°


Czytelnik

Zamykają przejazd w Parzniewie

Od najbliższej soboty, 23 czerwca, przez dwa tygodnie zamknięta będzie przeprawa przez tory PKP w ciągu ulicy Przejazdowej na pograniczu Pruszkowa i Parzniewa. Wszystko przez prace modernizacyjne na linii podmiejskiej...

Znaki informujące o wyłączeniu przejazdu przez tory w Parzniewie zostały już ustawione i wywołały niemałe zamieszanie wśród mieszkańców i kierowców. Nasza skrzynka mailowa zapełniła się wiadomościami, z pytaniem jaki jest powód zamknięcia. I z obawami o komunikacyjny paraliż...

Jak się okazuje, przeprawę zamyka PKP PLK, które od września ubiegłego roku modernizuje podmiejską linię kolejową. – PKP zamyka przejazd zgodnie z planami, które były już od dawna. W momencie ogłaszania przetargu na modernizację podmiejskiej linii nr 447 od razu było wiadomo, że w połowie 2018 r. na dwa tygodnie będzie musiał zostać zamknięty przejazd ul. Przejazdową do ul. Solidarności. Trzeba tam przełożyć i wymienić tory. Technologia tych prac wymaga, że po wykonaniu ich części robotnicy na tydzień muszą zejść, a dopiero potem przystąpić do wykończenia – tłumaczy Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Jak dodaje, operację celowo zaplanowano w wakacje, choć i tu pomysł na początku był inny. – Na szczęście jest to początek wakacji. Piewsze plany zakładały, że ten etap prac miał rozpocząć się po Bożym Ciele. Ze względu na duży ruch w tym miejscu podjęto decyzję, aby zrobić to w terminie najmniej kolizyjnym, czyli w wakacje – mówi brwinowski włodarz.

Informacje potwierdza PKP PLK. – W związku z pracami prowadzonymi na linii kolejowej pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą, wykonawca zgłosił konieczność wstrzymania ruchu na przejeździe kolejowo-drogowym przy ulicy Przejazdowej i na ulicy Solidarności w terminie od 23 czerwca (od godz. 8.00) do 6 lipca (do godz. 23.00). W tym czasie wspólnie z zarządcą drogi wyznaczone zostały objazdy. W wyznaczonym terminie wykonawca przeprowadzi niezbędne prace na torach oraz wymieni płyty na przejeździe kolejowo-drogowym. Roboty nie będą miały wpływu na ruch pociągów na linii dalekobieżnej – wyjaśnia Karol Jakubowski z PKP PLK.

Schamat objazdów publikujemy w wersji przekazanej nam przez PKP PLK. Czytelnikom pozostawiamy komentarz.


 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 32

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Wam nie chodzi o ład i porządek, tylko problemem jest to : Witam, Jestem z pod Warszawskiej wsi /pruszków/ nie mam jak najechać Stolicy, drogi nie przejezdne kolejka nie kursuje. W Warszawie się ze mnie śmieją bo blachy "wpr", Błagam Pomóżcie !!!!, jak janek nie ukradnie w mieście to za karę zamknie CDK !!!

Gość

teraz wiadomo czego dotyczyla podpisana przez Trumpa ustawa 447. Chodzilo o modernizacje linii podmiejskiej 447.

Gość

A co z linią nr 4 na Gąsin????? Może ktoś coś wie?????? Którędy pojadą autobusy linii nr 4??????

Gość

Przejazd zamkną na dwa tygodnie. Ale pociągi kużwa będą trąbić tak jak trąbią. KIEDY TA PASZKOWIANKA.

M.

Mnie to tylko jedno zastanawia. Kto odpowie karnie jeśli mocno nadwątlony wiadukt nie uniesie nadmiernego natężenia ruchu samochodów osobowych, ciężarowych i tirów i po prostu runie? Kolej czy trójca z Kraszewskiego? Ile osób w jednej chwili zginie albo zostanie kalekami. Jak do poszkodowanych dojadą służby porządkowe?

Alchemik

@brwinowianin, po co Ci wiadukt, masz sarkofag przy Zniczu i to ma ci wystarczyć!

Gość

o ile dobrze kojarzę to na wiadukcie jest ograniczenie wagowe, tzw "TIR-y" są za ciężkie i łamią przepisy jadąc nim.

leo

Przychodzi kolejarz do prezydenta i mówi: "Na najbliższe trzy miesiące wprowadzamy wam całkowity zakaz ruchu w mieście". A pan prezydent na to: "Róbta co chceta".

