16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


AZ

Za nami kolejna konwencja wyborcza w Pruszkowie

Tym razem w Pruszkowie odbyła się konwencja wyborcza Konrada Sipiery kandydata na prezydenta Pruszkowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz prezentacji programu wyborczego przedstawiono również kandydatów do rady miasta i powiatu.

Konwencja wyborcza rozpoczęła się od przedstawienia kandydata. Jego sylwetkę prezentowali m.in. najbliżsi i współpracownicy. Następnie na scenie pojawił się kandydat na prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera, który zaprezentował swój program dla Pruszkowa. – Chciałbym mocno podkreślić że jestem z Pruszkowa. Ja to miasto znam, wiem jakie są jego problemy i jakie są jego potrzeby. Wiem też, że zasługuje to miasto na więcej. Na to żeby było lepiej zarządzane, sprawniej zarządzane. I kluczową osobą w tym wszystkim jest prezydent miasta. Tutaj bardzo chcę to podkreślić, że nasze miasto od dłuższego czasu nie jest zarządzane, a jest administrowane. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy – mówił na konwencji Konrad Sipiera, kandydat na prezydenta Pruszkowa. – Program powstał w Pruszkowie. Tego programu nikt nam nie przywiózł w teczce. On powstawał kilkaset metrów stąd, gdzie widać było też te wady Pruszkowa. Jak wysypisko śmieci symbol MZO, zaniedbane i zarośnięte nieruchomości, które stoją od lat, reklamy, które są ustawiane nielegalnie. Czas to zmienić. Czas z tym skończyć. Czas na nowe otwarcie – dodał. 

W trakcie konwencji zaprezentowano również program dla Pruszkowa. Wśród założeń  znalazły się takie punkty jak: budowa dwóch żłobków i zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach, 1500 dla każdego narodzonego dziecka, którego rodzice odprowadzają podatki w Pruszkowie, aktywizacja seniorów poprzez utworzenie klubów, stworzenie dwóch dziennych domów pobytu dla seniorów, koordynacja inwestycji, nowe zarządzanie TBS i MZO, stworzenie nowego targowiska, wybudowanie nowych placów zabaw, zasadzenie 5 tys. drzew, utworzenie Wydziału Obsługi Mieszkańców w urzędzie,  oraz stworzenie nowej przeprawy przez tory kolejowe w centrum Pruszkowa. 

Na konwencji przedstawiono również kandydatów do rady miasta i powiatu. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 77

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Wybory samorządowe 2018. Od marca 2018 jest nowy podział na okręgi wyborcze w Pruszkowie. Geografia wyborcza, gdzie na kogo głosujemy: http://forum.studzienna.pruszkow.pl/index.php/topic,265.0.html

Gość jaki tam gosc

A o komunikacji cisza zapadła - nikt tego tematu ruszyc nie chce a przeciez dla Pruszkowa to rzecz chyba najważniejsza

Wilku Starszy

@Martinez Dziekuje i pozdrawiam.

Gość

Zabawny jest kandydat, który paraduje z tatusiem, jakby chciał pokazać, jaki to ważny, że jego tatuś wysługuje się w PiSuarze.

Martinez do Wilku

I pełna zgoda i oczywiście daję plusa.

Niepisowiec.

Spokojna wasza rozczochrana. To była konwencja wyborcza PiS. Każdy kto się orientuje to wie co to takiego. Będą i spotkania z mieszkańcami.

Xyz

A kto to jest Makuch?

gość - 3

Ludzie głosujcie na Bąkiewicza !!!

Wilku Starszy

"oj chyba w bardzo dalekiej perspektywie. Ludzie z urzędu miasta mówią o przeprawie przy ulicy Broniewskiego / Grunwaldzkiej i tu zgoda, ale tutaj w Centrum? To w zasadzie przebudowa całego układu komunikacyjnego w tym miejscu, poza tym ulicę Waryńskiego i Promyka są oddalone od torów PKP" ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zgadza się, bardzo dalekiej. Temat znam stąd, że od czasu do czasu coś włodarze o tym przebąkują, była też robiona wizualizacja "Pruszkowa przyszłości" i tam ta przeprawa jest obecna. Ja osobiście uważam to za słaby pomysł, bo to pchanie samochodów do samego centrum miasta, a powinniśmy tego unikać. Najlepsze miejsce w okolicy to przeprawa na przedłużeniu ulicy Nowoinżynierskiej (równolegle do Inżynierskiej, tam gdzie obecnie jest pole) do ulicy Staszica po drugiej stronie. Ale to się nigdy nie wydarzy, bo tam pod drodze jest terminal kontenerowy. To miasto przede wszystkim potrzebuje Paszkowianki jako zachodniej obwodnicy miasta, wtedy na potrzeby samego Pruszkowa starczy wiadukt na Poznańskiej, na Papierni i tunel na Działkowej.

