27° Piątek
20 Lipca

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

ztm.waw.pl

Zamieszanie wokół autobusów linii ZW. Zawieszają czy nie?

Spory niepokój wśród pasażerów autobusów ZW wywołała informacja zamieszczona niewielkim druczkiem na rozkładach jazdy. A napisano tam: „Autobusy linii ZW nie kursują w okresie 2.07-31.08.2018 r.”. O wyjaśnienia w tej sprawie poprosiliśmy ZTM.

Podczas remontu podmiejskiej linii kolejowej autobusy ZW to dla wielu mieszkańców Pruszkowa i Piastowa podstawowy środek komunikacji. Zresztą swoje już raz w sprawie tej linii musieli wywalczyć. Od kwietnia trasa linii biegnie ulicami Broniewskiego, Długą, 3 Maja, Łączniczek AK, Polskiej Organizacji Wojskowej do muzeum Dulag, o co bój stoczyli właśnie pasażerowie.

Teraz szykują się do kolejnej potyczki. Na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego i na rozkładach jazdy pojawiła się bowiem informacja o tym, że autobusy linii ZW nie będą kursować w wakacje. – Od 2 lipca do 31 sierpnia linia ZW nie będzie kursowała. To temat szczególnie ważny dla mieszkańców dużej i bardzo rozległej dzielnicy Żbikowa, Gąsina, Domaniwa itd. Mieszkańcy powinni być o likwidacji ZW poinformowani jak najszybciej, by mieć możliwość interwencji w ZTM – napisała do nas jedna z czytelniczek.

Z pytaniem o zawieszenie linii ZW zwróciliśmy się do ZTM. Okazuje się, że... – Jest to błąd (informacja o wakacyjnej likwidacji kursów ZW  umieszczona na rozkładach – przyp. red.). Wynika on najprawdopodobniej z tego, jak się domyślam, że początkowo faktycznie linia ZW miała być zawieszona. Informacja ta nie została skorygowana w rozkładach – zapewnia Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego. – Oferta komunikacyjna w czasie wakacji będzie tu taka sama, jak do tej pory – dodaje.

Pasażerów ZW możemy więc uspokoić. Autobusy będą kursować przez całe wakacje, a także dłużej, jeśli remont na podmiejskich torach złapie poślizg. – Nie mamy oficjalnej informacji o przedłużeniu inwestycji PKP PLK, niemniej gotowi jesteśmy utrzymać kursowanie autobusów linii ZW do końca prac – wyjaśnia Wiktor Paul.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz