19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
PKP PLK

Zamykają przejście przy PKP

Ważna informacja dla mieszkańców Pruszkowa poruszających się między dwoma stronami miasta. Na kilka dni zamknięte zostanie przejście przez tory PKP.

Utrudnienia dotyczą tymczasowej przeprawy wybudowanej przy stacji PKP na czas zamknięcie tunelu. Mieszkańcy dziś poruszają się chodnikiem, wybudowanym w śladzie torów. Przeprawa zostanie niebawem zamknięta. 

Powód? To oczywiście postęp prac torowych na linii 447. Kolejarze muszą zamknąć przeprawę tymczasową, by wykonać przewidziane w harmonogramie roboty. Zamknięcie planowane jest od 10 sierpnia od godz. 17.00 do 13 sierpnia do godz. 6.00.

Jak mieszkańcy Pruszkowa będą przemieszczać się między dwoma częściami miasta? Do dyspozycji pozostaje im jedyne przejście pod torami PKP znajdujące się przy Czarnej Drodze lub przeprawa wiaduktem. Kładka na ul. Majowej wciąż jest zamknięta. 


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Zastanawiam się czy ktokolwiek z obecnego zarządu miasta był kiedyś na tym pradawnym pruszkowskim trakcie zwanym Czarną Drogą? Może któryś z Panów wpadnie i zobaczy, albo nawet weźmie wdech, powącha wszechobecnego smrodu szamba pod torami i zaduma się nad losem mieszkańców... XIX wiek powita i przytuli...

Gość

Niech władze województwa zamkną jeszcze wiadukt i zostanie sama czarna droga pod torami. Zamknąć to należałoby wszystkich tych, którzy "dbają" o mieszkańców Pruszkowa- tych, którzy zadbali, aby od września oddano peron; tych, którzy zamknęli kładkę i "rozpisują przetarg na jej modernizację"; tych którzy paraliżują dwie strony miasta, bo nie mają żadnego pomysłu jak rozwiązać problem tego, że Pruszków dzielą (niemal) na pół tory kolejowe. Poznawczo nie są w stanie ogarnąć tematu

Głowa od myślenia

Dlaczego tu się nic nie robi dla mieszkańców ? Komu, no pytam się komu służy Urząd Miasta ??? Nawet za komuny jak dla swojej kieszeni pracowali to dla narodu ochłapy jakieś dawano. A tu 70 lat po wygranej wojnie i zapierdaj człowieku norą pod torami w czarnej drodze. Można jeszcze w korku postać jak ktoś ma samochód.

Gość

Warte zastanowienia jak władze olewają mieszkańców Gąsina, to skandal, że nie ma miejsca na parkowanie, by kogoś zabrać z ul. Waryńskiego trzeba półlegalnie gdzieś zatrzymywać auto nie mówiąc o parkingu, który będzie płatny jak w atrakcyjnych dzielnicach dużych miast.

Inwestor

Za rozebranie kładki firma dostała kase, za złom dostała kase. Kumulacja bizneswa. Czas działania 2 dni, zysk 600 tyś Pln. Nie mogła posostać do zakończenia remontu, czas to pieniądz.

Kolejarz

Kiedyś była kładka przy peronie… Przeszkadzała, za droga w utrzymaniu była, czy też w złym stanie technicznym?

Pastuch

Niech będzie i 50 milionów to trzeba budować natychmiast. Jakąś drogą to bydło trzeba pędzić do roboty.

Wilku Starszy

"A może ktoś wie ile kosztuje wiadukt lub tunel ? A może ile kosztuje zbudowanie kładki kub przejścia pod torami ?"----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tunel na Działkowej kosztuje ponoć 25 milionów. W jednym temacie z kolei burmistrz Brwinowa napisał, że budowa podziemnego przejścia dla pieszych przez tory kosztuje 8 mln. Z tym, że nie przywiązywałbym się za bardzo do tych cen, w budowlance jest teraz duża inflacja, ceny rosną z miesiąca na miesiąc, a umowy na budowę tych obiektów podpisywano w 2015 roku.

Mgr

Przejście przez tory? A na co to komu?

lennox

Popatrzeć na zdjęcie pod artykułem, po prawej ...

Gość

Najfajniejsze jest to trąbienie każdego pociągu dojeżdżającego do przejścia. Sprawdzałem. Od zatrąbienia do dojechania jest nie całe 5 sekund. Dobrze, że tu nie ma cmentarza. Bo niektóre dźwięki by umarłego z grobu wyciągnęły. Czasami zastanawiam się, czy to warczy mi w brzuchu. Nie, to jedzie pociąg. Czasami podrywa na baczność. Czy to wojna, czy samolot spada. Nie, to jedzie pociąg. Rozrywki co nie miara. Mieszkam ok. 200 metrów od torów i przejścia.

Jęczenie

Nie jęczeć, kino letnie jest. Jest Centrum Dziedzictwa za 100 baniek. A może ktoś wie ile kosztuje wiadukt lub tunel ? A może ile kosztuje zbudiwanie kładki kub przejścia pod torami ? Ja mam wrażenie że nas stać nawet na kilka przepraw, rozumu tylko nie wystarcza.

wilku starszy

co za żenada, dziadostwo, bylejakość, tumiwisizm. fu! i te ludzie zgarniają ładne pieniążki za tak "sprawowane" rządy!

Gość

Bo nie dało się tego króciutkiego odcinka torów zrobić gdy czynne było jeszcze przejście podziemne? dałoby się gdyby ktoś miał nad tym kontrolę. Ale nad inwestycjami PKP PLK nie ma nikt kontroli. "nie mam pana płaszcza i co mi pan zrobi?"

Medrzec z Gorki Smie

I szedl pruszkowski pielgrzym przez grod swoj zbikowski i napotkal przeszkode. Kolej zelazna przeciela mu droge, a tam spotkal Mesjasza Magistra. I zapytal sie Magistra - jak tedy przejsc, moj Mesjaszu, toc to przeprawa niebezpieczna, a nakarmic dziatki moje musze w miescie. A Mesjasz nauczal: ostatni z oddana stacja i przejsciami beda pierwszymi, a pierwsi ostatnimi. I wzniosl serce pielgrzym w nadziei, oto bowiem doswiadczyl madrosci i wiedzy Magistra, czekajac cierpliwie tydzien na przeprawe.

Martinez

Proszę mojej uwagi nie odebrać jako złośliwość, ale w śladzie torów - to nie. Bardziej w poziomie. A decyzja oczywiście skandaliczna i dobrze, że Państwo o tym piszecie.

Gość

Granda w biały dzień - a co na to władze miasta na czele z Panem Prezydentem?

Konieczny

Sądząc po obecnym stanie rzeczy to teraz brakuje aby wiadukt się zawalił a Utrata wylała zalewając przejście pod torami - będzie idealnie.

Gość

Najbliższy taras widokowy we Wrocławiu.

Gość

kladke na majowej zamknieta , tory zamykacie przejscie tymczasowe ,zamknicje przejscie pod torami ..i most co jada autobusy i auta ,,zbikow na pruszkow.I bedziemy ze zbikowa n pruszkow jezdzic przez gdansk .SKANDAL .