24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
powiatpruszkow.pl

Zaprojektują nową pływalnię. Jest umowa

Władze pruszkowskiego starostwa podpisały dziś umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej dla nowej pływalni. Jest szansa, że na realizacje inwestycji uda się pozyskać dofinansowanie.

Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wygrało Biuro projektowe i nadzór budowlany mgr inż. Marcin Bartoś. Komplet dokumentów ma być gotowy w ekspresowym tempie. Projektant na wykonanie odpowiednich projektów ma czas tylko do 21 sierpnia. – Kibicujmy tej inwestycji, ponieważ nie tylko będą z niej korzystać mieszkańcy Pruszkowa i Piastowa, ale również będzie to miejsce, gdzie mam nadzieję wykształcimy przyszłych mistrzów sportu, sławiących Pruszków i Powiat Pruszkowski na cały świat – powiedział na uroczystości Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. 

Powiat Pruszkowski ubiega się o dofinansowanie budowy w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2018”, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szacowany koszt budowy nowej pływalni to 19 mln zł. Dofinansowanie może sięgnąć 70 proc. tej kwoty. 

Jak ma wyglądać nowa pływalnia?Obiekt ma powstac przy ul. Gomulińskiego na terenie Zespołu Szkół Ogólnoksztalcącycj i Sportowych w Pruszkowie. Dziś znane są wstępne założenia. Pływalnia ma posiadać 8 torów pływackich o długości 25 metrów wraz z trybuną widowiskową na minimum 200 osób, a jej projekt musi być uzgodniony z Polskim Związkiem Pływackim.

Na inicjatywę budowy nowego obiektu pozytywnie zareagowali sami zainteresowani, czyli uczniowie i sportowcy. – Z perspektywy osoby trenującej pływanie zawodowo wiem, jak ważne jest moje przygotowanie. To przygotowanie na nowym obiekcie będzie dużo łatwiejsze, a tym samym wyniki będą łatwiejsze do osiągnięcia” – potwierdza Julia Koluch, pływaczka UKS Kapry Armexim Pruszków, Mistrzyni Polski oraz medalistka Mistrzostw Europy Juniorów.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość345

lepiej by zrobili porządny basen na Żbikowie. Ten na drugim krańcu Pruszkowa jakoś jest nie do końca przemyślany i zazwyczaj przepełniony. Skoro Pruszków chce być sportowym miastem to niech zajmie się również sportem amatorskim.

To JA!

No i znów starostwo pruszkowskie pokazało, że z Piastowem i jego mieszkańcami, nie będzie zawracać głowy, co tam w tej małej, przeludnionej gminie, mieszkancy chcą, TU TYLKO PRUSZKÓW SIĘ LICZY! W PIASTOWIE TEŻ MIESZKAJĄ LUDZIE, KTÓRZY PŁACŚ PODATKI I IM SIĘ TEŻ NALEŻĄ INWESTYCJE, A NIE OBWODNICA DLA PRUSZKOWA, PRZEZ PIASTÓW! Przy takim zarządzaniu dla Piastowa, to my dziękujemy i chcemy do Warszawy, żądzonej przez p. Jakiego! Wtedy dopiero Piastów rozkwitnie i w końcu będą inwestycje z myślą o mieszkańcach, a nie dla wubranuch...

Gość

W Błoniu już kończą budowę pięknego ponoć basenu... Ja jeżdżę do Grodziska na basen, w Ożarowie tez jest fajny. Ten Pruszków mi nie leży...

Gość

Faktycznie pis wystawia synalka wojewody na prezydenta ale jaja haha jednak pruszkow to pruszkow. Prawdziwy stan umysłu

lennox

A więc będzie to tzw. krótki basen ...

Gość

To będzie tylko dla szkół (do 16.00), czy może pomyśleli jakimś cudem o mieszkańcach (do 22.00)? Ciekawe...

phelps

pytanie dlaczego 25 m a nie od razu 50?

Gość

A w Piastowie będzie jeszcze jeden bieg - na basen ;-)

Gość

Super.. trzymam mocno kciuki :-) w klasach sportowych o profilu pływackim są bez wątpliwości kolejne "perełki pływackie" i pójdą w ślady Julki.. tylko że obecnie codzienne treningi na basenie ogólnodostępnym.. ciasno, oj ciasno i dla sportowców i prywatnych wielbicieli pływania..

Gość

Wczoraj ogłoszono że kandydatem PiS na prezydenta Pruszkow nie będzie Maksym Gołoś tylko Sipiera... Konrad Sipiera... to jakiś żart? Ten Sipiera? Syn Wojewody? Niech ktoś powie że to jakaś pomyłka bo nie wiem się czy śmiać czy płakać. Informacja jest tu http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23442155,wybory-samorzadowe-2018-synowie-politykow-pis-startuja-po-prezydentury.html

Głos

...a gdzie wąsaty sołtys? Nje zaprosiły??? Oj szkoda!

Gość

I po co nam pływalnia? Trzeba będzie to utrzymać a jak zwykły człowiek będzie chciał sobie popływać to większość torów będzie zarezerwowana , a na jednym wolnym będą ćwiczyć szkoły pływania bez rezerwacji. Może zróbcie coś dla mieszkańców.

Adas

Chory pomysl! Porazka

Łuki

17 mln PLN?

Rado

Beznadziejny pomysl. Po co 2 basen? Porazka. Lodowisko 100razy lepsze!

Gość

W Pruszkowie dwie w Ursusie dwie w Ożarowie jedna a w Piastowie jest zbędna

Gość

Ta, a pewnie będzie działać tak jak słynna pruszkowska pływalnia, że przychodząc masz wolny 1 tor albo i 0, bo resztę zajmują gimby ze szkoły

Olo

Brawo. Bo te Q z piastowa nie chcą bo się nie opłaca. Wola mieszkania socjalne i, kosiarki i karetki dla kolegów z piastun i mosiru

Gość

Czy spadochroniarz juz sie spakowal bo głośno w Pruszkowie bo kaczynski go nie chce w Pruszkowie tylko synalka wojewody na kandydata prezydenta miasta.

Gość

Piastow tez czeka na pływalnię zamiast kiepskiego i nikomu niepotrzebnego LO .