24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Czytelnik

„Zatrzymania za przestępstwa głośne medialnie”

W sobotnie popołudnie w centrum Pruszkowa doszło do spektakularnej akcji antyterrorystów i policjantów z wydziału terroru kryminalnego. Szczegóły sprawy nadal owiane są tajemnicą.

O pojawieniu się dużych sił policyjnych przed McDonald's w Pruszkowie informowaliśmy w sobotę „na gorąco”. Restauracja została zamknięta, otoczona przez policjantów, w tym zamaskowanych funkcjonariuszy wydziału terroru kryminalnego i zabójstw Komendy Stołecznej Policji. Co się tam działo? Jak tłumaczyła nam w sobotę Ewa Sitkiewicz z KSP, doszło do „zatrzymania osób podejrzanych o poważne przestępstwa”.

Świadkowie policyjnej akcji, a o godz. 13.00 kiedy się rozpoczęła, było w tym miejscu bardzo dużo osób, przekazywali nam informacje, że zatrzymane osoby prawdopodobnie nie są obywatelami Polski. Pojawiła się też wersja, że pojmanie ich w centrum Pruszkowa było przygotowaną wcześniej przez policję zasadzką, która miała polegać na kontrolowanym przekazaniu okupu.

Ile w tym prawdy? Nadal nie wiadomo. Szczegółów wciąż nie zdradza ani policja ani prokuratura. – Zatrzymania miały związek z jednym ze śledztw prowadzonych przez prokuraturę Warszawa Praga i to właściwie jedyne, co na chwilę obecną mogę ujawnić. Nie wypowiadamy się na temat tego, do jakiej sprawy były te zatrzymania ani jakie zarzuty postawiono. Myślę, że podanie tych informacji to kwestia nawet kilku tygodni – zaznacza prokurator Marcin Saduś, rzecznik prokuratury okręgowej Warszawa Praga.

Jak dodaje, zatrzymania miały związek ze zdarzeniami, które miały oddźwięk w mediach. – Prowadzone postępowanie dotyczy poważnych przestępstw. Dalsze czynności w tej sprawie trwają – zaznacza prokurator Saduś.

Do sprawy będziemy wracać.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Gratulacje dla Policji i wyrazy współczucia dla organizatorów zamieszania... profeska na 102!!!

Slk

Mokotów się bawi

Gość

Do PiS Portier z Tworek szuka Cię, nie wróciłeś na czas z przepustki !!!

Gość

Jak zwykle medialna ustawka.

Gość

To rozkminka Mokotowskich z Czeczenami... Nie podniecajcie sie tym "wracającym" pruszkowiem haha

Igi

Trzeba było wybrać na zasadzkę jeszcze bardziej oblegane przez ludzi miejsce....albo zrobić akcje w szkole lub przedszkolu ....

wrógPiSu

Znowu PiSoski rząd zatrzymuje niewinnych biznesmenów.... Wcześniej MASA teraz Ci... kiedy wróci normalność jak kiedyś była? (i karuzele VATowskie!)

PiS

Jak wiadomo cała policja pracuje nad tym, żeby zatrzymywać wrogów naszego systemu. Nasz Pan Naczelnik Państwa Pan Prezes Jarosław Kaczyński nawet ze szpitala rządzi całym krajem i jak dobry ojciec za dobre uczynki nagradza a za złe karze . Tak trzymać Panie Naczelniku.

Gość

To sztuka napisać cały artykuł o tym, że się dziennikarz niczego nie dowiedział

Gość

Masa chce wyjść z puszki i zaczął "współpracę"?

Gość

Tak na marginesie. Nazywanie fastfoodowni restauracją to gruba przesada i obraza dla prawdziwych restauracji.

Olo

Podobno Kijowskiego zatrzymali z resztą KODu

anon

elo tu warczak,swiadek xd