27° Środa
19 Września


Wizualizacja

Zagospodarują teren przy ul. Sowińskiego

Piastowski magistrat rozstrzygnął przetarg na zagospodarowanie parku sportowo-rekreacyjnego przy ul. Sowińskiego. Sprawdźcie co się zmieni w tym miejscu.

Mowa o terenie położonym po północnej stronie ul. Sowińskiego w Piastowie, pomiędzy ulicą a osiedlem mieszkaniowym. Znajduje się tam boisko oraz park. Władze Piastowa zamierzają zagospodarować cały ten teren na nowo. Plany są dość szerokie.

 

W zakresie prac umieszczono nasadzenia drzew, krzewów i bylin, wykonanie małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice informacyjne) oraz budowę boisko rekreacyjno-sportowych, placu zabaw i siłowni plenerowej. Inwestycja będzie też wymagała przebudowy ciągów rekreacyjnych i oświetlenia.

 

Pracami zajmie się firma A&M Partnes z siedzibą w Warszawie. Koszt? Niemal 2 mln zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 czerwca tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Rewitalizacja zieleni i poprawa jakości powietrza w Piastowie, tak hucznie zapowiadana, już się zaczęła. Od razu z początkiem Kwietnia. Szuplewski wystąpił z wnioskiem do starostwa o zezwolenie na budowę obwodnicy.

Skandalista

NO TO MASOWE I GRUPOWE SKŁADANIE WNIOSKÓW O ODSZKODOWANIA!!! Ci, co nam taki los fundują, TO NIECH PŁACĄ ODSZKODOWANIA Z WŁASNYCH MAJĄTKÓW, A NIE Z BUDŻETU PAŃSTWA, NA KTÒRY WSZYSCY PŁACIMY! TO SKANDAL!!!

Gość

Piastów robi się zpyzialym miastem.Jesteśmy jednak wspanilomysni. Na Bronisze pędzą samochody. To juz znamy. Teraz jeszcze obwodnica prawe wchdzsca w osiedle. Czy po to ludzie kupowali działki ,ooszczedzali na to aby budować domy,by teraz mieszkać ....Miedzy Autostrada A Obwodnica. Ja to nazywam Skandalem. Czy część społeczności Piastowa tego nie widzi?

Gość

Pruszków będzie miał nowy,kolejny basen,a my mieszkańcy Piastowa. My dtojak8 na rowery,tablice inform.acyjne?,kwiatki i kilka nowych ławek. Skandal. Władze chcą zmiany w jedynym miejscu hgdzie jest zielono.Gdzie jest na powietrzu siłownia z której korzystając panie,które do tradycyjnej się nie wybiorą. Powiem tak to jest dranstwo wycenione na 2 miliony

do Iza

Jak robić biznesy to tylko w naszym Piastowie.

Iza

pewnie z finansami będzie podobnie jak za czasów burmistrza Brzezińskiego kiedy rewitalizowali skwer przy Orzeszkowej róg Harcerskiej, kiedy wygrała przetarg jedyna tylko startująca firma dając ofertę o 1,- zł niższą niż przewidziana kwota w budżecie tj. 1,2 mln zł, a później się okazało jak wspólnik wykonawcy wystąpił do prokuratury nie otrzymując swojej działki, że inwestycję wykonano za 600 tys zł, to stare jak świat praktyki Naszego Piastowa .......

Piastowiak

2 mln na zmianę placu przy ul. Sowińskiego? Nieźle. Taki kontrakt to ustawia człowieka na długie lata.

Gość

Ludzie to co robi nasz kochany burmistrz to jedno wielkie KŁAMSTWO i złodziejstwo. Otwórzmy oczy bo nam zostaną kolosalne dlugi do spłacania przez mieszkańców po jego kadencji. Ktoś już w KOMENTARZU dobrze napisał Kubicki PARK zrobił a 2 milionów nie zajumal.....

GośćFiolet

Wreszcie jakieś cywilizowany miejsce dla dzieci. A co mają boiska do obwodnicy? Komu to przeszkadza.

Gość

Nie maja prawa ruszyć tego terenu.Widać,ze nie maja pojęcie Ci którzy chcą zmian. Proszę iść na spacer....piękne drzewa. Trochę przestrzeni. Co z tego ze kwiatki. Czy dla dzieciaków lepsza jest gorka do zabawy zima.czy kolorowe kwiatki. Smutne to nie dajmy zamydlic sobie oczu. Wspaniałomyślnoscia Włodarzy Piastowa. Oni nam chcą zafundowac Obwodnice. To jest ich cel ,a nie prezenty...alejki ,stojaki na rowery,tablice ,byliny laweczki...itp.

Gość

Będzie dobra miejscówka dla patologii

Vendetta

Acha czyli wcześniej wytną ,później nasadzą krzewów które uschną zaczym urosną,a na kij nowe boiska ?są już na szkołach nr 5 ,4,2,alejki spełniają swoją funkcję,boiska i ławki już są,siłownia również,ostatnia oaza zieleni w Piastowie którą burmistrz a właściwie pinokio musi wykastrować z jej walorów amen

Andrzej

Kość rzucona, obwodnica w ruch

Goś

Nie dajmy ruszyc tych terenów. To skandal. Jakie nasadzenia. Jakie alejki ,siłownia. To juz jest. Proszę powiedzieć,ze chcecie cos wykominowac. Obwodnica...prawda. I to za jakie pieniądze. Czy to teren miasta czy S poldzielni.

Gość

Co za bzdury. Ten teren jest bardzo przyzwo wicie zagospodarować. Po co jeszcze dodatkowe kwiatki. Są piękne zdrowe dość nietypowe drzewa iglaste,lipy...Oj proszę przyptrzmy sie... Cos mi sie wydaje ,przebudowa potrzebna jest obwodnicy. Panie Burmistrzu zapraszamy do nas .Tu jst juz siłownia w plenerze. Wiele osob z niej korzysta/Na rehabilitację czekam rok wiec siłownia przyrzady są tu potrzebne. Nie probujcie tego ruszać.Panowie Wy nie macie pojęcia co i jakie oczekiwania maja mieszkańcy.

Gość

Podobno w PiS już wypłacili sobie sowite premie za realizację tego projektu. Ktoś? Coś?

Gość

Przecież tam już to wszystko jest. I boiska, ławki, krzewy i siłownia plenerowa. Pachnie to klockiem kilometra.

Gość

Siłownie plenerową to już Kubicki tam postawił i dwóch milionów nie zajumał. Szuplewskiemu pozostało pomalować trawę na zielono no i wybudować obok obwodnicę ;-)