Zapisy do lekarza przez internet

RSS Drukuj A | A
Data publikacji: 2010-08-30 09:07:08 Data aktualizacji: 2010-08-31 09:38:25

wpr24

Już od 2012 roku wszyscy pacjenci będą mogli rejestrować się na wizytę do lekarza lub na badania za pomocą Internetu. Takie rozwiązanie będą musiały wprowadzić wszystkie placówki ochrony zdrowia.

Wprowadzenie zapisów przez internet ma umożliwić projekt ustawy o informatyzacji służby zdrowia. Projekt został przekazany przez Ministerstwo Zdrowia do konsultacji. Obecnie pacjenci, żeby dostać się do lekarza czy zapisać na badania w publicznej służbie zdrowia muszą zjawić się w placówce zdrowotnej. To często oznacza stanie w długich kolejkach. Zdarza się jednak tak, że pacjenci czekają na wizytę u specjalisty czy nietypowe badanie nawet kilka miesięcy, dlatego też placówki zdrowotne wprowadziły możliwość telefonicznego zapisu na wizyty.

Obecnie możliwość zapisanie się do lekarza bądź na konkretne badanie oferuje niewielka ilość placówek zdrowia. Niestety podczas zapisu najczęściej można wybrać tylko lekarza. Nie wprowadzono jeszcze możliwości zapisania się na konkretny dzień i godzinę.

Informatyzacja służby zdrowia potrwa od 2011 do 2014 roku i będzie kosztować prawie 800 mln złotych. Pieniądze na to przedsięwzięcie będą pochodzić ze środków Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości

Kolejny Dzień Dawcy Szpiku w Pruszkowie

PRUSZKÓW Fundacja DKMS po raz kolejny szuka wśród pruszkowian dawców szpiku kostnego. Każdy kto będzie chciał zarejestrować się w bazie będzie miał do tego okazję już jutro. W niedzielę zostanie zorganizowany kolejny już Dzień Dawcy Szpiku.

Do urzędu na umówioną godzinę

GRODZISK MAZ. Grodzisk Mazowiecki chce ułatwić mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych. W jaki sposób? Teraz na wizytę w grodziskim urzędzie można się zapisać przez internet.

Część pacjentów kontra przychodnia

MILANÓWEK Kilkudziesięciu pacjentów podpisało się pod protestem w sprawie działalności NZOZ AWEMED w Milanówku. Kłopot w tym, że nie wszyscy do końca wiedzieli co… podpisują. A protest powinien już trafić już do wojewody.

Komentarze 1

Dodaj komentarz Zamknij
captcha

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.My na Żbikowie wody nie mamy a Wy o internecie? Czekaliśmy by Kurzela załatwił WiFI ale jak zwykle mu nie wyszło.


Daj nam znać! Wysyłaj zdjęcia, filmy!

Byłeś świadkiem wypadku
lub dramatycznego zdarzenia?
Coś cię zaskoczyło lub rozzłościło?

Wyślij SMS lub MMS na numer 600 924 925

Wyślij e-mail na kontakt@wpr24.pl

Wyślij zdjęcie / video przez formularz