Zdecydowany

Konrad Boi sie ludzi. Tylko Makuch ma odwagę spotykać sie z wyborcami. Jego wybieram.

Proste pytanie

Czy PiS łamie konstytucje ?

Gość

A może na Piotra Bąka by zagłosować. On chyba z poza kliki?

Olek

A parking na Waryńskiego nadal nie otwarty a poniedziałek minął. Znowu Pan Kurzela nie dotrzymał słowa. Tyle to wszystko warte co pęk kłaków. I nadal chcecie głosować na Starzyńskiego i jego ekipę? Nie mogą głupiego parkingu dopilnować a chcą zarządzać 60 tysięcznym miastem. Żenada.

Gość

Ja zagłosuję na każdego kto ograniczy wreszcie hałas w Pruszkowie, bo to jest realny problem. Dość już tych hałaśliwych imprez na stadionie czy w parkach. Nikt się nie liczy z mieszkańcami.

Gość

PSM pobiera duże czynsze a UM pobiera duże podatki od wieczystego użytkowania. Bloki nie są remontowane, co widać w różnicy poziomu utrzymania chociażby osiedla Akacjowa(wspólnota), gdzie wszystko jest zrobione. SPP i WPR(SPP bis) - podziękujmy!

Gość

Czy ten kandydat zawsze z tatusiem chodzi? Boi się, że się zgubi czy też tato pilnuje, aby dzieciak na czas mleko wypił?

Rambo

Tylko Piotr Bąk, on nie "bzyknie" Pruszkowa

Gość

dlaczego nie było transmisji w internecie? telkab ma coś na przeciwko?

Gość

Młody Sipiera przez całą kampanie przekonuje jak to on ceni ludzi, jak lubi do nich wychodzić i wsłuchiwać się w ich zdanie na temat miasta. A jednocześnie na swoim profilu FB zablokował praktycznie wszystkich, którzy go krytykowali, a na konwencje zwykły zjadacz chleba wstępu nie miał. Jest to jednak lekka niespójność. Ciekawe czy jeśli zostanie prezydentem (na co nie ma moim zdaniem najmniejszych szans) to tez będzie tylko rozmawiał z tymi mieszkańcami którzy popierają jego politykę? Hmmmmm.

Gościu

Łaził dzisiaj po centrum Pruszkowa, jakiś taki przestraszony ale elegancik, gładki na gębusi, wyczesany i grzeczniutki. Aż głupio takiemu nie pomóc. Był z jakimś starszym wyjadaczem ale minęli mnie. Wybierał starsze panie. Tylko im miał śmiałość stawić czoła.

Gość

Nie mów co zrobisz, tylko jak.

Gość

Stare to jest dobre wino i skrzypce. Niedasie nie jest. Czas na zmiany. Na jakiekolwiek. Niekonkecznie ren Pan z artykułu

Gość

Totalni nienawidzący PiS powinni sobie uświadomić do czego przyczyniły się rządy PO w Warszawie. Warszawa była rajem dla czyścicieli kamienic, dla mafii reprywatyzacyjnej. Podpalono żywcem kobietę-Jolantę Brzeską, która dzielnie chciała przeciwstawić się patologii i bandyctwu.

Wiki

Szczerze powiem ze nie jestem za jakaś tam partią tylko za człowiekiem i jako mieszkaniec tego miasta chciałbym by mieszkało mi się tu godnie.Dlatego też widzę w tych wyborach jakąś nadzieję że po latach zastoju młodemu człowiekowi coś się będzie chciało i może wreszcie coś da się choć napewno nie będzie łatwo bo CKiS tani w utrzymaniu napewno nie będzie. Natomiast akurat to że jest synem wojewody biorę na plus bo skoro Struzik nie chciał dać grosza na Pruszków tylko wspierał Płock to nie sądze by ojciec synowi robił jakies trudności a co do koligacji to jakoś nie pamiętam by w USA były jakieś głosy oburzenia że ojciec a puźniej syn był prezydentem,Ważne by był to dobry człowiek ...

xyz

Gość z 14:53 Czy widziałeś jaki deficyt ma Pruszków na tle innych podwarszawskich miast? Zadłużyli nas na ponad 65 baniek by wybudować CDK. To ja wolę by te pieniądze otrzymały dzieci. Chociaż będzie z nich pożytek!

