13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Facebook

Zajmą się remontem kwater ofiar Powstania Warszawskiego

Chodzi o kwatery ofiar zlokalizowane na cmentarzu przyszpitalnym przy ul. Partyzantów 2/4 w Pruszkowie. Miasto wyremontuje i przebuduje część z nich.

To nie pierwszy już raz gdy włodarze Pruszkowa zajmują się remontem kwater ofiar Powstania Warszawskiego na terenie cmentarza tuż obok Szpitala Tworkowskiego. W 2016 r. wyremontowano pięć rzędów mogił oraz wykonano postument upamiętniający ofiary. Prace, o których mowa obecnie zostaną zrealizowane przy pomocy dofinansowania otrzymanego od wojewody – 250 tys. zł. Po zakończeniu inwestycji będzie to końcowy etap robót modernizacyjnych prowadzonych przez miasto na terenie tego obiektu. 

Według dokumentacji przetargowej planuje się wymianę betonowych obrzeży i krzyży, przebudowę całych grobów z krzyżami betonowymi, remont krzyży metalowych, czyszczenie i remont ubytków obrzeży, krzyży, płyt nagrobnych, wymianę blaszanych tabliczek. Dojścia pomiędzy rzędami będą wykonane z grysu kamiennego granitowego, a wzdłuż całej kwatery chodnika głównego pojawi się kostka kamienna z obrzeżami granitowymi. Ponadto wewnętrzny teren kwater, który jest ograniczony obrzeżami będzie obsiany trawą. Prace dotyczą kwater oznaczonych literami F, G, H, I, J, K, L i M. 

Zadanie to ma zostać wykonane do połowy września tego roku. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz