19° Sobota
22 Września


Czytelnik Michał

Zabierają miejsca parkingowe

Autobusy komunikacji zastępczej zatrzymują się na miejscach parkingowych przy ul. Staszica w Pruszkowie. Cierpią przez to mieszkańcy, którzy nie mają gdzie zostawić swoich pojazdów.

Problem z zaparkowaniem samochodu to największa bolączka dla kierowcy. Czasami pojawiają się dodatkowe przeszkody. Często niespodziewane. – Autobusy komunikacji zastępczej, chyba ZB i ZG, parkują na miejscach dla samochodów osobowych. Mieszkańcy bloku przy Staszica nie mają przez to gdzie zaparkować – napisał do nas czytelnik Michał.

Firma obsługująca linie ZG i ZB przyznaje, że autobusy parkują w Pruszkowie. – Wiemy, że w porze nocnej autobusy stoją zaparkowane w Pruszkowie, ponieważ rano większość z nich stamtąd rozpoczyna trasę. Pojazdy można spotkać wzdłuż ul. Sienkiewicza czy w zatokach przystankowych. Występowaliśmy do urzędu miasta, czy użyczy nam teren przy Sienkiewicza, gdzie ma powstać Park&Ride, ale dostaliśmy odpowiedź odmowną. Postój autobusów ZB i ZG w ciągu dnia w Pruszkowie jest dla nas niespodzianką. Nic nie wiemy na temat takich sytuacji – przedstawia Hubert Kwieciński z Europa Express.

Warto dodać, że lokalizacja linii zastępczych jest pod stałą kontrolą. – W autobusach są zamontowane sprawne GPS, dzięki którym możemy kontrolować, gdzie znajdują się kierowcy – podkreśla Hubert Kwieciński.

W ostatnim czasie autobusy komunikacji zastępczej parkują na terenie na wprost Biedronki przy al. Wojska Polskiego.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 21

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Widzę, że hejterem jest być łatwo, ale zweryfikować informacje już trudno... "bool doopy" - jak niektórzy piszą - jest uzasadniony - wystarczy przejść się na miejsce i popatrzeć na znaki. Pod znakami są tabliczki T-30a - "tabliczka wskazująca sposób ustawienia pojazdu względem krawędzi jezdni". Na tabliczce jest samochód osobowy. Oznacza to, że parking jest przeznaczony dla samochodów osobowych, a nie autobusów. Po kolejne - wiązanie "boolu doopy" właścicieli samochodów, które tam parkują z użytkownikami komunikacji miejskiej jest właśnie szukaniem "boolu doopy" - bo chyba logiczne jest, że jeśli ktoś tam parkuje, to z komunikacji korzysta raczej sporadycznie... To nie jest miejsce dla autobusów i tyle. Dlaczego problemem mieszkańców ma być problem kierowcy autobusu o numerze M418? To jego problem, gdzie zaparkuje i czy zrobi to zgodnie z przepisami

Gość7

Autobusy parkują na terenach : prywatnych,osiedlowych,miejskich,wojewódzkich itp. Kogo Opi-----ć. Szybko przyznać się.

Gość

Do M. - oczywiście że to powinno być rozwiązane przed 1 września. Na drodze porozumienia między ZTM (organizator komunikacji zastępczej) i Starostwem (odpowiada za komunikację międzygminną). Więc swoje uwagi i żale kieruj na Drzymały 30.

M.

Ten problem powinien być rozwiązany przed 1 września. Od dawna było wiadomo, że będzie komunikacja zastępcza. Ale władze miasta nie pomyślały, znowu. Za to od dawna myślą jak wreszcie wprowadzić w Pruszkowie strefę płatnego parkowania. Na razie bez powodzenia bo starostwo się do tego pomysłu nie pali. Pan wiceprezydent zamiast deweloperką, niech się lepiej zajmie likwidacją dzikich komisów, np. róg WP i Plantowej i usuwaniem wraków porzuconych w różnych częściach miasta, ma do tego ludzi z SM. O tym, że w Pruszkowie jest zbyt mało miejsc parkingowych wiedzą wszyscy, poza deweloperami i urzędem miasta

Gośćolo

Nakupuje biedota slumsów bez miejsc postojowych czy garażu to czego jeczy?