Gość

A jeździć przez Bydgoszcz będziemy. Ostatecznie na A2 można wjechać i zjechać w Grodzisku, albo li też w Koniotopie, czy cóś i przez Piastów. Wiertolot można podnająć, albo przerzucić się na dywan latajoncy, któren każdy ma w domu, czy tam wycieraczkę.

brwinowianin

czy w 2056 roku będzie budowany wiadukt nad torami PKP w Parzniewie? Może wie ktoś Was?

Gość

Tak to jest jak się nic swojego niema, i o wszystkim decydują obce korporacje bez porozumienia z wioską. Macie jeszcze tego swojego monarchę ? Może coś ?

Gość

Wszystkie tiry na wiadukt. Ja już boję się jechać po wiadukcie i pod nim. Nie raz doświadczyłem jak się buja. Gdyby założyli czujniki, natychmiast został by zamknięty. Bo osoba odpowiedzialna nie chciała by iść do pierdla.

Gość

A co PKP obchodzą terminy? Maja monopol, to mogą sobie pozwolić na wszystko, ludzie i tak będą korzystać z ich usług, bo nie mają innego wyjścia.

Kierofca mzo

We wtorki wiadukt bedzie nasz

Gość

Wyprowadzamy Tiry z Pruszkowa :)

Dolejlama

To w 24h można zrobić i to w Polsce, vide: Nowolazurowa pod E20. Ale tylko wtedy, gdy inwestorem nie jest PLK.

Gość

Zapewne będą nieprzewidziane "kolizje", to ostatnio modne wytłumaczenie. Przewiduję otwarcie przejazdu łącznie z ukończeniem prac na całej linii, optymistycznie I kw 2019.

Gość

Życzę powodzenia tym którzy będą jechać z pracy bądź do pracy do pobliskich magazynów no i oczywiście ciężarówki to samo. Porażka te ciągłe utrudnienia nie ma roku żeby coś robili...

Nie da siem

Dobrze że się przynajmniej wyrobili z otwarciem tunelu na Działkowej,bo tak to każdy musiałby zapier*** lać przez wiadukt na Żbikowie! Hahahah tutaj już chyba nic nikigo nie zaskoczy,Pruszków :)

Gość

Czyli TIRY pojadą wiaduktem?????? OMG to będzie kompletny paraliż!!!

Alchemik

Bądźcie ludźmi, są mistrzostwa świata, pierwsze mecze zaczynają się o 14 robotnik też człowiek i chce sobie obejrzeć ;). Możecie jechać tunelem, obwodnicą czy drugim wiaduktem, a nie siać ferment.

Gość

a co z autobusem linii 4 na Gąsin? którędy pojedzie?

Gość

niech zamkną wiadukt jeszcze :)

Gość

Na pewno wydarzy się coś nieprzewidzianego. Zawsze się wydarza.

Gość

Firmy z ulicy Przejazdowej i ościennych powinny urlopować pracowników na 2 tygodnie, bo po zamknięciu przejazdu dostać się do nich będzie graniczyło z cudem. Brwinów i wiadukt w Pruszkowie będą permanentnie zakorkowane, mimo, że to wakacje. Koszmar.

Gośćloku

Zamykamy na dwa tygodnie choć można to zrobić w tydzień. Ale tak nam wygodniej a jak nam się spodoba to zamkniemy na 4 i też będzie dobrze

Gość

jakiś objazd?

Gość

to gdzie będzie przejście pieszych przez tory?

Gość

"Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego" - ok

kierownik

Oj tam, oj tam. Klienci (pasażerowie pociągów i kierowcy) są nieważni. Ważne, że tory są i coś trzeba przy nich zrobić. Nieważne w jakim czasie, ważny jest sam fakt. Co z tego, że wszystko się przeciąga? Ludzie i tak wrócą, a PKP nie obchodzi, co o nich się mówi. Po prostu dalej będą mieli wszystkich klientów w d...

mm

skoro PKP PLK mogą robić co chcą i nikt ich nie rozlicza z tego cyrku jaki ma miejesce nie tylko na naszej linii ale w całej Polsce, to dlaczego mieliby użyć innej, zapewne droższej technologii, dzięki której można by to zrobić np w jeden weekend? to jest jakaś masakra..

och

nie wiem co napisac, brak mi slow.