30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

Niearchiwum

Zastępcze linie autobusowe [ROZKŁADY]

Na czas zamknięcia linii 447 zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. Ta główna (poza liniami miejskimi) będzie składać się z pięciu linii. Szczegóły dotyczące kursowania zamieszamy poniżej.

Od 3 września większość podróżnych do swojej dyspozycji będzie miała jedynie autobusową komunikację zastępczą. Kursujące dziś pociągi Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej zastąpi pięć linii autobusowych.

Mieszkańcy Piastowa do swojej dyspozycji będą mieli dwie istniejące linie autobusowe 716 i 717. Ta ostatnia zostanie wzmocniona przez dodatkowe autobusy. Autobusy z oznaczeniem 717 w godzinach szczytu maja kursować co 7,5 minuty, natomiast poza szczytem co 15 min. Również linia 716 będzie kursować częściej w godzinach szczytowych co 20 min.

Podróżni z Pruszkowa do swojej dyspozycji będą mieli dedykowaną linię autobusową ZP. Autobusy będą zatrzymywać się na następujących przystankach: w Pruszkowie – os. Staszica, Jasna, Powstańców, PKP Pruszków, Kościuszki i dalej dopiero w Warszawie przy Łopuszańskiej, PKP WKD AL. Jerozolimskie. Koniec trasy to pętla autobusowa na Dworcu Zachodnim. W autobusach linii ZP obowiązywać będzie taryfa biletowa ZTM. Dla podróżnych najważniejsza jest jednak częstotliwość kursów. W dni robocze w szczycie przewozowym autobusy będą odjeżdżać co 6 min, a poza szczytem co 10 min. W pozostałe dni autobusy będą kursować co 10 – 15 min.

Linia ZB to linia autobusowa dedykowana gminie Brwinów. Jednak autobusy zatrzymają się również w Pruszkowie. Częstotliwość w dni robocze to kursy w szczycie co10 min i poza szczytem co 15 min. W pozostałe dni autobusy będą kursować co 30 min. W linii ZB będzie honorowana taryfa obowiązująca w Kolejach Mazowieckich, a na odcinku Warszawa – Pruszków będzie można korzystać z biletów ZTM. W Brwinowie autobusy zatrzymają się na przystankach: Armii Krajowej, PKP Brwinów, w Pruszkowie przy Kościuszki, Wojska Polskiego, przy pętli na os. Staszica, a w Warszawie przy Łopuszańskiej i PKP Al. Jerozolimskie.

Dwie pozostałe linie są dedykowane dla Grodziska. Linia ZG będzie stanowiła autobusowy odpowiednik kolei. Autobusy będą zatrzymywać się w pobliżu przystanków kolejowych. Taryfa biletowa będzie taka sama jak w linii brwinowskiej (ZB). Kursy linii ZG w dni robocze będą się odbywać co 15 min, a w dni świąteczne co 30 min. Uzupełnieniem tej linii będą autobusy linii ZM, które będą dowozić mieszkańców Milanówka do stacji w Grodzisku Mazowieckim. Ta linia będzie funkcjonować tylko w czasie szczytów przewozowych w dni robocze (5.00 – 8.00 oraz 14.00 – 18.00).

Rozkłady jazdy linii Pruszków - Warszawa i 717, Brwinów – Warszawa, Grodzisk – Warszawa, Grodzisk – MilanówekGrodzisk – Milanówek.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 24

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jechałam dzisiaj ZP,ok 17:50 z Zachodniego do Pruszkowa-nr boczny 09.Chciałam kupić bilet,poprosiłam o niego.Normalny,do P-kowa.Padła odp 7 zł.Położyłam 20 zł a kierowca jeszcze raz"7 zł",mówię proszę i wskazałam na banknot,który położyłam.Padło jeszcze"raz 7 zł,nie mam wydać i sprzedaję bilet,tylko za akurat odliczoną kwotę.Tam jest napisane i tak mnie uczyli na szkoleniu" Kierowca bardzo nieprzyjemny,odpowiadał tonem,jakby mu za karę kazali jeździć.Panowie proszę się uśmiechać,nie pasażerowie winni są całemu temu zamieszaniu.

Gość

Linia ZG - jakiś żart. Nie dość, ze jest to jedyna linia, ktora mozna dostać sie do np. Piastowa czy Ursusa bez przesiadek, co sprawia, ze jest przepełniony bo ma dość długa trasę, to jeszcze mozna na niego czekać niemalże latami. Stoję na przystanku juz pol godziny, w przeciągu których powinny pojawić sie juz dwa autobusy, żaden z nich nie przyjechał. Jaki jest sens w tworzeniu rozkładów?