Gość

A ja jestem przeciwna, powinien być to kolejny z elementów planowania komunikacji zastępczej. Na osiedlach jest już i tak problem z parkowaniem i nie dotyczy to tylko nowo wybudowanych inwestycji. Ciekawe jakby się wam podobało gdyby parkingi przy Powstańców albo na Plantowej zostały zastawione autobusami, albo jeszcze lepiej, głębiej w osiedlu np. Helenowska?

Gość 7

Autobusy parkują przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Bol. Prusa jeżdżąc po chodniku i pasach dla pieszych i tym samym rozjeżdżają ułożoną kostkę. Wyjeżdżając brudzą kostkę i jezdnie. Taki stan ma trwać jeszcze prawie rok. To wszystko dzieje się pod kontrolą kamer miejskich.

Gość

,Widziały gały co brały? Nie wykupiliście miejsca parkingowego wraz z mieszkaniem, to teraz nie narzekajcie.

silver

Jeszcze będziecie płakać, jak za te dwa, czy trzy lata skończy się remont linii kolejowej. Teraz autobus co kilka minut podjeżdża pod sam dom prawie, ale zaparkuje czasem gdzieś "bydlak" zbyt blisko. Potem będzie znów trzeba zaiwaniać na dworzec. Wtedy zaczną się lamenty, dlaczego nie ma komunikacji autobusowej do Warszawy.

Gość

Dlaczego nie mogą stać na Sienkiewicza przy PKP? Mimo, że parking jest teoretycznie zamknięty od września to się tam nic nie dzieje od tego czasu, zaraz będzie zima i też już nic raczej nie będą budować ;)... A problem z tymi miejscami na Staszica to jest inny - jak stoi na nich coś większego niż osobówka to w ogóle nie widać czy ktoś nie zbliża się do przejścia, tak "mądrze" to zostało zrobione. A po byle deszczu w miejscu gdzie kopali żeby zrobić miejsca parkingowe zbierają się litry wody...

Gościu

A dlaczego nie parkują na zajezdni? Szkoda paru zł na przejazd? Miasto miałoby użyczyć teren? Z jakiej paki? Jeśli już to wynająć odpłatnie. Ten przewoźnik jest znany z kombinowania. W necie można wyczytać że został wywalony przez Intercity z obsługi komunikacji zastępczej. Zawyżone faktury itp.

Joker

Blok przy Staszica ma parking a nawet dwa z tego co wiem ale widocznie nie każdy wykupił sobie miejsce i teraz ból bo nie ma gdzie parkować...

Gość

Niedasie i już.

agnik kazclaib

Co to za bool doopy???!!!są parkingi to busy parkuja, chyba parking jest dla wszystkich??? A gdzie mają jechać, 20 km za miasto do lasu parkować i pieszo wracać do domu bo jaśnie panicz musi mieć 2 minuty drogi do klatki schodowej i windy??? Phi, w doopach się przewraca od tej demokracji!!!

Gość

To blok przy Staszica nie ma parkingu w budynku?

yfxcghj

Czy zatoka w której parkują autobusy jest na terenie gminy/powiatu? Bo mieszkańcy, zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy mają zapewne 1,3 miejsca parkingowego/lokal mieszkalny w obrębie nieruchomości. A jak szkoda było pieniędzy na garaż podziemny, to teraz gul chodzi.

Gość

Ja na Staszica czy Sienkiewicza nie widziałem znaku zakazu parkowania z tabliczką "nie dotyczy mieszkańców". Autobus na wyznaczonym miejscu do parkowania ma prawo tak samo stać jak każdy inny pojazd.

Gość

Autobusy muszą gdzieś zaparkować z zatoki są dla autobusów

Gość

Ludziom nic nie pasuje. Nie chcecie komunikacji zastepczej? Okej, od dzisiaj do wawy na dachu wkd jak w indiach lub na piechotę.

Matka Polka

Dokładnie, to chyba nie jest miejsce postojowe dla autobusów ani żadna pętla autobusowa!!!

Gość

Zmiencie tych naćpanych amfetaminą ukrów, z którymi nie idzie się dogadać po polsku na jakiś normalnych kierowców i będzie fajnie.