°


FB Wojciech Jasiński

Zalew w Żyrardowie już gotowy. W sobotę wielkie otwarcie

Pogoda na sobotę zapowiada się idealnie, więc jeśli planujecie wypoczynek nad wodą, to koniecznie wybierzcie się nad Zalew Żyrardowski. Już jutro wielkie otwarcie kąpieliska po modernizacji.

W ubiegłym roku nie mogliśmy korzystać z uroków Zalewu Żyrardowskiego. Wszystko przez modernizację tego obiektu. I to nie byle jaką, bo kompleks zajmujący ponad 21,5 ha (z czego 11,3 ha to sam zalew) został wręcz „naszpikowany” atrakcjami. Prace dobiegły końca, a wielkie otwarcie sezonu zaplanowano na najbliższą sobotę. Impreza inaugurująca działalność „nowego” zalewu wystartuje o godz. 12.00. Będą konkursy, zabawy dla dzieci, pokazy tańca i taneczny trening. Nie zabraknie również koncertów. Te wystartują o godz. 17.30. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Fanatic, który na scenie pojawi się o godz. 20.00.

Jakie atrakcje czekają na wszystkich tych, którzy chcą wypoczywać nad zalewem? Powstały tu dwie plaże: piaszczysta i trawiasta. Pojawiły się tu pomosty i miejsca przeznaczone dla miłośników wędkowania. Dodatkowo zadbano o zaplecze dla miłośników piknikowania – pojawiły się tu stoły i siedziska. Dla wszystkich tych, którzy zamiast zażywać kąpieli słonecznych wolą aktywny wypoczynek przygotowano siłownie plenerową, boisko do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Przy zalewie pojawiło się 250 miejsc parkingowych, które docenią przyjezdni. Na terenie kompleksu pojawił się również budynek wielofunkcyjny z toaletami. Całość uzupełniają ścieżka rowerowa i alejki spacerowe. Warto podkreślić, że to tylko część zmian jakie zaszły na terenie żyrardowskiego zalewu. 

Wybierzcie się w weekend nad zalew i sami sprawdźcie jakie atrakcje na Was czekają!


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Dajcie żyrardoszczakom robote na miejscu,Boże gdzie to się nie pojawi to w 90% patologia.

Gość

Byłem i widziałem jest super mają wszystkie ławeczki i stoliki drewniane . W Pruszkowie w parku Żwirowisko ławki i stoliki mamy stalowe bo jakiś matoł wymyślił, że tak ma być i już. Prezydent Pruszkowa ze swoją świtą powinien na nich siedzieć to może wilk , którego by dostali dał by im rozum.

Gość

Glinki super ,zalew,,Ż,, ubogo wygląda

zosia

ale nic nie przebije pruszkowskich glinianek brawo

Tomek

Ja nie jade bo Zyrardow mnie odstrasza. To ochydne miasto. Pewne niebezpieczenstw. Taka druga Lodz !

Wilku

Tamtejszy zalew ma tę przewagę, że płynie tam rzeczka i jest ciągła wymiana wody.

Gość

Fajnie, może robotę tam znajdą i nie będą Warszawy najeżdżać.

Gość

Wstęp płatny?

Damian

Lipa. Duzo lepszy w Rawie Maz.na Rawce !

Gość

Wszystkie pijaki się zlecą i cała patola 500+

Gość

Można - można. W Grodzisku Maz Bur mistrz z PGR wszem i wobec ogłaszał największy w Europie park Wodny AWW - a wykopano jeden staw na Walczewskiego. Wynikiem tego jest odrolnionych ok 220 h gruntu pod park - kto na tym zarobił ? Mistrz iluzji od 24 lat "buduje" obwodnicę iiiiiiiii jak nie było- tak niema. W Żyrardowie jest zalew i obwodnica, ale tam nie rządzi inż rolnik z PSL.

Gośćpitek

Brawo Żyrardów

Gość

Jak z jakością wody w tym miejscu? Czystsza niż w Parku Mazowsze?

Rasul Allah

Fajny, podoba się dla mnie!

Gość

Jaka wioska, taka kapela. Mokrej zabawy.

Gość

kuzwa, nawet zyrardowski buractwo ma zalew na poziomie, a my w pruszkowie mamy utrate

Gość

A w Pruszkowie w parku też jest jeszcze trochę wody... I nie trzeba jechać do Żyrardowa by potrenować pływanie kajakiem ( na sucho ).

Patola z Żeromskiego

Wpadajcie. Będzie pełna kultura.