Gość

Nepotyzm. To taka lokalna tradycja. A pis to przecież uwielbia - zastępuje stary układ własnym układem złożonym z niekompetentnych dyletantów, którzy nigdzie żadnej innej pracy by nie dostali. Chcecie oddać rządzenie podwarszwskim miastem z 60 tys. mieszkańców takim ludziom? Wasza sprawa.

Gość

dobre bajki ale na dobranoc. Młody człowieku kto ci podpowiada ?na Boga nie rób z ludzi wariatów

Gość

a nowe zarządzanie MZO i TBS to znaczy że co wywalą wszystkich na bruk bo tego można się spodziewać .Głodni nowi przyjdą i ,,napewno będą lepsi,,tylko w czym ? gadanie głupot . Pruszków obudz sie !!!!!

Wybory 2o18!

PRECZ ZE STOWARZYSZENIAMI I WSPÓLNOTAMI! PRECZ! PRECZ! PRECZ!!! NIGDY WIĘCEJ TYCH LUDZI W SAMORZĄDACH! NIGDY!!!

Gość

bzdura totalna 1500 zł na każde narodzone dziecko ,Pruszków pójdzie z torbami prosze nie opowiadać dyrdymałow sojalno- wyborczych .Najlepiej żeby p. Sipiera obiecał ,że będzie pracował beaz wynagrodzenia miesęcznego które przekaze na WOŚP.

Wybory 2o18!

Ooo...i sie zaczeła jadka na kandydata Prawa i Sprawiedliwości, czyli stary uklad się boi! Te ujadanie, uświadamia, że warte jest oddanie głosu dla PiS! Słyszycie? Nadchodzi...Prawo i Sprawiedliwość, w końcu będzie tak, jak nie było tu przez kilkanaście lat! CZAS PAKOWAĆ REKLAMÓWKI! PAAA!!!

Gość

"Trzeba pamiętać że tzw opozycja totalna to ugrupowania niepolskie nienawidzące Polski a kochające ideologię rodem z gazety wyborczej. Wygrana PiS to sól w oku dla antypolaków i aferzystów" the bill

Gość

do indian: zastanówcie się, co wam da jakaś tak wyprawka, czy jakiś tam orlik, a nawet autostrada, jak wasze dziecko skończy edukację, będzie chciało DOBRĄ pracę, a tam sami kolesie-gangsterzy??

Gość

i to jest właśnie metoda działania gangów. mówić stale, że ten drugi jest gorszy. zamiast, że obydwa gangi są złe. perpetum mobile se wymislili ! :-) , a indianie mają ból głowy kogo wybrać żeby ich okradał

Gość

Trzeba pamiętać że tzw opozycja totalna to ugrupowania niepolskie nienawidzące Polski a kochające ideologię rodem z gazety wyborczej. Wygrana PiS to sól w oku dla antypolaków i aferzystów

Gość

Wszystko drożeje, kiedyś za aferałów/oszustów można było kupić kamienice, z lokatorami za 500 pln, ludzie żyli po 120 lat, emigracja to była szansa, do obrony wystarczyły tablice mendelejewa a do życia szczaw i mirabelki, benzyna mogła być po 7 pln i nikomu to nie przeszkadzało Właśnie minęła 8. rocznica obniżenia przez rząd PO zasiłku pogrzebowego - aż o 40% (z 6395 do 4000 zł). Platformo wróć

Gość

Nz czym ma polegać "nowe zarządzanie TBS i MZO" ? Czy na likwidacji ,czy na przekazaniu firm "we właściwe ręce"?

Gość

Ja jestem konsumentem i normalnie jak wybieram jakiś produkt to konstytucja, przepraszam: urzad konsumenta gwarantuje mi prawo, że mogę porównać oferty i wybrać najlepszy produkt. W tym przypadku natomiast są organizowane jakieś szopki, głosowania itp.. a ja chcę po prostu wybrać najlepsza ofertę i nie mogę tego zrobić. Dlatego UOKIK powinien zainteresować się tzw ordynacja wyborczą i naruszaniem moich praw konsumenckich. A wiecie czemu tego nie robi? Bo i tam ciągle rządzi raz jeden raz drugi gang. Na zmianę. A właściwie ten sam tylko się dla picu wymieniają plakietkami. Ale...głosujcie, głosujcie....

wito

Znowu powiększą koligacje rodzinne jego tatusiowi chodzi o wkrcenie go do polityki a nie o dobro Pruszkowa

Gość

ja zagłosuję, jak mi załatwisz dobrze płatną i niezbyt ciężką robotę jaką. zapisze się nawet do twojego gangu, a nawet do twojej koterii w ramach gangu

Gość

a było coś o premiach?

bobik

Młody Sipiera? To przecież nie kandydat na prezydenta Pruszkowa tylko nagroda dla tatusia od jarkacza. Stary Sipiera przemawiał na miesięcznicy i ubierał się, jak kurdupel, a teraz pcha synalka na stanowisko... Ludzie! Tylko nie pis!!! Jeśli chcecie zmiany to sobie zagłosujcie na innego kandydata, tylko nie na tego żelowego pajacyka, błagam!

