Zapisy do lekarza przez internet

RSS Drukuj A | A
Data publikacji: 2010-08-30 09:07:08 Data aktualizacji: 2010-08-31 09:38:25

wpr24

Już od 2012 roku wszyscy pacjenci będą mogli rejestrować się na wizytę do lekarza lub na badania za pomocą Internetu. Takie rozwiązanie będą musiały wprowadzić wszystkie placówki ochrony zdrowia.

Wprowadzenie zapisów przez internet ma umożliwić projekt ustawy o informatyzacji służby zdrowia. Projekt został przekazany przez Ministerstwo Zdrowia do konsultacji. Obecnie pacjenci, żeby dostać się do lekarza czy zapisać na badania w publicznej służbie zdrowia muszą zjawić się w placówce zdrowotnej. To często oznacza stanie w długich kolejkach. Zdarza się jednak tak, że pacjenci czekają na wizytę u specjalisty czy nietypowe badanie nawet kilka miesięcy, dlatego też placówki zdrowotne wprowadziły możliwość telefonicznego zapisu na wizyty.

Obecnie możliwość zapisanie się do lekarza bądź na konkretne badanie oferuje niewielka ilość placówek zdrowia. Niestety podczas zapisu najczęściej można wybrać tylko lekarza. Nie wprowadzono jeszcze możliwości zapisania się na konkretny dzień i godzinę.

Informatyzacja służby zdrowia potrwa od 2011 do 2014 roku i będzie kosztować prawie 800 mln złotych. Pieniądze na to przedsięwzięcie będą pochodzić ze środków Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości

Salon Pruszkowski: "Kraina spokoju"

PRUSZKÓW PRUSZKÓW. Salon Pruszkowski zaprasza do Galerii Pałacu Ślubów na kolejną cykliczną wystawę malarstwa. Tym razem swoje prace będzie wystawiała Bożenna Koper.

Rusza budowa bloków socjalnych

GRODZISK MAZ. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie się długo oczekiwana budowa budynków socjalnych przy ul. Traugutta w Grodzisku Mazowieckim. Znajdą się w nich 64 mieszkania dla rodzin niezamożnych. Prace potrwają prawie dwa lata i pochłoną z budżetu miasta 6,6 mln zł.

Okradli samochody

PRUSZKÓW Tak przynajmniej twierdzą świadkowie, którzy wskazali dwóch mężczyzn jako sprawców kradzieży. Jeśli zarzuty okażą się uzasadnione, grozi im do pięciu lat więzienia.

Komentarze 1

Dodaj komentarz Zamknij
captcha

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.My na Żbikowie wody nie mamy a Wy o internecie? Czekaliśmy by Kurzela załatwił WiFI ale jak zwykle mu nie wyszło.

Daj nam znać! Wysyłaj zdjęcia, filmy!

Byłeś świadkiem wypadku
lub dramatycznego zdarzenia?
Coś cię zaskoczyło lub rozzłościło?

Wyślij SMS lub MMS na numer 600 924 925

Wyślij e-mail na kontakt@wpr24.pl

Wyślij zdjęcie / video przez formularz