18° Wtorek
24 Kwietnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
pixabay.com

Zasadzą 100 drzew z okazji Dnia Ziemi

Już w najbliższą sobotę obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji w Pruszkowie pojawią się nowe drzewa. Zasadzą je dzieci i młodzież z miejskich placówek oświatowych.

Dzień Ziemi obchodzony jest o to by uświadomić mieszkańcom czym jest ekosystem planety i jak należy go chronić. Tegoroczne obchody będą odbywać się pod szyldem „W kierunku natury”. Szczególną uwagę położono na bioróżnorodność, czyli zróżnicowanie gatunków i ekosystemów.

W obchody Dnia Ziemi włącza się również Pruszków. – Z okazji tegorocznego Dnia Ziemi chcielibyśmy zwrócić uwagę na konieczność uzupełniania nasadzeń drzew i krzewów na terenie miasta – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Zmiana przepisów, która spowodowała masowa wycinkę drzew – również na terenie Pruszkowa – wymaga obecnie rekompensaty uszczuplonej zieleni. Nie trzeba nikogo przekonywać jak ważną rolę odgrywa zieleń w życiu każdego organizmu miejskiego – dodaje.

Urząd Miejski w tym roku chce posadzić 100 drzew i 30 krzewów. Sadzonki roślin trafią do miejskich placówek oświatowych. Wśród nich znalazły się jałowce, derenie oraz świerki, ozdobne wiśnie i klony.

Uroczyste sadzenie drzew odbędzie się już w najbliższy piątek m.in. w szkole przy ul. Topolowej oraz w przedszkolu przy ul. Prusa. Warto dodać, że przy Przedszkolu „Pod Kasztanem” z okazji 40-lecia placówki zostanie posadzony kasztanowiec czerwony.


ANNA SOŁTYSIAK
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

100 drzew powinien posadzić deweloper, który przy Lipowej na trenie chronionym i powodziowym chce budować ogromne osiedle. Mało mu tego co ogrodził, to postanowił, że resztę też wytnie. I tak też zostało zrobione. Pan deweloper był na miejscu nielegalnej wycinki. Patrzył ile na jego potrzeby wycieli i ile bloków postawi i ile zarobi. Ciekawe, czy i tym razem Urząd Miasta będzie szedł na rękę deweloperowi, który ma w nazwie FIB-deweloper. Dobrze, że sprawa została nagłośniona na cały kraj. Pan Kurzela nie ma takiego prawa, żeby dla własnego widzimisię pozbawiać nas mieszkańców takich obszarów, jak ten przy Lipowej. Ja tam przyjedzam ze Staszica, żeby odpocząć wśród zieleni. Z dala od ulicznego gwaru, spalin, kurzu, który jest w centrum. Szkoda, że Kurzela staje przeciwko woli mieszkańców. Tak nie powinno być, że mieszkaniec nie ma prawa do wypoczynku na świeżym powietrzu w tak cennym dla nas miejscu. Brońmy tego co zostało przed Panem Kurzelą i innymi którzy,, kochają"dewelopera.

Gość

A gdzie byli urzędnicy jak deweloper dwa lata temu wycioł dwie działki z WOKCH, które szybko ogrodził? Urząd sprawę zatuszował, że nic się nie stało i szybciutko wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego o wyłączenie tych działek z WOKCH, na potrzeby FIB-DEWELOPERA. Kolejna rzeź drzew na WOKCH odbyła się 3.03.2017 dla cwaniaka deweloperka, który dla swojego zysku świadomie wyniszcza nasze tereny zielope, a pomaga mu w tym Urząd Miasta. Gdyby nie nagłośnienie sprawy, przez mieszkańców w mediach i UWADZE, sprawa została by wyciszona. Te 100 drzew powinno być nasadzone na Obszarze Chronionym, bo prawie tyle zostało wyciętych drzew. Pełen szacunek dla mieszkańców Lipowej, za nagłośnienie tego skandalu na WOKCH we wszystkich mediach. Tak to jest jak urzędnicy,, po cichu" dogadują się z deweloperami, na pozyskiwanie kolejnych gruntów, pod deweloperskie blokowiska. Teraz raptem drzewa są potrzebne? Dwa lata temu Panu Kurzeli, Pani Sławińskiej, Pani z Planistyki drzewa i tereny zielone nie były potrzebne. Im były potrzebne kolorowe bloki. Ta trójka wyniszczy miasto z każdego zielonego obszaru. Mam nadzieję, że ta sprawa ostudzi Pana Kurzelę i Panie z Architektury i Planistyki, na tak bezczelne wyniszczanie WOKCH, żeby korzystać miał FIB. Wiem, że mieszkańcy nadał współpracują z dziennikarzami z TVN UWAGA, ponieważ sprawa zabudowy ogrodzonych działek ma wiele nieprawidłowości.

Gość

Tacy obrońcy zieleni a deweloperka robi co chce...

Gość

Wyrzuty sumienia czy kampania wyborcza a może ocieplenie wizerunku wiecznych władców.