27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Seweryn Dębiński

Zaparkował na trzech miejscach. Przyjechała policja [AKTUALIZACJA]

Kierujący biała skodą zatrzymał się na trzech miejscach parkingowych przy McDonald's w Pruszkowie. O sprawie zawiadomieni zostali policjanci. Jak się później okazało kierowca był po spożyciu alkoholu...

Do zdarzenia doszło około godz. 8.00. – Otrzymaliśmy informację, że na terenie parkingu przy McDonald's stoi źle zaparkowany pojazd. Kierowca miał zatrzymać się na trzech miejscach parkingowych. Skierowano tam patrol. Policjanci potwierdzili wcześniejsze informacje, kierowca był w pojeździe i odsypiał noc – mówi podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Ale co ciekawe na miejscu pojawiły się dwa radiowozy. Z jakiego powodu? – Ponieważ policjanci chcieli przebadać stan trzeźwości kierowcy, a okazało się, że rozładowało się im urządzenie i drugi radiowóz podwiózł inny alkomat. Kierowca nie był po użyciu alkoholu ponieważ miał 0,18 promila alkoholu, ale nie kierował, dlatego w tym kierunku nic nie będziemy robić. Kierowca nie posiadał przy sobie blankietu prawa jazdy, dlatego otrzymał mandat – odpowiada podkom. Kańka.

Samochód stoi już prawidłowo. Ale pozostaje pytanie: kto go przestawił?  – Kierowca wezwał osobę, która przestawiła samochód – zaznacza policjantka. 

AKTUALIZACJA GODZ. 10.05

Po godz. 10.00 skontaktowali się z nami policjanci z pruszkowskiej komendy. Postanowili sprostować informację, że samochód przestawił ktoś inny niż kierujący, który nim przyjechał. Ponadto przyznali, że widzieli jak mężczyzna kierował pojazdem. Wyjaśniają czemu też nie podjęto dalszych działań. – Okazuje się, że ten mężczyzna jechał samochodem. Policjanci widzieli jak mężczyzna kieruje autem i jak przeparkował pojazd. Funkcjonariusze postanowili dokonać badania stanu trzeźwości, kierowcy zabrakło do wykroczenia 0,02 promila, ponieważ miał 0,18 promila, a żeby można byłoby mówić o wykroczeniu musiałby mieć 0,2 promila. Zakończyło się to dla niego mandatem, ponieważ jechał bez blankietu dokumentów – wyjaśnia podkom. Karolina Kańka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl


Komentarze | 28

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

takie to niebieskie orły w kasowaniu za niewłaściwe parkowanie ? zapraszam na skrzyżowanie szopena / kubusia . tylko żeby wam lawet nie zabrakło i bloczków z mandatami, chyba że " przypadkiem" przed interwencją wszystkie problemy raptownie odjadą ? bo cuda się zdarzają

Gość

taki poziom tych naszych dziennikarzy, że ciężko się połapać o co właściwie chodzi...

Gość

Z takimi jak ty tadziu tez się nie cackali. Tęsknisz za gumową pałą w dooopie?

Tadeusz

Powinni go spalowac profilaktycznie jak zomo oni sie nie cackali z takimi

Gość

Nie ma czegoś takiego jak 0,18 !!! Pani Rzecznik kierowca był TRZEŹWY !!! może lepiej sprostować niż być pozwanym ?

Gość......

Aż strach coś wypić i przechodzić obok swojego auta albo np zabrać coś z bagaznika powiedzą że jeździłeś

Gość_wgm

Dobrze że go na miejscu sprawdzili i na komisariat nie wzieli bo mógłby tego nie przeżyć.

KONIECZNY

@PanCerowany - ale takie są realia... czy np. Na własnej działce jadąc pod wpływem i bez prawka przyjmiesz mandat? Nie - wyśmiejesz tylko funkcjonariusza... Czy we własnym mieszkaniu/domu pozwolisz żeby wlepili ci mandat za picie piwa czy innego alkoholu? Druga sprawa - człowiek był po użyciu alkoholu a nie pod wpływem bo poziom był w normie. Przestawił pojazd na terenie prywatnym restauracji nie posiadając uprawnień do kierowania przy sobie - no dramat! Druga sprawa - po co wozić dokumenty jak Policja to "na bęben" wrzuci i się dowie wszystkiego...

Pan Cerowany

@KONIECZNY Podążając tokiem Twego myślenia, to na terenie prywatnym można kogoś zamordować i Policji nic do tego.

Gość

skad wiadomo ze on kierowal? spał pijamy w aucie. Dlaczego za brak prawka dostal mandat,,

Rob

Niech tak samo interweniują jak straż miejska stoi na trzech miejscach na Komorowskiej przy targu łapią jadących pod prąd.

KONIECZNY

Śmieszna sytuacja... parking przy McDonalds jest TERENEM PRYWATNYM. Nawet stoi tam stosowna tablica z regulaminem parkingu. To jakim prawem policja podjęła interwencję na terenie prywatnym oraz na jakiej podstawie wypisała mandat za cokolwiek? To tak jakby po wlasnej działce jeździć własnym samochodem i być w dodatku nawalonym jak stodoła po żniwach... PARANOJA! Jak na moim parkingu pod moim sklepem jeden typ urządzał sobie parkowanie swoich wraków to nie chcieli przyjąć zgłoszenia bo auta stały na terenie prywatnym i nie zagrażały ruchowi na ulicy. A tu proszę - przyjechali i jeszcze mandat kleili.

