27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Archiwum

Zamkną tunel od strony ul. Krakowskiej

Utrudnienia związane z modernizacją linii kolejowej nr 447 nie ominą Milanówka. Przypominamy, że już jutro, 4 maja zostanie zamknięte przejście podziemne od strony ul. Krakowskiej. Na co jeszcze trzeba się przygotować?

Nie ma się co oszukiwać modernizacja torowiska znacznie utrudni komunikację i to nie tylko na linii Milanówek-Warszawa, ale w samym mieście też. Już jutro, 4 maja zamknięte zostanie przejście podziemne od ul. Krakowskiej. Na peron mieszkańcy dostaną się tylko za pomocą jedynej możliwości, czyli od ul. Warszawskiej. Aby przedostać się na drugą stronę miasta trzeba będzie skorzystać z wiaduktu lub kładki. 

Natomiast we wrześniu rozpocznie się cała inwestycja. Jak już wiemy z ruchu wyłączona zostanie linia kolejowa na odcinku Grodzisk Mazowiecki-Warszawa Włochy. Ratunkiem dla mieszkańców ma być komunikacja autobusowa. W tym też czasie całkowicie zamknięte zostanie wspomniane wcześniej przejście podziemne, bowiem zostaną wykonane prace związane z budową dworca PKP od strony ul. Warszawskiej. 

A jak będzie wyglądała zastępcza komunikacja autobusowa? Jak informuje milanowski magistrat do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane co najmniej dwie linie autobusowe – nr 1 i 2. Pierwsza będzie zatrzymywać się niedaleko wszystkich przystanków kolejowych na trasie z Grodziska Mazowieckiego do stacji Warszawa Zachodnia. Natomiast druga połączy przystanek PKP w Milanówku z dworcem kolejowym w Grodzisku Mazowieckim, skąd będzie możliwe korzystanie z pociągów dalekobieżnych, dojeżdżających bezpośrednio do stacji Warszawa Zachodnia.

– Przewiduje się, że w godzinach szczytowego ruchu pasażerskiego autobusy będą odjeżdżać z częstotliwością co 15 min., natomiast w godzinach pozaszczytowych co ok. 30 min. – czytamy na stronie miasta-ogrodu.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

jeszcze okaże się że te autobusy będą bardziej punktualne i pewne niż pociągi i ludzie będę chcieli aby zostały.

ja

A jak ci się przejście na łeb zawali to dla kogo będzie krzywda? Jakby pytać o zdanie mieszkańców to byście dalej przez tory po kamieniach chodzili. Bo za głośno, bo zamknięte, bo trzeba iść na okolo. Najlepiej żeby pstryk i nowe bylo.samo z siebie. Poczekajcie jak w nocy zaczną larseny zabijać. Dopiero będziecie na policje dzwonić. A policja będzie przyjezdzac i z kwitkiem odjeżdżać. Spokojnej nocy milanowku :)

Gość

DRAMAT I MASAKRA, w ogóle nie zostało wzięte pod uwagę zdanie mieszkańców!!! nikt nie chce tego remontu, pociągi i tak będą się spóźniać tylko kasę trzeba wydać albo inaczej włożyć do odpowiedniej kieszeni. Szkoda że ktoś nie mógłby za to beknąć. Ten remotn to jest krzywda dla pasażerów!