25° Wtorek
18 Września

Śr

Anna Zwolińska

Zamykają kładkę nad torami

Ważna informacja dla mieszkańców Milanówka. Od najbliższego poniedziałku, 2 lipca, zamknięta będzie kładka nad torami PKP w ciągu ul. Żabie Oczko. Wszystko przez remont przeprawy.

Remont kładki trwa już od dłuższego czasu, jednak prace jak dotąd nie wymagały jej zamknięcia. Teraz stanie się ono faktem. Od 2 do 20 lipca piesi będą musieli korzystać z innych sposobów przedostania się na drugą stronę torów PKP w Milanówku. – Remontujemy tę kładkę od dawna. Mieliśmy zamiar poprawić ją tylko trochę, ale jak się do niej dobraliśmy, okazało się że jest w opłakanym stanie, trzeba było się nią zająć bardzo dokładnie – mówi nam Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka. – Końcówka prac wymaga zamknięcia, a jest to konieczne aby zakończyły się szybko i żeby kładka była gotowa przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego – dodaje.

Władze miasta wybrały termin nieprzypadkowo. – Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, jakie to wywoła. Wybraliśmy termin wakacyjny, bo kładka służy przede wszystkim uczniom, więc jest teraz odciążona, a musi być gotowa we wrześniu – zaznacza burmistrz Kwiatkowska.

Przypominamy, że mieszkańcy Milanówka pozbawieni są także możliwości korzystania z tunelu na dworcu PKP. Aby przedostać się na drugą stronę torów muszą wybrać wiadukt lub (za chwilę jedyną czynną) wysłużoną kładkę. Jakby tego było mało, PKP PLK nie wyklucza, że termin oddania milanowskiego przejścia podziemnego zostanie przesunięty o półtora miesiąca (podobnie jak zamknięcia torowego na całej linii 447).

Mieszkańcom nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość...


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gościu

Kładka w Milanówku sypie się jak pani burmistrz. Grodzisk nr 1

Wilku

Kolej z nieznanych mi przyczyn bardzo nie lubi kładek i najchętniej wszystkie by zlikwidowała. Jeśli buduje się jakieś nowe przejścia piesze przez tory to tylko tunele. Dlatego trzeba pilnować tematu kładek i ich konserwacji. W Pruszkowie kładka między 3maja, a Majową pierwotnie miała zostać zlikwidowana.

Gość345

Pruszków nr 1? Przecież tu też jedna kładka i też niedługo (ciekawe kiedy) do remontu

Brw24

A co mają powiedzieć mieszkańcy Brwinowa... My mamy tylko jedno przejście przez tory w całym mieście...Milanówek ma ich 4!

Gość miejscowy

@Silver, kino otwierają, ale letnie i od września idzie do remontu.

Daro

Kladka tak brzydka jak caly Milanowek! Z tych 4 miast to nr1 Pruszkow a nr2 Grodzisk. Reszta porazka!!!

silver

Napiszcie kiedyś proszę, że coś otwierają.