13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


mazowieckie.kas.gov.pl

Zarekwirowali ponad 200 automatów w Jankach

Dokładnie 214 maszyn do gry odkryli funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz CBŚ w Jankach. Wartość urządzeń jest szacowana na 2,5 mln zł.

Akcja została przeprowadzona 13 czerwca. W trakcie przeszukania magazynów w Jankach odnaleziono dokumentację księgowa dwóch firm, z której wynikało, że w magazynach przedsiębiorstw przetrzymywane są automaty do gier. Maszyny są nielegalne. W magazynach i garażach odkryto aż 214 automatów.

Urządzenia zostały zabezpieczone. Sprawą nielegalnych automatów do gier zajmie się delegatura  Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Pruszkowie. Szacunkowa wartość rynkowa urządzeń to 2,5 mln zł.

To kolejna akcja Urzędu Celno-Skarbowego i CBŚ w naszym regionie. Na początku czerwca w Wólce Kosowskiej zlikwidowano dwa nielegalne kasyna. Mundurowi odkryli tam 40 urządzeń do gier hazardowych, stół do gry w kości i dwie ruletki. Funkcjonariusze odkryli również wzory paszportów, polskie prawa jazdy oraz egzemplarze „in blanco” aktów urodzenia”. W pomieszczeniach znaleziono również dokumentację księgowo-finansową oraz gotówkę, która najprawdopodobniej pochodziła z nielegalnych transakcji hazardowych. Wśród znalezisk odkryto również 54 g metaamfetaminy.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Tylko Korwin Mikke

niunio gomez, ja z przyjemnością skrytykukuję rządy PiS za wiele rzeczy... chcesz żebym zaczał wymieniać? Ale ponieważ nie jestem zaślepiony i stronniczy w jedną słuszną stronę jak pisiory to zdecydowanie przyznam, rację że z automatami został zrobiony porządek. W mojej mafijnej mieścinie też. Zniknęły jak ręką odjął, co mnie poważnie zszokowało - a jednak się da! A pamiętam jak PO zrobiła ustawę "likwidującą automaty" w 2011 czy jakoś tak - polegało to na tym, że w jednych miejscach zamiast automatów powstały lokale z komputerami do hazardu internetowego a w innych zostały dokładnie te same owocówki i książkówki co były wcześniej, tylko pieniądze się wpłacało czy tam wypłacało na jakiejś innej zasadzie obchodzącej przepis - w praktyce to samo. Obstawiam, że koledzy Tuska, którzy mają takie lokale, przez przypadek jako pierwsi wpadli na to rozwiązanie. To co, przechodzić teraz do wad rządów pis? Sporo miałbym tu do napisania więc nie pisz, że na jednej podstawie automatów "i jeszzcze ktoś z Was skrytykuje rządy PiS" bo jesteś żywym dowodem na to jak rozbudowany jest poziom krytycznego myślenia ze strony elektoratu tej partii. Pozdrawiam i życzę więcej rozumu na wyborach 2019

niunio gomez

i jeszzcze ktoś z Was skrytykuje rządy PiS ?! PiS ZROBIŁ TO JEDNĄ USTAWĄ, w przeciągu tygodnia wszystkie " LAS VEGAS" zniknęły z polskich krajobrazów. Przecież każdy "Kowalski" wiedział, że były to miejsca gdzie handlowano narkotykami itp. W samym Brwinowie LAS VEGASÓW było 5 ! Po co!? Co jest naturalne można było przy nich spotkać co najwyżej lokalnych bandziorów. Nawet policja unikała tych miejsc...PO dawało wolną rękę dla takich mas ! Przecież gdyby PO pozostało przy władzy nasze dzieci byłyby zagrożone!

Gość

hahahaha 2,5mln? czyli jeden automat to okolo 11 i pol tysiaca zlotych... no ladnie sobie zawyzaja skutecznosc organy celne. bez kitu, to jakis cyrk

tylkoPiS

A marichuany rzadnej nie znaleźli? Szkoda bo napewno jest i znowu nie winni ludzie straca zycie

Głos

Znowu ten wstrętny PiS podkłada kłody pod nogi biznesmenom! Przecież Jaro i Miro wszystko mieli dogadane na cmentarzu (jak to przystało na uczciwych POlityków) Kochani żeby było tak jak było! Razem robimy POlskje!