Zapisy do lekarza przez internet

RSS Drukuj A | A
Data publikacji: 2010-08-30 09:07:08 Data aktualizacji: 2010-08-31 09:38:25

wpr24

Już od 2012 roku wszyscy pacjenci będą mogli rejestrować się na wizytę do lekarza lub na badania za pomocą Internetu. Takie rozwiązanie będą musiały wprowadzić wszystkie placówki ochrony zdrowia.

Wprowadzenie zapisów przez internet ma umożliwić projekt ustawy o informatyzacji służby zdrowia. Projekt został przekazany przez Ministerstwo Zdrowia do konsultacji. Obecnie pacjenci, żeby dostać się do lekarza czy zapisać na badania w publicznej służbie zdrowia muszą zjawić się w placówce zdrowotnej. To często oznacza stanie w długich kolejkach. Zdarza się jednak tak, że pacjenci czekają na wizytę u specjalisty czy nietypowe badanie nawet kilka miesięcy, dlatego też placówki zdrowotne wprowadziły możliwość telefonicznego zapisu na wizyty.

Obecnie możliwość zapisanie się do lekarza bądź na konkretne badanie oferuje niewielka ilość placówek zdrowia. Niestety podczas zapisu najczęściej można wybrać tylko lekarza. Nie wprowadzono jeszcze możliwości zapisania się na konkretny dzień i godzinę.

Informatyzacja służby zdrowia potrwa od 2011 do 2014 roku i będzie kosztować prawie 800 mln złotych. Pieniądze na to przedsięwzięcie będą pochodzić ze środków Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości

Przedszkole gotowe na wrzesień

PRUSZKÓW Urzędnicy z pruszkowskiego magistratu podkreślają, że przedszkole „Pod Kasztanem” będzie gotowe na przyjęcie dzieci wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Końca dobiegają prace remontowe wewnątrz placówki.

Fuszerka na milanowskim wiadukcie?

MILANÓWEK Mieszkańcy Milanówka zastanawiają się dlaczego wykonawca nie wyłożył chodnika z kostki betonowej na całym wiadukcie. Brakuje jej na szczycie obiektu.

Drugi etap remontu wiaduktów niebawem

BRWINÓW W przyszłym miesiącu ma ruszyć drugi etap przebudowy wiaduktów kolejowych w Brwinowie. Kierowcy nie powinni jednak zmagać się z większymi utrudnieniami.

Komentarze 1

Dodaj komentarz Zamknij
captcha

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.



My na Żbikowie wody nie mamy a Wy o internecie? Czekaliśmy by Kurzela załatwił WiFI ale jak zwykle mu nie wyszło.

Daj nam znać! Wysyłaj zdjęcia, filmy!

Byłeś świadkiem wypadku
lub dramatycznego zdarzenia?
Coś cię zaskoczyło lub rozzłościło?

Wyślij SMS lub MMS na numer 600 924 925

Wyślij e-mail na kontakt@wpr24.pl

Wyślij zdjęcie / video przez formularz