27° Środa
19 Września


Archiwum

Zamieszanie z autobusami po otwarciu Sienkiewicza

Po trzech miesiącach przerwy na pruszkowską ulicę Sienkiewicza powrócił ruch, miały powrócić też autobusy komunikacji zastępczej, ale okazuje się, że zarówno linie ZP jak i ZG będą kursować identyczną trasą jak w trakcie objazdu.

Ul. Sienkiewicza w Pruszkowie to jedna z kluczowych miejskich nitek. Jej całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Staszica do ul. Stalowej w czerwcu tego roku wywołało spore zamieszanie wśród kierowców i zmianę organizacji ruchu na okolicznych drogach i skrzyżowaniach. Wydawało się, że po otwarciu Sienkiewicza kłopoty znikną. Tym razem odczuli je jednak pasażerowie miejskich i zastępczych autobusów.

Co się stało? Zgodnie z przewidywaniami autobusy miały wrócić na „stare” trasy tego samego dnia, którego Sienkiewicza zostanie otwarta, czyli w poniedziałkowy (3 września) poranek. Ale stało się tak tylko... częściowo. Jak informowali nas oburzeni czytelnicy, tego dnia autobusy kursowały w „kratkę” i ciężko było przewidzieć, która linia zatrzyma się na jakim przystanku. Czekający na swoje połączenie pasażerowie zmuszeni byli więc biegać w poszukiwaniu i swojego autobusu i informacji.

O ile w przypadku linii miejskich sytuacja powinna już wrócić do normy, co oznacza że „dwójka” i „szóstka” pojadą swoją trasą sprzed zamknięcia Sienkiewicza, o tyle autobusy linii zastępczych będą kursowały taką samą drogą jak przez ostatnie trzy miesiące. – Obecna trasa autobusów linii ZP i ZG na tę zaletę, że zapewnia mieszkańcom centrum Pruszkowa większą dostępność komunikacji autobusowej. Z tego powodu obecnie nie jest planowana zmiana trasy tych linii – wyjaśnia Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 27

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

ja jestem za komunikacją ZTM Pruszkow Warszawa

Gość

W centrum Pruszkowa, mądralo z ZTM jest stacja PKP, bo Pruszków w znacznej mierze rozbudowywał się wokół stacji, więc w szczególności dla osób zmierzających z innych stron niż Chopina jest dalej, niespodzianka?

Gość

Niedaś z magistratu się odezwał (Gość 2018.09.05 14:31) i od razu chamstwem zawiało. A gdyby tak zamiast "niedasię" dla odmiany coś zrobić , ale przecież "niedasię"! Dzisiejsze miasto Pruszków jest własnością niedasiów, a nie mieszkańców. Więc żegnam Jasiu Niedasiu - nie do zobaczenia!

NIEDASIE

NIEDASIE!!! N I E D A S I E! ! ! !

Gość

Panie Konradzie, jeśli zrobi Pan porządek z komunikacją Pruszków-Warszawa nie opierając się wyłącznie na kolei, głosuję na Pana mimoże nie jestem szczególnym miłośnikiem PIS-u. Piastow, Piaseczno, Legionowo mają swoje "czerwoniaki" ztm-u. Do PKP zwyczajnie daleko, CDK mi do szczęścia nie potrzebne w tym mieście.

Gość

precz z Jasiem niedasiem

Gość

lepiej niech zostaną linie zastępcze ZW i ZP tym bardziej ze w Pruszkowie stacja będzie dopiero w pazdzierniku mysle że to nie będzie ostateczny termin a zresztą autobusy powinny zostac na stałe nie kazdy chce podrożować PKP

Gość

Znowu ZTM był konkurencją dla syfów nr 2 i 6 więc zostaje na gorszej trasie omijając PKP w kierunku Warszawy i przystanek przy pierwszych wieżowcach na osiedlu w kierunku z miasta. Czy Pan Martinez zgodzi się ze mną, że taki może być prawdziwy powód ?

Poznaniak

Pruszkowianin, mówimy o tym samym Pruszkowie?