Gość

Za rządów PO/PSL zlikwidowano; 988 placówek poczty, 477 posterunków policji, 1146 szkół, 39 ambasad i placówek konsularnych, oraz sprzedano 1,8 mln ha polskiej ziemi

Gość

co cztery lata to samo - OBRZYDLIWOŚĆ

Gość

"W trakcie konwencji zaprezentowano również program dla Pruszkowa." Proszę zatem o przesłanie projektu kontraktu managerskiego, do którego program ów, wraz z harmonogramem i szacunkowym kosztorysem, będzie istotnym załącznikiem.

Gość

@Wilku Starszy oj chyba w bardzo dalekiej perspektywie. Ludzie z urzędu miasta mówią o przeprawie przy ulicy Broniewskiego / Grunwaldzkiej i tu zgoda, ale tutaj w Centrum? To w zasadzie przebudowa całego układu komunikacyjnego w tym miejscu, poza tym ulicę Waryńskiego i Promyka są oddalone od torów PKP, przeprawa musiałaby być bardzo długa i wjeżdżać wprost na...nowo wybudowany parking P+R przy Waryńskiego...Ja w to nie wierzę.

Gość

Słabiutko wypadł ten młodzieniec na spotkaniu. I jeszcze z tatusiem przyszedł. Czyżby bał się, że zagubi się w wielkim mieście i tatuś pilnował, aby synalek nie zgubił się?

Wilku Starszy

"Sipiera mówi o wybudowaniu nowej przeprawy dla samochodów przez tory PKP w Centrum. Czy ktoś wie, o które miejsce chodzi? Czy ma na myśli ulicę Kościuszki?" Mówi o połączeniu Kościuszki-Waryńskiego, czyli czymś co miasto i tak planuje w dalszej perspektywie.

Gość

jeżeli jeden z gangów poczytuje sobie jako wielką zasługę, że dotrzymał (!) obietnice wyborcze to tylko świadczy w jakim bagnie żyjemy i jak bardzo dajemy się okradać gangsterom. indianie dostawali przynajmniej lusterka za złoto. my dostajemy tylko obietnice. za resztę przecież i tak płacimy sami

Dr.Marek

Postawionym.na rodpwitego mieszkańca A nie osoby która już któraś kadencje z rzędu pasuje. I jakie osiągnięcia??,Paraliż w godzinach szczytu, dziury na ulicach i niepotrzebny sarkofag przy Zniczu. Ja dam szanse komuś kto jest w stanie pogonić ta klike z SPP i pokazać im że CZAS ZEJSC ZE SCENY.

Gość

Sipiera mówi o wybudowaniu nowej przeprawy dla samochodów przez tory PKP w Centrum. Czy ktoś wie, o które miejsce chodzi? Czy ma na myśli ulicę Kościuszki?

Gość

Grzegorz jesteście nadal w opozycji? tak. To powiedzcie cos po opozycyjnemu? Dojczland Dojczland uber alles

Gość

A tatuś był?

Gość

Dawaj Konrad pogoń platfusów

Gość

Czy na tej konwencji był ktokolwiek nie z PIS-u ??? Panie młody Skoczylas chcemy więcej twojego serdecznego koleżki Konrada - czy nie można wydrukować całej gazetki WPR z tym cudnym kandydacikiem , na każdej stronie powinien się znaleźć.

Gość

Zdjęcia z konwencji - mega. Dajcie link do video!

