27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Bolo Skoczylas

Zaproponowała pomoc w zaniesieniu zakupów i... okradła starszą osobę

Bezczelność złodziei nie zna granic. Na jednej z ulic w Pruszkowie do starszej kobiety podeszła osoba, która widząc ciężkie zakupy zaproponowała zaniesienie ich do domu. Historia skończyła się tak, że kobiecie skradziono portfel. Policja ostrzega i apeluje, by nie ufać obcym!

O sprawie poinformowała nas Monika, która opisała całe zajście. – Babcia była na targu w Pruszkowie, miała dużo zakupów, ciężki wózek. Podeszła do niej młoda dziewczyna (nie wiem ile lat) z propozycja, że pomoże jej z zaniesieniem zakupów do domu. Babcia była wtedy uradowana! Wchodząc do domu młodej zachciało się do toalety. Weszła łazienki, niedługo potem szybko wyszła i mówi, że jest pełno wody, stwierdziła że chyba rura pękła... A wodę sama wylała. Babcia weszła do łazienki, panika! A dziewczyna w tym momencie obrobiła ją. Warto to nagłośnić i ostrzec starszych ludzi – pisze do nas w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl. 

Po otrzymaniu powyższej wiadomości postanowiliśmy najpierw ustalić czy ta historia naprawdę miała miejsce. To, że do takiego zdarzenia doszło potwierdza policja. – Posiadamy takie zgłoszenie. Wszystko wydarzyło się 21 lipca. Jak twierdziła poszkodowana została zaczepiona na ulicy przez nieznaną jej osobę, która zaproponowała pomoc w niesieniu zakupów. Gdy doszły na miejsce nieznana kobieta została wpuszczona do mieszkania i po tej wizycie, pokrzywdzonej zginął portfel z pieniędzmi – opisuje mł. asp. Marta Słomińska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Wiemy, że sprawcą była kobieta, ale niestety nie posiadamy dokładnego rysopisu. Pokrzywdzona jest starszą osobą i nie pamięta szczegółów, które byłyby przydatne. Policjanci będą próbować swoimi sposobami ustalić wizerunek sprawczyni i przede wszystkim zatrzymać ją – dodaje. 

Funkcjonariusze ostrzegają żeby nie ufać nowo poznanym. – Ta ufność osób starszych jest niestety wykorzystywana przez złodziei i oszustów. Właśnie tego typu preteksty jak pomogę, zaniosę zakupy itp. są sposobem aby dostać się do mieszkania. Apelujemy, by nie ufać nowo poznanym osobom i przede wszystkim nie wpuszczać ich do mieszkania, bo potem możemy stać się ofiarą kradzieży czy oszustwa. Przebiegłość złodziei nie zna granic – apeluje mł. asp. Słomińska. 

Jeżeli ktoś widział całe zajście i ma istotne informacje dla tej sprawy proszony jest o kontakt z pruszkowską komendą policji przy ul. Kraszewskiego 8.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Targowisko jest monitorowane, nie da się ustalić? Po Helenowskiej też chodzą takie 2 damulki, złapałam je przy domofonie, wcisnęły mój nr mieszkania, czego kobitki sobie życzycie?Odpowiedziały, że to nie moja sprawa...tak jest ,od tego jest policja już dzwonię, zanim wyjęłam telefon , juz ich nie było... w ciemnej piwnicy je rozpoznam

Gość

Jak mogliście to nawet przepuścić, co to za komentarz. Znam wielu ludzi Ukraińców i przyznam że są bardziej uczciwi od naszych "mend"

Gość

W ubiegłym roku u mnie w bloku była podobna sytuacja. Staszej sąsiadce tuz przed sama klatką, dosc młoda sportowo ubrana kobieta, zaproponowała zaniesienie dwóch reklamówek, mimo odmowy, nalegajac skutecznie przekonała sąsiadkę z która az weszła na trzecie piętro, a potem wslizgnęla sie siła do mieszkania, obeszła wszystkie pokoje i po wejsciu do łazienki, nagle pojawiła sie druga silna pani! mozliwe, ze to te same uczynne niewiasty?I

jagóda

To pewnie jedna z tych od jehowych. Chodzą po klatkach, dzwonią na domofony, wrzucają swoje ulotki ale kto ich tam wie jakie mają zamiary!!!

Głos

hahahah widok na zdjęciu jak za prl'u,Boże za coś pokarał tak ten Pruszków?

Gość

Przede wszystkim opiekujmy się starszymi osobami w rodzinie. Starsza osoba nie powinna targać siat z targu z zakupami, których nie może udźwignąć. Można babci, czy dziadkowi zrobić zakupy 2 x w tygodniu, a jak chce się przejść dziadziuś, czy babunia na targ w celach spacerowo-rozrywkowych, czy towarzyskich to niech nie targa ze sobą w portfelu całej renty. W rodzinach trzeba się wzajemnie wspierać i rozmawiać, rozmawiać........rozmawiać, uświadamiać starsze osoby o niebezpieczeństwie wynikającym z ciekawości, łatwowierności. Bardzo dobrze, że o tym napisaliście. Dzięki informacji pani Moniki może ktoś uniknie podobnej sytuacji.

Gość

To pewnie ukraińska menda!!!

Gość

Tragiczne na własne życzenie.

Gość

może zapis z monitoringu miejskiego pomógłby w tej sprawie?