Gość

do Gość 2018.09.05 14:31 niedasie, niedasie, niedasie

Gość

Przestań człowieku pisać takie głupoty. Na Żbikowie od dłuższego czasu jest bezpieczniej niż na Staszica lub Kraszewskiego. Wystarczy wyjść wieczorem w miasto i popatrzeć.

Gość345

"ze druga strona torow ze wskazaniem na Zbikostan to antywizytowka Miasta" antywizytowka juz znajduje sie pod sama stacja i centrum handlowym, czyli ulica stalowa, dodatkowo niedaleko osiedle staszica, które podupada coraz bardziej kontrastując z nowymi blokowiskami, obok wysypiska. Należy też pamiętać komu zawdzięczamy, że Żbików jest antywizytówką. Brak inwestycji "dla mieszkańców" po tej stronie miasta, tworzenie mieszkań komunalnych tutaj i wysyłanie patologii, aż dziw że zaczynają tu powstawać prywatne inwestycje. A wystarczy naprawdę jedynie zadbać, wygonić patologię z ulic, wreszcie zrewitalizować górkę Żbikowską, zrobić obok poznańskiej plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, parkingi obok szkoły nr 9..

Gość

A gdyby tak wykonać kładkę od nowego parkingu wielopoziomowego w kierunku ulicy Przesmyk i Młynarskiej? Wtedy dojście z Gąsina i Żbikowa do nowej galerii byłoby łatwiejsze.

Pruszkowianin

No nic, trzeba sie przemeczyc, niedlugo otworza stacje (dzis trwaja testy pociagow po nowych torach, PKP Pruszkow moga otworzyc pod koniec pazdziernika przy kolejnej korekcje rozkladu jazdy). Wazne, ze bedzie nowy dworzec, peron, centrum handlowe, parking (wreszcie!!!), czyli to, co kazde cywilizowane miasto miec powinno. Szkoda tylko, ze druga strona torow ze wskazaniem na Zbikostan to antywizytowka Miasta - i jesli chodzi o wyglad, i jesli chodzi o urbanistyke, by o bezpieczenstwie nie wspominac!!

Gość

Precz z pisem w Pruszkowie .

Gość

Co za cwok non stop pisze niedasię nieuku niedasię już twej głupoty znieść.Niedasię pisze się osobno nieuku.aAle cóż czwok zawsze będzie cha.em.

Gość

Skoro mówimy o dostępności komunikacji, to po remoncie kolei linia powinna zostać, ale jeździć na przykład na Mokotów, czy zapuszczać się w jakieś północne dzielnice, gdzie są skupiska firm w stolicy.

Gość

wiadomo to tylko Pruszków i rządy ,,niedasie,,

Gość

Jak długo jeszcze Niedasie będą rządzić Pruszkowem? Prezyden Jan Niedasie spotkał sie z przedstawicielami ZTM , KM i PLK, PKP i ustalili: Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że dołożą wszelkich starań ... bla bla bla. Czyli zebrali sie po to aby sie zebrac, wódki napić i lulki wypalic, a pospólstwu pruszkowskiemu bla, bla, bal. Ludziki , zbliżają sie wybory, wybierzcie mądrze, nie głosujcie na Niedasi!

Gość

dlaczego Stalowa jest w tak fatalnym stanie?

Gość

Czy to są żarty?! ZP jest linią zastępczą za PKP, za PKP głąby!!!!

Gość

Czy nikt nie myśli na ulicy Stalowej ruch dwu strony parkujące samochody po dwóch stronach jezdni i problem jest dla autobusu a na chodnikach brak miejsca dla pieszych .

Gość

A maiło być tak pięknie....

Gość

Czyli komunikacja zastępcza za PKP nie zatrzymuję się przy dworcu PKP? Bo tak jes lepiej?

niedasie

NIEDASIE!!!

Gość

Halo, WPR24! Śpicie tam? Pociągi już jeżdżą od Warszawy przez Pruszków w kierunku Grodziska! Na razie jeszcze bez pasażerów... Kolejna sprawa to zlikwidowanie wejścia na peron przy parkingu w Piastowie. Podobno analogiczna sytuacja jest we Włochach.

Gość

A może by tak przywrócić pierwszeństwo Sienkiewicza zamiast Stalowej.