Gość

"Również linia 716 będzie kursować częściej w godzinach szczytowych co 20 min." Linia 716 już dziś w szczycie kursuje co 20 minut, więc WCALE NIE BĘDZIE kursować szybciej, nie dorabiajcie tutaj nieprawdziwych informacji. Z Pruszkowa do Piastowa można dojechać linią ZG - ale że autobusy będą się przebijać z Grodziska to i tak się w Pruszkowie nie zmieścisz a i autobusy raczej nie będą punktualne (nie przebiją się przez Pruszków). To już chyba lepiej rowerem :(

EWELINA

czy ktoś w ogóle pomyślał jak te wszystkie autobusy pomieszczą sie na tak małe pętli autobusowej na os.staszica? nie dość ze linja zastępcza pruszkowska i brwinowska to jeszcze komunikacja podmiejska...nie wspominając o hałasie pod oknami 24H !!!!

Gość

717 co 7,5 minuty... 1) nie wierzę w taką częstotliwość 2) To i tak za mało. Pociągi w godzinach szczytu teoretycznie nawet co 10 minut jeździły a zabierały na pokład 5x (?) więcej osób 3) co mi po dojechaniu do Wa-wy Zachodniej? Trochę to za mało

Gość

jak wysiąść w Ursusie czy Piastowie to gdzie zasrańcy są te przystanki włodarze miast

Gość

Taa z Milanówka do grodziska a puźniej dopiero na Warszawę , jak by nie mugł z grodziska zatrzymywać sie w milanówku

Gość

A czym z Brwinów a do grodziska

Agi 1

A ja mam pytanie jak ludzie z Pruszkowa będą podróżować do Piastowa pod stacje PKP ?

@Pff

Z Piastowa do Pruszkowa linią ZG na bilecie ZTM

Gość ewa

A ze Staszica do Tworek z buta

Gość

Przenumerować linię kolejową z 447 na 666!

Pff

Rozumiem, że z Piastowa do Pruszkowa albo pruszkowską linią 3, która jeździ tylko w okolice promyka i musi się przebić przez cały Żbików i rondo przy wiadukcie, a potem tłuc się kolejnymi pruszkowskimi liniami, albo jankowym, który jeździ co 2h jak panu ukraińskemu kierowcy się spodoba w ogóle przybyć, albo 717 do WKD żeby się przesiąść w ZP? O WKDce z Malich nie wspominam, bo podejrzewam, że nie będzie się dało do niej wsiąść, poza tym mam do niej tak daleko, że równie dobrze mogę dymać z buta, co będzie mega rozwiązaniem jak mam do pracy na 6 rano. Kiedyś jak był remont czegoś tam, to linia zastępcza przebiegała przez rondo w Piastowie, to byłoby wygodne chociaż w godzinach szczytu, ale dupa, będę jeździć do pracy do Pruszkowa przez WKD Jerozolimskie.

Gość

A jakiej linii autobusy będą jeździły po wyremontowanej Broniewskiego?

Gość

to będzie cyrk na kółkach znając PKS Grodzisk jako operatora linii autobusowych.

Gość

Ciekawe ile będzie przypadków głupich ludzi, którzy wsiądą do autobusu nie wiedząc gdzie staje i zostaną wbrew swojej woli wywiezieni na Łopuszańską :D był już pociąg „porywacz” który stawał na Zachodnim a potem dopiero w Grodzisku, teraz pewnie będą autobusy porywacze. Oczywiście ludzie będą zrzucać winę na złe oznaczenia i brak informacji :D

Gość

Ale będzie Armagedon ale fajnie już się cieszę

Gość

a co z WKD?

Prorok

Tak Wam się spodoba że jeszcze będziecie tory rozkręcać po remoncie, aby tylko pekaesem pojechać.

Gość

Życzę powodzenia ludzią jeżdżącym tymi autobusami. Jak autobusy staną w korkach już w pruszkowie to będzie cyrk.

Gość123

rowerem albo pieszo to tylko kilka km

Gość

A czy w związku z wyznaczeniem przystanków lini ZB przy osiedlu Staszica pojawią się tam również biletomaty KM i ZTM?

Gościu

Do cholery z Pruszkowa na Ursus można dojechać linią ZG.

Gość

A czym do cholery z Pruszkowa na Ursus?!