziej obleganej stacji - WKD Srodmiescie. Nie dosc, ze stoi JEDEN, to jeszcze czesto NIE DZIALA, kontrolki w czytniku PayPass rowniez potrafily MIESIACAMI nie dzialac, a cofac sie i szukac po podziemiach bankomatu, biec do zwyklej kasy z 50 zlotymi (tez tracicie na rozmianie takich nominalow na 3,60 zl czy 4,80 zl) i z powrotem na peron to absurd niegodny XXI wieku i stolicy kraju UE.

Gość

to do pełni szczęścia przydałyby się rozjazdy w Michałowicach. Wukadko czemu się tego boisz? ile mamy jeszcze na to czekać?

Gość

A o wspólnym bilecie nie pomyśleli?

wać pan

Kolejna sprawa :bilety miesięczne! Kto to słyszał żeby w XXI w wypisywać imię. Numer dowód w jakieś kratki,nieraz się kupi, bilet w biegu, długopisu nie ma. Toć to jest z epoki ZSRR! !!

Gość

WKD nie wydłuży pociągów. Były takie plany, ale nie są w stanie zmienić Ochoty, a jak nawet jeden peron będzie za krótki to nic z tym nie zrobią

Bolek

Żenada! Jeszcze się chwala że 20 lat po murzynach i ZSRR wprowadzą ( za pół roku) płatność kartą!!!

Gość

Ech. Proszę bardzo dołączamy wagon do wkd-ki. Hmm... Peron za krótki. Wydłużamy preony, przy okazji pewnie jakis przejazd,semafory i coś tam jeszcze. Remont trwa 2-3 lata i są ogromne utrudnienia i korpo płacze,że mu komunikacja zastępcza śmierdzi,że ukraincy,że śnieg i mróz, że życie. Tak dodatkowy wagon to jest rozwiązanie...

Gość

Co z komentarzami ???????

Gość

Wycinamy drzewa wzdłuż WKD. A może tak przy okazji, udało by się wprowadzić kartę z chipem, jako bilet miesięczny. Zamiast tego NIEFORMATOWEGO, papierowego biletu ??? Czy to może już za wielkie wymagania ??? Może w ten sposób gdzieś tam, nie zostanie wyciętych kilka, kilkanaście drzew ? No i co miesiąc lub co kwartał nie będę musiał wpisywać na kolanie, numery z dowodu tożsamości i jak się nazywam. Co Wy na to szanowna Dyrekcjo WKD ? Chodźcie razem z nami, pasażerami, w XXI wiek !

Gość

To jeszcze tego nie wprowadzili? Myślałem, że jest od jakichś 20 lat.

Korposzczur

Wow! W 2019 roku będzie można zapłacić kartą, cóż za rewolucja, rzeczywiście, jestem zaskoczony!!! Szok! Niech jeszcze pomyślą nad dolaczaniem dodatkowego wagonu do pociągów w godzinach szczytu, rano i po południu żeby ludzie płacąc 150 zł za bilet nie musieli przez 40 minut stać, pchać się jak bydło do wagonów i patrzeć jeden na drugiego wilkiem w codziennej walce o miejsce siedzące!!!

Gość

No nareszcie XXI wiek.