°


Piotr Antos

Zanieczyszczenie powietrza wciąż duże. Jutro komunikacja za darmo

Uwaga podróżni! Prognozy Generalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska nadal wskazują na znaczne zanieczyszczenie powietrza. Z tego powodu 9 stycznia podróżowanie komunikacją będzie bezpłatne.

Prognozy GIOŚ wciąż wskazują, że poziom zanieczyszczenia powietrza w najbliższym czasie nadal będzie wysoki.  Wpływ na to ma również pogoda m.in. mała prędkość wiatru i ujemne temperatury. Osoby starsze i dzieci, astmatycy, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, powinny unikać dłuższego przebywania na zewnątrz. Warto również powstrzymać się od palenia w domowym kominku.

Aby zachęcić kierowców do pozostawienia swoich samochodów na parkingach jutro podróżowanie komunikacją miejską na terenie Warszawy będzie bezpłatne. Za darmo można podróżować każdym środkiem komunikacji; metrem, SKM, tramwajami i autobusami na liniach dziennych, autobusami na liniach „L” i „Ł”oraz pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej w obszarze obowiązywania wspólnego biletu.

Za darmo będzie można podróżować również pociągami Kolei Mazowieckich w obrębie I i II strefy biletowej ZTM. Bezpłatnie skorzystamy również z parkingów P+R.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 16

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość1111

Z Pruszkowa można jechać kmką, ponieważ stacja ta znajduje się w wymienionych strefach

Gość

Pruszkowa to nie dotyczy. Ukraiński chłam zawsze płatny

Gość

jakieś dane n/t powietrza z PRUSZKOWA???

Gość

Czy to jest rzeczywiście darmowe? Jechał ktoś bez biletu z Pruszkowa do Warszawy? Czy tak jest przez cały dzień? Jest jakiś haczyk?

Gość

do tylkoPiS oczywiście , oczywiście, lekarz kazał potakiwac,to nowa terapia, w ten sposób jest szansa na powrót do zdrowia

tylkoPiS

Kupiłem ten denaturat za pieniądze z 500+. Zdrowie naszego przywódcy, Pana Naczelnika Jarosława Kaczyńskiego! Kto pracuje w poniedziałek o 9.57 ten głupi. Załapałem się też na podwyższenie kwoty wolnej od podatku bo pracuję pół roku a drugie pół odpoczywam. Pozdrawiam z mieszkania socjalnego.

Gość

To z Pruszkowa do Warszawy jest za darmo czy nie?

Gość

do tylkoPiS nie pij tyle bo denaturat szkodzi

Gość

A nie lepiej postawić rogatki i nie wpuszczać do Warszawy wiejskich podatników ?.

Gość

to wina Tuska

Gość

Może warto byłoby się przyjrzeć skąd biorą się te zanieczyszczenia a nie robić szumne akcje darmowego transportu? Jestem mieszkańcem przy zajezdni Kleszczów, nie da się tu wyjść na powietrze. Autobusy chodzą tu na okraglo, albo się grzeją do jazdy albo sa oczyszczone na włączonym silniku albo jedno i drogie. Dramat!! Może metodą małych kroków warto coś robić dla środowiska i pilnować tych kierowców co mają zero wyobraźni..

x

Byle tylko kolej nie zaplanowała na jutro jakiejś awarii.

Q

Za darmo!? I po co oszukiwać ludzi? tak samo jak za darmo jest 500 plus czy za darmo jest służba zdrowia hahaha

PiS

To wszystko kłamstwo z tym smogiem. Kłamstwa te rozpowszechniają ludzie wrodzy Naszemu Narodowi i Naszemu Przywódcy Pana Naczelnikowi Państwa Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiemu.

Gość

Czy aby na pewno darmowa ? A posiadacze Warszawskich Kart Miejskich ? ZTM powinien przedłużyć ich ważność o 1 dzień. Wtedy będzie darmo dla wszystkich.

tylkoPiS

Jarosławie I Najwyższy. Pierwszy nasz sekretarzu partii. Księżycu który nocą kocha niezłomnie pracować dając nam coraz piękniejszy nowy dzień. Kapitanie wielkiego statku który przeprowadzasz nas przez wzburzone morze świata wrogich kłamstw. Synu Wielkiego Patrioty który umiał poradzić sobie w Polsce Ludowej. Dziedzicu domu na zielonym Żoliborzu który szlachetnie zamieszkany jest od lat 50 kiedy pracowici ludzie byli nagradzani. O wielki mędrcze, spraw by powietrze w Warszawie stało się czyste jak łza, jak życiorysy wszystkich członków Tej Jedynej Partii. Przegoń z ratusza Hajke i przyślij nam swojego cnotliwego Sługę by budował nowe świątynie, postawił Pomnik Smoleński i sprawiedliwie rozdzielał chleb i ocet.