19° Sobota
22 Września


Archiwum

Zakończono zbieranie ankiet dotyczących strefy parkowania

Ankiety w sprawie utworzenia strefy płatnego parkowania w Pruszkowie można było wypełniać przez cztery tygodnie. Teraz ich analizą zajmie się fundacja, która je utworzyła.

Miasto wyszło z inicjatywą stworzenia płatnych stref parkowania na terenie Pruszkowa. Zdania na ten temat są podzielone. Jedni uważają to za bezsensowne działanie, ponieważ i tak w mieście trudno zaparkować, natomiast inni widzą w tym pomyśle zalety w postaci możliwości zaparkowania w obleganych miejscach. A trzeba wziąć pod uwagę, że wiele aut zaparkowanych w centrum miasta stacjonuje na swoich miejscach od wielu miesięcy, czy nawet lat – przykładem może być niebieski fiat przy ul. Kościuszki. 

Nie ulega wątpliwości, że jest to temat sporny. Głównymi ulicami w mieście zarządza powiat, wobec tego organ postanowił przeprowadzić ankietę w tej sprawie. W końcu to mieszkańcy powinni mieć możliwość głosu. Zbieranie ankiet zostało zakończone, teraz ich analizą zajmie się fundacja UPstarter, która je przygotowała. Ankiety dostępne były również w Gazecie WPR. Zebrano ich ponad 1,4 tys. sztuk.

Jakie będą kolejne działania w tym temacie? – Kolejnym krokiem będą warsztaty podczas których będziemy wspólnie z przedstawicielami Miasta, oraz zaproszonymi specjalistami omawiać wyniki i szukać najbardziej optymalnego rozwiązania problemu. Już teraz zapraszamy na otwarte spotkanie z mieszkańcami, podczas którego przedstawimy szczegółowe wyniki przeprowadzanych ankiet i efekty warsztatów – czytamy na facebooku powiatu pruszkowskiego.

Również redakcja portalu WPR24.pl postanowiła przeprowadzić własną sondę w tej sprawie. Wzięło w niej udział 784 mieszkańców. Na „tak” opowiedziało się 40 proc. uczestników, zaś na „nie” było 57 proc. Zaledwie 4 proc. pytanych nie miało zdania na temat płatnej strefy parkowania (sonda dostępna tutaj).

Temat krótko podsumował starosta powiatu pruszkowskiego, Maksym Gołoś:


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

@Gość 2017.11.08 15:35 Mój mistrzu, święte słowa !!! To samo w Stolicy, buraczek na WPR płaci 50 a WGM 70 !!!

Głos

Jeżeli zrobicie normalne miejsca do parkowania samochodów to ok,jeżeli to będzie "parking" na chodniku czy na krawężniku i za to będziecie żądali pieniędzy to co tydzień nowy parkometr będziecie stawiali w miejsce tego zdewastowanego...

Głos

Gość 2017.11.08 15:37 no ale wtedy będzie powód żeby opluć Gołosia i cały PiS za "podnoszenie cen w Polsce"

Gość

Starzyński planuje powiększyć dlug miasta 2,5 raza (w końcu CDK kosztuje ponad 80 mln) więc co się dziwić że szuka sposobu jak sięgnąć do kieszeni mieszkańców. W przyszłym roku trzeba zakończyć tę "dyktaturę"

Gość

Najbardziej mnie śmieszy tekst tego człowieka z nagrania "a co za tym idzie korki" ja pierdziu ale kretyn!

Gość

Ignoranci nie rozumieją, że ten podatek zapłacą wszyscy. Wszyscy czyli nawet mieszkańcy bez samochodów. Porostu wszystkie towary i usługi będą droższe, a proste zamówienie pizzy czy kuriera będzie oznaczać płacenie za parkingi.

Gość

Prosta sprawa rejestracja WPR parkuje za darmo, rejestracja WGM płaci 30zł/h. I problem rozwiązany

Gość

Bezpłatnie finansowane z podatków - nie ma nic za darmo. Za darmo to jest jak ktoś zapłaci - zbuduje - a ty użytkujesz i nie płacisz za to grosza. A dlaczego nie posiadający samochodów mają dopłacać i współfinansować parkingi dla tych co samochody posiadają? Masz samochód to płać za parking - ulice i zatoczki parkingowe nie należą do mieszkańców danego bloku czy klatki schodowej. Może zamiast czterech gratów w tym dówch popsutych pod blokiem - warto mieć jeden ale sprawny? Wszędzie na świecie ogranicza się posiadanie samochodów - u nas samochód/y to ciągle wyznacznik pozycji społecznej.

none

@Gość 13:29 - tak, za darmo to znaczy z podatków, które płacą osoby zamieszkujące Pruszków, które będą z tych parkingów korzystać.

Gosc

Gosciu z godz 13:29 Nie "za darmo" ,a bezplatnie finansowane z podatkow ktore placa mieszkancy i to nie male .

Gość

Jasne - nowe, publiczne, bezpłatne, jeszcze z obłsugą, sprzątaniem i odśnieżaniem, myjnią i czym jeszcze? Co to znaczy za darmo???

Gość

Jeżeli już trzeba wprowadzić rotację, można zrobić to bez opłat. Wystarczy wprowadzić na kilkudziesięciu miejscach w centrum zakaz parkowania powyżej 4 godzin. Wtedy miejsca te będą wolne od samochodów zaparkowanych średnio i długoterminowo. Wprowadzenie opłat to drenowanie kieszeni kierowców bez realnego rozwiązania problemu. Potrzebne są nowe parkingi. Publiczne i bezpłatne.