18° Piątek
19 Października

Sob

Archiwum

Zamknięcie Sienkiewicza. Autobusy na objazdy

Zgodnie z zapowiedziami wykonawcy przebudowy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie, droga zostanie zamknięta dla ruchu już 10 czerwca. Oznacza to utrudnienia także dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Przypominamy, że od niedzieli 10 czerwca ruch w obu kierunkach na odcinku od ul. Staszica do ul. Stalowej zostanie wstrzymany. Organizacja ruchu przewiduje całkowite zamknięcie ul. Sienkiewicza na odcinku od ulicy Staszica na wysokości wjazdu do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej do ulicy Stalowej.

O dokładnej organizacji ruchu informowaliśmy tu. Warto się zapoznać, zmiany są spore.

A czego mogą spodziewać się pasażerowie pruszkowskich autobusów? – Urząd Miasta Pruszkowa informuje, że w związku z realizowaną przez Inwestora Centrum Handlowe Nowa Stacja przebudową ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Stalowej do ul. Przytorowej z dniem 10 czerwcaoku zostaje wprowadzona czasowa organizacja ruchu. W okresie od 10.06 do 31.08.2018 autobusy komunikacji miejskiej linii 2 i 6 będą kursować w następujący sposób: Kierunek Os. Staszica stacja PKP: ulicami Plantową, Powstańców, Chopina, Kościuszki i dalej według podstawowych tras. Kierunek stacja PKP- Os. Staszica: ulicami Kościuszki, Sienkiewicza przy PKP, Stalową, Plantową, dalej według podstawowych tras – czytamy w komunikacie pruszkowskiego magistratu.


Inaczej pojadą także autobusy ZTM. – W związku z wprowadzeniem II etapu przebudowy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie od dnia 10 czerwca (niedziela) od początku kursowania do odwołania autobusy linii L23, ZG i ZP zostają skierowane na trasy objazdowe: L23 w kierunku krańca PKP PRUSZKÓW: (…) – Powstańców – Fryderyka Chopina – Tadeusza Kościuszki – (…); ZG i ZP w kierunku krańca Dworzec Zachodni: (…) – Plantowa – Powstańców – Fryderyka Chopina – Tadeusza Kościuszki – (…). Objazdy w kierunkach przeciwnych pozostają bez zmian – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

 

Zawieszone zostaną przystanki PKP Pruszków i Urząd Skrabowy. Autobusy zatrzymają się w nowych punktach: Kubusia Puchatka (z wyjątkiem linii ZG) oraz Pałacyk Sokoła.

 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Może by tak coś napisać o zmianie trasy autobusu L3 związanej z pracami drogowymi na Zdziarskiej. Nie ma już ringu. Brak oznaczonych nowych przystanków i informacji na nieczynnych przystankach. Pasażerowie rozpoznają sytuację bojem. Cały Pruszków w pigułce. http://forum.studzienna.pruszkow.pl/index.php/topic,253.0.html

Daniel

U, coś mi wrzuciło jeden komentarz pod inny artykuł, niż pisałem. Ciekawe...

Daniel

Jeśli ograniczenie na jezdni jest do 60 km/h lub więcej, to rowerzysta może jechać chodnikiem ze względu na własne bezpieczeństwo i dużą różnicę prędkości samochodu i roweru. Co jeśli jest ograniczenie do 50, a kierowcy je łamią i jadą szybciej, dajmy na to te 60 albo i więcej? W moim odczuciu łamanie przepisów przez kierowców wymusza łamanie przepisów przez rowerzystów i ucieczkę na chodnik. Na prawdę, rowerzyści nie jeżdżą chodnikami dla wygody czy komuś na złość, a ze względu na bezpieczeństwo i strach przed śmiercią poprzez potrącenie od tyłu.

Daniel

Do Supervisor: Też to widziałem, ale podejrzewam, że to wymóg PKP/WKD. Niedawno był artykuł o planowanej DDR wzdłuż linii WKD i tam właśnie WKD wymagało, aby droga była z kostki, bo w razie potrzeby można ją szybko rozebrać i potem ułożyć znowu. Wymóg dla mnie osobiście mocno dziwny, ale prawdopodobnie tutaj jest to samo, bo kostka jest przy dojeździe do torów.

Supervisor

Napiszcie że mnie oko myli i nie będzie degrengolady w zakresie infrastruktury rowerowej w tej okolicy. Już spieszę z wyjaśnieniami: Niedawno oddano asfaltową nienajgorszą ścieżkę od ronda do US (pominę jej brak wykończenia na skrzyżowaniu z Brwinowską ale mam nadzieję że zostaną obniżone krawężniki a przejazd oznakowany podobnie jak w okolicy ronda). Martwi mnie natomiast to co dzieje się w przedłużeniu tej ścieżki bo w miejscu które prawdopodobnie będzie jej przedłużeniem przy CH Nowa Stacja już leży fragment z dwukolorowej kostki (sic!!!). Spodziewaliście się takiego psikusa. Już się pojawiało światełko w tunelu ale jak to zobaczyłem zaczęło gasnąć. Mam nadzieję że powiat jako że jest odpowiedzialny za to co się buduje wzdłuż Staszica coś z tym zrobi póki nie jest za późno i wprowadzi pewne ujednolicenie.

Gość

Do gość z 10:55 - sprawdzenie na stronie ZTM czy interesujące Cię kursy autobusów zastępczych nie uległy zmianie zajęłoby Ci polowe tego czasu jaki poświęciłeś na napisanie tego ocierającego jadem komentarza.

Gość

a ZG? Przecież też tamtędy jeździ.

Gość

Urząd Miasta Pruszkowa informuje, że nie da sie

Gość

Czy tylko w tym Mieście kursują autobusy miejskie, przecież w związku zamknięciem linii kolejowej kursuje też komunikacja zastępcza czy nie należy na portalu miejskim informować o całej komunikacji jaka kursuje w tym mieście (ZP, ZG, ZB) a nie tylko o linii 2 oraz 6. Poza tym jeszcze powinna być informacja jakie obowiązują przystanki na objazdach, bo to też ułatwi dotarcie do tych linii które na objazdach.