Gość

Komentarz ten dedykuję do osoby komentującej jako "Helena"...trzeba rozumieć co się czytało, piszesz i pytasz za co ten mandat, za spanie w samochodzie? W artykule dokładnie jest opisane za co tylko trzeba to zrozumieć. Autor artykułu opisuje, że policjanci wyjaśniają że widzieli jak kierowca jechał tym autem i jak przeparkowywal pojazd, nie miał prawa jazdy (brak dokumentu a takim dokumentem jest prawo jazdy jest wykroczeniem) więc nikt nie zgłupiał tylko postąpili jak najbardziej prawidłowo.

Gość

Zero tolerancji dla kierowców po spożyciu. To jest ponad tona stali na czterech kółkach. Dookoła są inni ludzie na drodze na chodnikach. Kierowanie pojazdem wymaga najwyższego skupienia uwagi, a nie jakieś tolerancje. Zawsze byłem i jestem przeciwnikiem tolerancji w takich sprawach. Właściwa kara to odbiór prawa jazdy. I Ewentualnie zezwolenie na jazdę rowerem.

Oktaba Kendzingjaba

Powinni gościa spałować i postraszyć bezwzględną karą więzienia...psychicznie wykończyć i patrzeć jak się ich boi...dwa radiowozy??? Szkoda że nie wezwali posiłków z Warszawy...albo jakiejś brygady antyterrorystycznej....trzeba reagować...skąd wiadomo kto siedzi w samochodzie????

brwinowianin

przyjechały dwa radiowozy do takiej błahostki ?! A JAK BYŁABY STRZELANINA- TO ILE RADIOWOZÓW JEST POTRZEBNYCH??? A później policja mówi, że nie mają na benzynę !

Helena

Za co ten mandat?? Za prawko? Prawo jazdy w takim razie uprawnia też do spania w samochodzie! Policja oszaleliście? Polsko oszaleliście?

Gość

2 radiowozy??? po co? A po drugie, jakim cudem zaparkował na 3 miejscach - ja widzę na 1 i może częściowo na drugim - dajcie jakieś inne foto.

Gość

Nie ma tematu. Kiedyś z koleżką w zimę popiliśmy sobie w aucie. Podjechała policja, cały w strachu byłem a on sam mówi, że kluczyki nie w stacyjce więc mogę sobie chlać do woli. ...

Gość

2 radiowozy do taaaaaaaakiej interwencji??? Szacun. Potem jak się dzwoni na komendę to słyszymy, że radiowozy są na interwencji i nie mają kogo podesłać.

Yolo

Ale był nawalony, żeby wszyscy tak mieli.

Gość

Droga redakcjo artykuł chyba nie jest do końca poprawny. Piszecie, że kierowca "wydmuchał" 0,19 mg (powinno być mg/L) co po przeliczeniu daje wynik 0,399 promila, a to jest wykroczenie. 1 mg/L to 2.1 promila. Więc jest jakiś błąd albo w Waszym artykule albo w działaniach Policji. proszę o wyjaśnienie i sprostowanie!!! Dopuszalny stan w jakim może się znajdować kierujący to 0.19 PROMILA a nie MG/L!!

Gość

W takim razie powinien mieć zatrzymane prawo jazdy... wynik w miligramach trzeba pomnożyć przez dwa żeby wyszły promile... a to już prawie 0,4 promila

Głos

Nie ma kamer które zarejestrowały kto podjeżdżał na parking?

Gość

Może to dziwnie zabrzmi, ale właściciele białych samochodów przeważnie tak mają. Wyjeżdżanie z parkingu na czerwonym świetle, trąbienie jak się ich nie wpuści, nagłe zmiany pasa ruchu, skręcanie w ostatniej chwili, no i klasyk, czyli parkowanie na kilku miejscach. Głównie obserwuję to w pobliżu centrów handlowych. Za każdym razem jak coś dziwnego - niekoniecznie niebezpiecznego - dzieje na drodze, to najczęściej widzę kierowcę białego samochodu w akcji. Najczęściej siedzi w nim kobieta o blond włosach. Wiem, wiem, że to niby tylko miejskie bajanie o tym, że kobiety źle jeżdżą, ale ja profilaktycznie nigdy nie parkuję obok białego samochodu, jak mam możliwość odkąd sąsiadka jebnęła mi w garażu swoim bielutkim suvem, bo jej się gaz z hamulcem pomyliły.

Bilirubina

Sugerowanie, że na trzeźwo tak zaparkował

antyleszcz

ja bym nie przyjął mandatu za brak prawka. nie jechał, nie prowadził, auto stało, mógł dokument zostawić w domu a tylko pilnował auta w stanie upojenia a kto mu zabroni? zaparkować też mógł kolega a on nie chciał poprawiać bo był pod wpływem, temu czekał w aucie aż wytrzeźwieje. Proste ?

Gość

A przepraszam bardzo za co ten mandat? Nie trzeba posiadać prawka przy sobie, żeby spać w samochodzie