Gość

do gościa z: 2018.10.07 22:04 "Nowe otwarcie. Gdy będzie rządził PIS w Pruszkowie to współpraca z rządem będzie harmonijna, są pieniądze na realizację rozmaitych celów. " Jeżeli to jest oferta, to nie pisz "rozmaitych" tylko konktretnie: co , na kiedy i za ile. A jak nie, to powiedz swoim mocodawcom, żeby kazali ci przestać bo właśnie odbierasz im głosy. Nie traktuj ludzi jak idiotów

Gość

powinno być proste porównanie ofert: zrobię to, to i to (bo potrzeby przecież sa znane i nic nowego sie nie odkryje) za tyle i tyle. Jak nie zrobię, to potrącicie mi z 5-letniego kontraktu tyle, a tyle. Koniec kropka. Tak jak sie rozstrzyga przetarg. A te wszystkie szopki to po co? Jest 21 wiek nie traktujcie ludzi jak konkwistadorzy indian, b oto obraza inteligencję. Facet w młodym wieku powinien mieć jakieś współcześniejsze poczucie obciachu. Po co wam te zdjęcia, przebieranki i sztuczne uśmiechy w małym miasteczku?! Po co odkrywane w programach potrzeby miasta, które sa ogólnie znane? Nie chce porównywać "programów bo i tak zrobione zostanie tyle ile się da, tylko koszty ich realizacji. Ile mnie to będzie kosztowało.

Gość

Dlaczego? Dlatego, że to powinna być rozmowa o pracę i warunkach kontraktu i umowy o pracę na okres lat 5. A tak spotyka się jeden lub inny gang w swoim gronie i wykrzykują sami do siebie. To jedynak taka branża, gdzie prawdziwy pracodawca sprowadzony jest do tak bezwolnej roli, gdzie tylko obraża się jego inteligencję jakimiś obietnicami nie mającym żadnej mocy prawnej i z których nigdy nie będą rozliczeni. Przede wszystkim w żadnej innej branży pracownik sam nie określa i nie decyduje jednostronnie o swoim wynagrodzeniu oraz o możliwości wyrzucenia z pracy przez 5 lat za nie robienie nic. Dlatego właśnie po kryjomu.

sucha wawelska

ale kiełbasy! nowe przejście przez tory! wreszcie WOM w urzędzie! nowe stołki w TBS i MZO! o kurczę, cały powiat może się najeść tą kiełbaską! Panie Sipiera, w PiS nie można nic obiecywać, zaraz Prezes Kaczyński powie STOP i nici z obietnic! mam nadzieję, że elektorat nie da się nabrać

Gość

KONRADZIE - POZROWIENIA O ZIOMKÓW Z TWOREK

Gość

Nareszcie!!!!

Kler

PiS uary głośno trąbią źe u nas niema kolesiarstwa i zatrudniania na stołki rodziny a ten pan to co obcy pana wojewody a moźe synuś to skutek skoku w bok tzn niedlubne dziecko, a to wtedy juz nie rodzinka ...

Rasul Allah

A powiedział skąd weźmie na to pieniądze? Pewnie z naszych kieszeni, łatwo się wydaje takie pieniądze. Stop nepotyzmowi

Ort

Jasiek wygra.

Ogrodnik

Drzewa, a potem niech rosną, sapadają na ludzi, samochody, odszkodowania nikt nie chce płacić i nie ma komu drzew przycinać, a wielkie drzewa zasypują podwórko toną liści....

Gość

Echhhh

Gość

Ciekawe czy pruszkowianie dadzą się złapać na lep Sipierów. Tatuś - wojewoda, synuś - prezydent. A podobno miało nie być klik i układów. I co Wy na to pruszkowianie? Zresztą tę opcję polityczną już teraz możecie oceniać przez pryzmat dokonań pisowskiego starosty Gołosia. Polepszyło się Wam?

Kandydat-najlepszy

Tylko 1500 złotych na dziecko ? Ja dam 1600 tylko na mnie zagłosujcie !!! A jeszcze dla każdego emeryta po 1750 zł. !!!

Gość

OBY NIE

Gość

Zabawne jest to, iż nigdy kandydaci nie mówią "Jak" chcą zrealizować swój program. W obiecywaniu jeden prześciga drugiego, ale już to "Jak" jest cholernie problematyczne.

Gość

PiS właśnie pokazał środkowy palec mieszkańcom Pruszkowa. Zróbmy to samo w czasie wyborów i pokażmy środkowy palec PiS.

R

Taaa.... i może jeszcze metro...

Gość

PiS nie ma szans wygrać.

m

Człowiek bez szans na elekcję z powodu bycia synem swojego ojca. Wybór takiego kandydata na prezydenta został bardzo źle odebrany w Pruszkowie.

Gość-3

Czemu aż tak w tajemnicy??

Gość

Nowe otwarcie. Gdy będzie rządził PIS w Pruszkowie to współpraca z rządem będzie harmonijna, są pieniądze na realizację rozmaitych celów. Jeśli będzie rządził w mieście układ totalnych PO PSL itp to oni gotowi są w imię swoich totalniackich wybryków odmówić przyjęcia pomocy finansowej od rządu dla dobra "demokracji".