Zapisy do lekarza przez internet

RSS Drukuj A | A
Data publikacji: 2010-08-30 09:07:08 Data aktualizacji: 2010-08-31 09:38:25

wpr24

Już od 2012 roku wszyscy pacjenci będą mogli rejestrować się na wizytę do lekarza lub na badania za pomocą Internetu. Takie rozwiązanie będą musiały wprowadzić wszystkie placówki ochrony zdrowia.

Wprowadzenie zapisów przez internet ma umożliwić projekt ustawy o informatyzacji służby zdrowia. Projekt został przekazany przez Ministerstwo Zdrowia do konsultacji. Obecnie pacjenci, żeby dostać się do lekarza czy zapisać na badania w publicznej służbie zdrowia muszą zjawić się w placówce zdrowotnej. To często oznacza stanie w długich kolejkach. Zdarza się jednak tak, że pacjenci czekają na wizytę u specjalisty czy nietypowe badanie nawet kilka miesięcy, dlatego też placówki zdrowotne wprowadziły możliwość telefonicznego zapisu na wizyty.

Obecnie możliwość zapisanie się do lekarza bądź na konkretne badanie oferuje niewielka ilość placówek zdrowia. Niestety podczas zapisu najczęściej można wybrać tylko lekarza. Nie wprowadzono jeszcze możliwości zapisania się na konkretny dzień i godzinę.

Informatyzacja służby zdrowia potrwa od 2011 do 2014 roku i będzie kosztować prawie 800 mln złotych. Pieniądze na to przedsięwzięcie będą pochodzić ze środków Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości

Liczył na szybki zarobek...

GRODZISK MAZ. Jacek F. wymyślił sposób jak szybko i łatwo zdobyć pieniądze. Nielegalnie, 31-latek dokonał bowiem kradzieży. W rezultacie trafił w ręce policjantów.

Partycypacja w kosztach mile widziana

REGION Zgodnie z zapowiedzią władze Raszyna chcą zaangażować w utrzymanie linii L23 samorządy Michałowic i Pruszkowa. O ile ci pierwsi zastanawiają się nad zawarciem porozumienia, to władze Pruszkowa stawiają konkretny warunek.

Kolejny Dzień Dawcy Szpiku w Pruszkowie

PRUSZKÓW Fundacja DKMS po raz kolejny szuka wśród pruszkowian dawców szpiku kostnego. Każdy kto będzie chciał zarejestrować się w bazie będzie miał do tego okazję już jutro. W niedzielę zostanie zorganizowany kolejny już Dzień Dawcy Szpiku.

Komentarze 1

Dodaj komentarz Zamknij
captcha

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.My na Żbikowie wody nie mamy a Wy o internecie? Czekaliśmy by Kurzela załatwił WiFI ale jak zwykle mu nie wyszło.

Daj nam znać! Wysyłaj zdjęcia, filmy!

Byłeś świadkiem wypadku
lub dramatycznego zdarzenia?
Coś cię zaskoczyło lub rozzłościło?

Wyślij SMS lub MMS na numer 600 924 925

Wyślij e-mail na kontakt@wpr24.pl

Wyślij zdjęcie / video przez formularz